Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 Vestenie, grafologia
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Odpúšťanie Téma Next Topic: krst Duchom Svätým
Strana: z 3

Lucia

Stav: offline

 Odoslaný - 30 október 2011 :  02:37:27  Zobraziť profil  Pridať Lucia do zoznamu priateľov
Janka dakujem, potesilo ma to a aj povzbudilo ...napodobne...

Veštenie je rozdeliteľné na:
- vnútorné - exaktická inšpirácia šamanského typu alebo videnie
- mechanické - s použitím pomôcok

Praktiky, ktoré súvisia s veštením možno rozdeliť podľa zamerania na tieto kategórie:
Veštenie z kariet,veštenie z ruky,veštenie pomocou prútika, virgule,psychometria

Na veštenie slúžia: prútiky v tvare písmena Y alebo V, rôzne pozohýbané drôty, kyvadlá, pružiny, časti odevov stratených osôb, veštenie zo zrkadla, kryštálovej gule, kryštálov, stojacej vody či plameňa,numerológia.

Iné druhy
Aritmancia (veštenie z čísel), čítanie kávovej usadeniny, veštenie z kociek, pečienky zvieraťa, ohňa (pyromancia), dymu (kapnomancia), mesiaca či slnka (selenomancia), popola (tefromancia), náhodne otvorenej Biblie či inej knihy (biblomancia), vykladanie snov, liatie olova. Kondíciogramy, biodiagnostika (aura), reflexné diagnostiky, jasnovidectvo, zjavenia, grafológia, irisdiagnostika (z očí).

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1472  ~  Člen od: 22 december 2009  ~  Posledná návšteva: 14 júl 2020 Upozorniť moderátora 

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 30 október 2011 :  06:23:07  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
ta grafologia ma zaujima preco.
Lebo aj psychotest zistuje povahu cloveka.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lucia

Stav: offline

 Odoslaný - 30 október 2011 :  14:06:43  Zobraziť profil  Pridať Lucia do zoznamu priateľov
Podle Jiřího Heřta z Českého klubu skeptiků Sisyfos je grafologie metodou pseudověckou a subjektivistickou, nemá racionální teorii, která by vycházela z prokázané vazby mezi psychickými vlastnostmi a rukopisem, a již se nepoužívá v soudnictví ani v seriózní psychologii, její význam postupně upadá. Heřtl uvádí, že exaktní experimenty prováděné psychology prokázaly, že validita grafologické metody, tedy její schopnost určit povahové rysy, je při srovnání s různými jinými kritérii minimální, nepřijatelně nízká a podle některých studií dokonce nulová.[2] Jiří Heřt dokonce tvrdí: "Představa o vztahu mezi tvarem písmen a povahovými vlastnostmi patří do oblasti sympatetické magie."

http://cs.wikipedia.org/wiki/Grafologie

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1472  ~  Člen od: 22 december 2009  ~  Posledná návšteva: 14 júl 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 30 október 2011 :  14:40:58  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
viem aky je postup pri grafologii.
A viem ze som dokazal zistit nieco o cloveku aj ked som nevedel o koho ide.
Takze s tou nulovou validitou rozhodne nesuhlasim. A viackrat na pohovoroch som bol aj grafologicky skumany. Takze nie je pravda ze sa nepouziva.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lucia

Stav: offline

 Odoslaný - 30 október 2011 :  14:46:17  Zobraziť profil  Pridať Lucia do zoznamu priateľov
A co hovorite na toto:

"Většina dosud korektně provedených vědeckých studií účinnost grafologie nepotvrzuje, a grafologie je proto dnes obecně pokládána za pseudovědu."

Ales, myslim si, ze by ste sa mali grafologie zriect ...a zrejme by nezaskodilo vyspovedat sa z jej pouzivania...

Inac treba rozlisovat medzi grafologiou a pismoznalectvom.

"Grafologie je jiný obor než písmoznalectví, které má za cíl identifikaci pisatele (grafologie odkazuje na jeho povahové rysy), použití grafologie ve smyslu písmoznalectví je tedy hrubě nesprávné. Pojem grafologie se však někdy v širším smyslu používá i pro některé další disciplíny zabývající se písemným projevem člověka."

Ak sa venujete pismoznalectvu, tak je to vporiadku.


"Mezi těmito dvěma obory je však rozdíl - zjednodušeně řečeno písmoznalectví zjišťuje, kdo co napsal, zatímco grafologie se zajímá o to, jaký je ten, kdo něco napsal."

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1472  ~  Člen od: 22 december 2009  ~  Posledná návšteva: 14 júl 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 30 október 2011 :  15:07:48  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
pokial mi niekto preco to nie je veda ked splna vsetky kriteria vedy tak ano. Lebo pri grafo nerobim nic co by bolo zle a ani prostriedky/postupy nie su v rozpore s vierou a ani ciel grafo nid je zly. A jednoducho to ze niektori ludia ju za vedu neuznavaju neznamena ze je to vestenie. Vestim buducnort to je zle ale odkedy je psych. Rozbor vestenim?

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 30 október 2011 :  15:10:08  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
cize aj psychologovia su vestci kedze zistuju povahu cloveka?

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lucia

Stav: offline

 Odoslaný - 30 október 2011 :  15:22:17  Zobraziť profil  Pridať Lucia do zoznamu priateľov
V clanku, na ktory som dala odkaz, mate odpovede na vase otazky.

Inac ani homeopati si nemyslia, ze robia nieco zle, a aj umysel maju dobry .....mnohi vzdelani lekari liecia homeopatiou ...ale je toto vsetko zarukou, ze jej pouzivanie nie je hriechom ?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1472  ~  Člen od: 22 december 2009  ~  Posledná návšteva: 14 júl 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 30 október 2011 :  15:29:51  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
stale nechapem v com je problem. Homeopati vyuzivaju magiu co je v rozpore s vierou. Grafo vyuziva vedecke postupy.
Ten clanok som presiel a nic takeho tam nebolo.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lucia

Stav: offline

 Odoslaný - 30 október 2011 :  15:39:36  Zobraziť profil  Pridať Lucia do zoznamu priateľov
"Psychologie je věda, která studuje lidské chování, mentální procesy a tělesné dění včetně jejich vzájemných vztahů a interakcí (souhrnně označované jako psychika) a snaží se jej popsat, vysvětlit a predikovat. Cílem psychologie je také získané poznatky využít ke zvýšení lidské spokojenosti a zdraví [2], prostřednictvím psychoterapie jich lze navíc využít i k léčebným účelům."


Je rozdiel medzi psychologiou, ktora studuje ludske chovanie atd. a grafologiou, ktora na zaklade nejakych znakov odhaduje povahu a vlastnosti cloveka...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1472  ~  Člen od: 22 december 2009  ~  Posledná návšteva: 14 júl 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 30 október 2011 :  15:41:22  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
a spovedat sa z jej pouzivania nemusim. Naposledy som sa jej venoval pred krstom.
Existuje aj nejake oficialne stanovisko cirkvi ku grafo?

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 30 október 2011 :  15:44:09  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
citácia:
grafologiou, ktora
na zaklade nejakych
znakov odhaduje
povahu a vlastnosti
cloveka..

a psychologia ich robi na zaklade coho?

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lucia

Stav: offline

 Odoslaný - 30 október 2011 :  15:51:23  Zobraziť profil  Pridať Lucia do zoznamu priateľov
"V této práci jsem uvedl řadu důvodů, proč grafologie, i přes svůj vědecký potenciál, zůstává ponořena ve své okultní minulosti. Ukázal jsem, proč jsou oblíbené argumenty grafologů nedostatečné a poukázal jsem, že řada kontrolovaných studií prokázala, že výsledky grafologů, pokud nemohou použít při své práci i jiné než jen čistě grafologické znaky, nejsou o nic lepší než pouhé odhady."

Prosim, precitajte si cely clanok:

B. L. Beyerstein: Jak grafologie klame lidi

http://www.pismoznalectvi.com/news/b-l-beyerstein-jak-grafologie-klame-lidi/

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1472  ~  Člen od: 22 december 2009  ~  Posledná návšteva: 14 júl 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lucia

Stav: offline

 Odoslaný - 30 október 2011 :  16:21:01  Zobraziť profil  Pridať Lucia do zoznamu priateľov
Grafologia je nebezpena:

"Je dost špatné, pokud někdo přijde o kýženou práci na základě falešných informací, ale ohrožovat tímto způsobem postavení člověka ve společnosti a případně i jeho svobodu je opravdu děsivé. Jak by se vám líbilo, kdybyste byli označeni za zloděje, protože píšete „háčky toužící po majetku“ nad písmenem „S“? Bunker [5], zakladatel grafoanalýzy, která o sobě říká, že je nejvíce vědeckým směrem grafologie, vážně tvrdí, že tyto „majetnické háčky“ odhalují dispozice ke kradení cizích věcí."






 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1472  ~  Člen od: 22 december 2009  ~  Posledná návšteva: 14 júl 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 30 október 2011 :  16:39:07  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
ok o niektorych veciach som nevedel. Ked docitam sa vwjadrim. Idem k rodine.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lucia

Stav: offline

 Odoslaný - 30 október 2011 :  16:40:43  Zobraziť profil  Pridať Lucia do zoznamu priateľov
citácia:

A viem ze som dokazal zistit nieco o cloveku aj ked som nevedel o koho ide.
Takze s tou nulovou validitou rozhodne nesuhlasim.
Pôvodne zaslal Ales - 30 október 2011 :  14:40:58



"Výzkumy ukazují, že pokud věštec z čajového lístku, z ruky, astrolog nebo grafolog náhodou ve svých předpovědích uspěje, je tomuto přisuzována mnohem větší váha než zdrávo, a to právě pod vlivem domněnky, že "to funguje" (viz "subjektivní validační efekt" níže). Pokud někdo tvrdí, že konzumace brambor vám pomůže zlepšit se v tenise a vy zjistíte, že pět protihráčů, kteří vás porazili, nedávno jedli brambory, těžko vám to pomůže do věci vnést jasno. Ale jak grafologové, tak jejich zákazníci mají tendenci být ohromeni náhodnými úspěchy. Sotvakdy zjišťují a porovnávají, u kolika dalších lidí se vyskytuje daný znak, ale nikoli povahová vlastnost, a u kolika lidí se vyskytuje konkrétní osobnostní rys avšak bez grafologického znaku. Grafologové se téměř výlučně spoléhají na historky a osobní svědectví, která však tato porovnání postrádají. Z důvodů, které zmíním později, jsou takovéto zdroje vědecky nespolehlivé. Výzkum tzv. heuristických předsudků ukazuje, jak nás běžná zkratkovitost v úsudku vede k obhajování falešných myšlenek a závěrů [30]. Pokud by kompetentní a nezaujatý pozorovatel sečetl úspěchy a neúspěchy v grafologických předpovědích, pak by se dosud zdánlivě ohromující statistika rázem vypařila."


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1472  ~  Člen od: 22 december 2009  ~  Posledná návšteva: 14 júl 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 30 október 2011 :  18:10:36  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
ok ked sa dostanem na pc sa vyjadrim. Bude toho viac.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 31 október 2011 :  00:42:14  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
bude to trochu osekané.
Ku grafo som sa dostal ako katechumen. Učiteľ použil na mňa dva argumenty ad hominen 1. Modernú grafo zacal kňaz 2. Grafo nie je o vestení ale o tom istom ako psychológia.
Ide napr. O to že ak písmo je naklonené doprava znamena to niečo. Podobne ako v biologi alebo fyzike. Napr. Ak v bunke prebieha fotosyntéza tak ide o rastl. Bunku. Alebo ak útvar vo vesmíre produkuje svetlo tak ide o hviezdu. Alebo ak som ukecany a sa rád predvádzan tak som sangvinik.
Čiže môžem uplatniť matematiku na určenie sklonu, vysky propórcionality apod. V tomto použijem argument ad hom. Že používam exakt postup na určenie vlastnosti.
To prečo napr. Sklon znamena to a to som neriešil. Proste som to bral že bolo prevedených xy pozorovaní na základe ktorých sa prišlo že sklon znamena určitú vlastnosť.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 31 október 2011 :  00:50:29  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
Históriu som neriešil pretože navonok som v tom nevidel nič zle. Akurát nám bolo povedané že z písma neurčim ani minulosť ani budúcnosť. Ak sa o to pokúsim tak až to je budúcnosť.
Osobne či zisťujem vlastnosti človeka z jeho skutkov konania psychotestov alebo z písma si myslím že je jedno. Dôležité je skôr načo to využijem teda či na dobro alebo na zlo. Rozhodne sa nedá podľa písma určiť či niekto bude dobrý zamestnanec. Navyše písmoznalectvo využíva tie isté postupy len nehovorí o danom človeku ale o zhode. Takisto skúma tie isté veci.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 31 október 2011 :  00:59:17  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
Článok som nedočital. Jednak z časových dôvodov a cez mobil sa na text poriadne sústrediť nedá. Ale je tam pár argumentov ad hom. O ktorých by sa dalo diskutovať. Rozhodne som ochotný si ho dočítať a následne sa k nemu vyjadrím. Teda az na pc ked budem. Len som chcel napísať ako vnímam ja grafo. A prečo ju ako vestenie nevnímam. Spojitosť aj tak nadalej nevidím nakoľko ani psychológia nepoužíva postupy ktoré by som z hľadiska matematiky/fyziky považoval za vedecké.
Potom sa vyjadrim aj k ostatnym prispevkom

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 31 október 2011 :  01:58:23  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
clanok som akotak docital. Je dost manipulativne napisany. Ale s vacsinou argumentov proti suhlasim. Niektore argumenty su dost tendencne. Zjavne ho nejaky jeden ci viaceri nastvali.
Vo vseobecnosti ale uz rozumiem Luciinym a Jankinym postojom.
Comu nechapem je to ze preco je zle zistovat povahu cloveka.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lucia

Stav: offline

 Odoslaný - 31 október 2011 :  02:32:53  Zobraziť profil  Pridať Lucia do zoznamu priateľov
...ako myslis...


...povaha cloveka sa z pisma zistit neda ...kto tvrdi opak - klame....

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1472  ~  Člen od: 22 december 2009  ~  Posledná návšteva: 14 júl 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 31 október 2011 :  07:24:13  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
lucia sak nestiham sa vyjadrit. Ber ohlad ze na mobile o druhej v noci sa to neda.

Rad by vediet jednu vec ktoru sa pytam uz treti raz: preco je zle zistovat povahu cloveka?

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lucia

Stav: offline

 Odoslaný - 31 október 2011 :  14:08:24  Zobraziť profil  Pridať Lucia do zoznamu priateľov
...ako ste citali clanok a moje odpovede,ved som odpovedala...

Takze este raz....kedze povaha cloveka sa z pisma urcit neda, grafologovia si vymyslaju a tak ublizuju ludom ....pripisuju im vlastnosti, ktore nemaju...kapisto?....v clanku to mate krasne vysvetlene aj konkretne priklady...ked budete mat doma pohodu a cas , uvarte si kavicku a este raz si clanok dokladne precitajte....


Ak by sa 100% dala povaha urcit, tak by to bolo podla mna neeeticke, ludia by to zneuzivali...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1472  ~  Člen od: 22 december 2009  ~  Posledná návšteva: 14 júl 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

kolidono

Stav: offline

 Odoslaný - 31 október 2011 :  14:54:52  Zobraziť profil  Pridať kolidono do zoznamu priateľov
citácia:
...ako ste citali clanok a moje odpovede,ved som odpovedala...

Takze este raz....kedze povaha cloveka sa z pisma urcit neda, grafologovia si vymyslaju a tak ublizuju ludom ....pripisuju im vlastnosti, ktore nemaju...kapisto?....v clanku to mate krasne vysvetlene aj konkretne priklady...ked budete mat doma pohodu a cas , uvarte si kavicku a este raz si clanok dokladne precitajte....


Ak by sa 100% dala povaha urcit, tak by to bolo podla mna neeeticke, ludia by to zneuzivali...
ale to ci ubljzuju alebo maju pravdu treba brat v konkretnych pripadoch a dokazat ze klamu alebo netvrdia pravdu, cize ze maju hriech. akoze dobra poznamka je ze nespravne je ked sa tomu priklada privelky vyznam, co napovie o povahe pismo, lebo nemusi to byt pravda. vzdy treba posudzovat ciny a okolnosti co ich sposobili a nie nejasne umysli a nedoveryhodne dokazy. ked ma niekkto vetsiu schopnost poznat pravdu,aj z hocijakej blbosti,na tom nemoze byt nic neeticke. neeticke moze byt az to co potom sposobi :)

Pôvodne zaslal Lucia - 31 október 2011 :  14:08:24


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2  ~  Člen od: 30 október 2011  ~  Posledná návšteva: 09 september 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lucia

Stav: offline

 Odoslaný - 31 október 2011 :  16:37:32  Zobraziť profil  Pridať Lucia do zoznamu priateľov
Kolidono, je zbytocne spekulovat nad tym,ci je spravne alebo nie urcovat povahu cloveka z pisma.... pretoze sa to neda.... bodka.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1472  ~  Člen od: 22 december 2009  ~  Posledná návšteva: 14 júl 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 3 Previous Topic: Odpúšťanie Téma Next Topic: krst Duchom Svätým  
 Verzia pre tlač
Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06