Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 Masaz od kontemplativnej mnisky?
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Co je to ultrakatolicismus? Téma Next Topic: Verím v Boha, ale Cirkev nie
Strana: z 5

baránok

Stav: offline

 Odoslaný - 08 október 2011 :  06:44:25  Zobraziť profil  Pridať baránok do zoznamu priateľov
citácia:
A co slub chudoby?
Pôvodne zaslal Mato - 07 október 2011 :  18:22:19


Toto nie je dobrý príklad.
To že inkasujú, neznamená, že vlastnia osobne nejaký majetok.
Týmto som samozrejme nechcel ospravedlňovať ich konanie, ktoré považujem za problematické.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 521  ~  Člen od: 26 apríl 2011  ~  Posledná návšteva: 16 december 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Stav: offline

 Odoslaný - 08 október 2011 :  12:23:12  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
A co slub chudoby?
Pôvodne zaslal Mato - 07 október 2011 :  18:22:19


Toto nie je dobrý príklad.
To že inkasujú, neznamená, že vlastnia osobne nejaký majetok.
Týmto som samozrejme nechcel ospravedlňovať ich konanie, ktoré považujem za problematické.

Pôvodne zaslal baránok - 08 október 2011 :  06:44:25




Baranok, čo ak sú to rehabilitačné sestry?? potom by ste už ich konanie nepovažovali za problematické??
pozrite, všade, kde je cirkev oddelená od štátu, sa musí cirkev starať sama o sebe. musia platiť nájmy, energie, mzdy a pod. .. Tie rehoľnice si pre seba nenechajú ani jedno euro, všetko dávajú do cirkevnej pokladnice, kde sa peniažky kumulujú a rozdeľujú na úhrady nákladov spojených s potrebnými nehnuteľnosťami, na mzdy, na nájmy etc.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 08 október 2011 :  14:47:02  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Ale to nie su rehabilitacne sestry, to su reholne sestry a k tomu este kontemplativne.
Dokaze cez Vasu blond ochranu preniknut tento rozdiel?

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Stav: offline

 Odoslaný - 08 október 2011 :  15:46:15  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
citácia:
Ale to nie su rehabilitacne sestry, to su reholne sestry a k tomu este kontemplativne.
Dokaze cez Vasu blond ochranu preniknut tento rozdiel?

Pôvodne zaslal Mato - 08 október 2011 :  14:47:02




maťo, vy ste samozrejme vševed!! vy predsa viete, že predtým, ako vstúpili do rádu, neštudovali na zdravotníckej škole...
už ani neviem, či to mam komentovať.

viete maťo, mali by ste zvážiť užitočnosť tohto fóra. AK tu dávate takéto témy iba preto, aby ste si ho udržali nebola tu nuda, prípadne aby ste rozbúrili vody, nie je to od vás pekné..

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

vultus

Stav: offline

 Odoslaný - 08 október 2011 :  17:32:28  Zobraziť profil  Pridať vultus do zoznamu priateľov
mortinia keď sa snažíte vydieť v tom za každú cenu dobro a ospravedlnenie, stále zabúdate že strieľate naslepo

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 123  ~  Člen od: 21 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 20 december 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 08 október 2011 :  17:36:39  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:


maťo, vy ste samozrejme vševed!! vy predsa viete, že predtým, ako vstúpili do rádu, neštudovali na zdravotníckej škole...
už ani neviem, či to mam komentovat
Pôvodne zaslal mortinia - 08 október 2011 :  15:46:15


Asi to teda nekomentujte. Ak bola mniska pred tym ako vstupila do kontemplativnej rehole predavacka na trhu, tak je v poriadku, ked sa namiesto modlitieb a kontemplacie bude venovat predavaniu na trhu... A keby nahodou pred tym bola prostitutka...

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

vultus

Stav: offline

 Odoslaný - 08 október 2011 :  18:34:37  Zobraziť profil  Pridať vultus do zoznamu priateľov
rád by som ešte dodal že aj keď môže mať vyštudovanú zdravotku tak by svoje vedomosti skôr mohla využiť pri liečbe ranených a chorých, nie pri prevádzkovaní wellnes centra.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 123  ~  Člen od: 21 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 20 december 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Stav: offline

 Odoslaný - 08 október 2011 :  19:16:33  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
citácia:
mortinia keď sa snažíte vydieť v tom za každú cenu dobro a ospravedlnenie, stále zabúdate že strieľate naslepo

Pôvodne zaslal vultus - 08 október 2011 :  17:32:28




vultus - a prečo tu niektorí vobec strieľajú??
ved ak má niekto otázky ohľadom fungovania v kláštore, prípadne má informácie, ktoré podla jeho subjektívneho názoru nie sú v súlade s normami, má predsa kontaktovať komeptentných - Vatikán. Ak by mu tento kompetentný orgán jeho žiadosť vybavil hrubo zamietavo, bez vysvetlenia, prípadne by nereagoval vôbec - až vtedy sa problematika dáva do verejného fóra.
(v cirkevnom práve = verejné fórum = kresťanské spoločenstvo)

No čo maťo??písali ste do toho Vatikanu či nie?


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

misionar3

Stav: offline

 Odoslaný - 08 október 2011 :  21:26:21  Zobraziť profil  Pridať misionar3 do zoznamu priateľov
citácia:
Misionar ma obdivuhodnu schopnost utekat od podstaty k nejakym citovym vylevom o neposlusnosti, ktorej sa mimochodom dopusta sam, ked oznacuje papezov za chorych, lebo omedzili nieciu slobodnu volu citat bludy...
V zufalej snahe nevidiet, dokaze ospravedlnitaj keby sa klastor zmenil na nevestinec.

Pôvodne zaslal Mato - 07 október 2011 :  10:50:31



maťo nepripisuj mi výrok ktorý som nepovedal, to o tom že pápeži boli chorí si povedal ty a nie ja. Myslím že také riziko aby sa kláštor zmenil na nevestinec tu nie je hoci takí ako ty by to privítali aby mali zase o čom hovoriť. A mimochodom nepostrehol som tvoju odpoveď na otázku či si tam bol alebo len rozširuješ klebety!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 106  ~  Člen od: 12 jún 2011  ~  Posledná návšteva: 27 október 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 08 október 2011 :  21:29:24  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
citácia:
Ale to nie su rehabilitacne sestry, to su reholne sestry a k tomu este kontemplativne.
Dokaze cez Vasu blond ochranu preniknut tento rozdiel?

Pôvodne zaslal Mato - 08 október 2011 :  14:47:02


mato zbytocna snaha. Bez poznania potrebnych pojmov to tazko pochopi. Kto nevie nic o radoch a reholiach tazko pochopi tuto temu.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Stav: offline

 Odoslaný - 08 október 2011 :  23:05:51  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Ale to nie su rehabilitacne sestry, to su reholne sestry a k tomu este kontemplativne.
Dokaze cez Vasu blond ochranu preniknut tento rozdiel?

Pôvodne zaslal Mato - 08 október 2011 :  14:47:02


mato zbytocna snaha. Bez poznania potrebnych pojmov to tazko pochopi. Kto nevie nic o radoch a reholiach tazko pochopi tuto temu.

Pôvodne zaslal Ales - 08 október 2011 :  21:29:24





aleš, ja som nespadla z jupitera, celkom na hlavu nie som, tieto pojmy ovladam.
ja vravím, že nikto nemôže vedieť objektívne posúdiť vec iba na základe informácií z nejakej internetovej stránky, ktorá je plná neodôvodnenej kritiky. J tu vidím iba umelo nafúknutú bublinu!!!
aa viete čo??? podme tam do toho rakuska, uvidíme.. hm??

namiesto toho, aby ste sa modlili za synodu, za mier a pokoj, tu zbytočne robite z komara somara!!


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 08 október 2011 :  23:14:33  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
mato ma pravdu. V tom ze neustale obhajujes nieco za kazdu cenu.
Nikto neodsudzuje tie sestry. Mozno konaju in bona fide. Ale nie sme za take konanie ktore by malo byt varovanim.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 08 október 2011 :  23:17:30  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
ale inac modlitba nie je zly napad.
Za skutocny ohen v srdci.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 09 október 2011 :  17:00:17  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
mato, takže k tomu čo som sľubil:

už od počiatkov pustovníctva sa pustovníci venovali nielen kontemplácii a prácii a popri tom všetkom prišli na jednu dôležitú vec: zaháľka je jednou zo zbraní diabla. preto sa snažili popri modlitbe celý deň pracovať. Sv. Benedikt ako priekopník pustovníckeho života zahrnul po vytvorení klaštora svoje postrehy a skúsenosti do svojej regule. tam sa dostalo to známe Ora et labora. Túto vec prebrali všetky ostatné rády a rehole. či už priamo sa na to odvolávajúc alebo nepriamo.
Sv. František vrámci svojho života bol tiež ovplyvnený týmto, teda on hlavne bibliou(kto nechce pracovať nech ani neje) a aj týmto pravidlom benediktínov.
čiže práca mníchov/šiek a reholníkov/čiek tu bola od počiatku ako zbraň proti diablovi(zaháľka, lenivosť...), pre niektorých sa stala i formou modlitby. O nijakom svatcovi sa nedočítaš žeby odpočíval(skôr nútene) a všetci svatci boli maximlane činní pokiaľ sa im dalo. niekotrí vyporsovlai milosti i v chorobe na posteli.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 09 október 2011 :  17:04:31  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
To je predsa jasne, ze reholnici aj pracovali. Ide len to, aku formu prace si zvolili.

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 09 október 2011 :  17:14:00  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
Teraz poviem niečo o zarábaní.
Zo začiatku sa benediktini/cisterciani.... snažili vytvoriť kláštory kde by si boli sebestační. A podobne i františkáni boli živení viacmenej z milodarov. Problem nastal u františkanov ked ich začalo pribudať. tiež sa začali usadzať do klaštorov, aj ked oproti benediktinov boli činna rehola. sv františek bojoval do posledneho dychu aby bratia nič nevlastnili, a tak sa do reguly dostalo že bratia nesmia vlastniť budovy kde su, takisto ako si nemaju robiť zasoby do buducnosti(sv. František bol dosť zásadovy čo sa Biblie týkalo) a pod.
Ale, uznával, že treba peniaze ked je brat chorý a potrebuje lekára.
Podobne aj sv. Klára, sestry františkánky boli kontemplatívna rehoľa, bola proti akémukoľňvek majetku(modernisti by povedali že sa opovážlivo spoliehala na Boha), dokonca si tú výsadu vydobila od vtedajšieho pápeža. Ale kedže bolo treba robiť, tak okrem bežných potrebných robôt, tkala šila vyšívala omšové rúcha, a podobné tkané veci potrebné na omšu - nezarábala moc - stravu zaobstarávali bratia, veľa sa postili, drevo si zbierali, vodu nosili. Utkané a urobené veci viacmenej darovávali pre chudobné kostoly, ktoré si nemohli dovoliť kúpu. Možno bola nejaká výmena za hmotné veci potrebné pre život - ale to je len môj predpoklad.
Dnešná doba - nemyslím posledne dva tri roky však priniesli iné problémy - reholnici su kvázi zamestnancami, za všetko sa platí, treba sa starať o budovy a pod. Aj ked je to v protiklade so záujmami zakladateľov ale proste peniaze treba - strava, energie, soc. system, zravotna starostlivosť a pod.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 09 október 2011 :  17:21:21  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
Takže konečne ku zisku vs. slub chudoby.

Od počiatku sa slub chudoby bral ako totalne žobractvo. Vidieť to najme v živote sv. Františka, že aj vo smrti sa nechal vyzliect do naha. Mnoho svatcov porozdávalao aj to čo malo len v strachu aby zomreli chudobní.
Dnešná moderná doba berie slub chudoby ako nič nevlastniť ako postoj srdca(čiastočne to korešponduje so strachom sv Františka: kde nie je majetok, nie je ani strach oň, tam nie su vojny a hnev).
Dnešní reholnici/e a mnisi/šky to obchádzaju obľukou: to čo maju formalne nevlastnia, ale maju to max. darované.
Ako Maťo spomínal, dôležitá je však i forma akou si tie peniaze človek zarobí - kontemplatívne rehole by mali uprednostnovať spôsob čo najmenej do kontaktu s ľudmi. čož v dnešnej dobe masmedialnej revolucie je veľmi ťažké.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Stav: offline

 Odoslaný - 09 október 2011 :  19:32:32  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
citácia:
Takže konečne ku zisku vs. slub chudoby.

....


Pôvodne zaslal Ales - 09 október 2011 :  17:21:21




ceeelkom dobre napísané aleš, ale viete, napr. tie moje susedky rehoľné sestry sú v byte 3, majú minimálne mzdy, za byt platia 320 eur, zbytok im ostane na stravu a prípadné lieky a oblečenie (myslím spodné pradlo a také nevyhnutné veci, napr. posteľná bielizen, hygienické potreby, čistiace prostriedky ) a ak sa im aj mesačne zvýši spolu ešte okolo 100, tak aj to dajú na chrámové potreby.. takže ja fakt nevidím, aby si čo i len jedna z nich ukrývala eurá pod vankuš
ja neviem ako inde, ale teraz už na svk nie je taká doba, aby im niekto doniesol vajička, slaninu, mäso zo zabijačky alebo tak, mama vravela, že kedysi to tak bolo..
Musíme uznať, že aj ony majú náklady na život, veď nepomrú od hladu alebo od zimy..

aaa náklady na život v rakusku???? to ani nevravim.. tam iba za kavu dáte 8 eur.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

baránok

Stav: offline

 Odoslaný - 09 október 2011 :  19:48:01  Zobraziť profil  Pridať baránok do zoznamu priateľov
citácia:

Baranok, čo ak sú to rehabilitačné sestry?? potom by ste už ich konanie nepovažovali za problematické??
pozrite, všade, kde je cirkev oddelená od štátu, sa musí cirkev starať sama o sebe. musia platiť nájmy, energie, mzdy a pod. .. Tie rehoľnice si pre seba nenechajú ani jedno euro, všetko dávajú do cirkevnej pokladnice, kde sa peniažky kumulujú a rozdeľujú na úhrady nákladov spojených s potrebnými nehnuteľnosťami, na mzdy, na nájmy etc.
Pôvodne zaslal mortinia - 08 október 2011 :  12:23:12


Reagoval som na Maťa s tým, že problém nevidím v dodržiavaní sľubu chudoby.

Ak sú ozaj kontemplatívnou rehoľou, ťažiskom ich činnosti by určite malo byť niečo iné ako vyučovanie jogy alebo masírovanie obnažených chlapov. V tom problém vidím. Krv nie je voda.
Ak by chceli učiť meditovať, tak určite by nemali siahať po joge.
Mne sa to zdá tak absurdné, že až tomu prvému informačnému príspevku o kláštore a o živote v ňom mám problém uveriť.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 521  ~  Člen od: 26 apríl 2011  ~  Posledná návšteva: 16 december 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 09 október 2011 :  20:15:56  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
alebo viest dievcata k viere a cistote.

Redemptoristky poskytuju cast klastora na duch. Cvicenia. Ale prebiehaju oddelene a bez ucasti re-cok. Spolocna bola len omsa v nedelu spolu s inymi veriacimi.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 10 október 2011 :  19:57:03  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
kto su to vlastne reholnici a preco su reholnikmi?

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 10 október 2011 :  20:24:58  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:

Mne sa to zdá tak absurdné, že až tomu prvému informačnému príspevku o kláštore a o živote v ňom mám problém uveriť.

Pôvodne zaslal baránok - 09 október 2011 :  19:48:01


Je tam aj linka na klastornu stranku, pozrite si ich cennik. Ak by ani to nestacilo, mozete sa tam vybrat v ramci dovolenky. Z Bratislavy tam je len nejakych 45 km... Ak zistite, ze to tak nie je ( a verte mi, prial by som si, aby to tak nebolo) tak stiahnem z fora vsetky svoje prispevky, ktore som cerpal z dotycneho portalu a verjne sa budem kajat zo sirenia ( hoci neumyselneho) nepravdy...

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 10 október 2011 :  20:50:51  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
citácia:
kto su to vlastne reholnici a preco su reholnikmi?

Pôvodne zaslal janka - 10 október 2011 :  19:57:03



velmi zjednodušene povedane su to take iste zasvatene osoby ako mnisi, lenže žiju vo svete. tiež maju tri sluby. resp. žiju v klaštoroch ale su činní vo svete. napr. františkani, saleziani, ...

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 10 október 2011 :  21:00:08  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
co to znamena, ze su to zasvatene osoby?...ako sa lisia od nezasvatenych?

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 10 október 2011 :  22:11:50  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
vonkajsi znak je odev. Vnutorny znak je slub čistoty chudoby poslušnosti. Riadia sa regulou. Delia sa na bratov a kňazov, ženy len sestry.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 5 Previous Topic: Co je to ultrakatolicismus? Téma Next Topic: Verím v Boha, ale Cirkev nie  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06