Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 Masaz od kontemplativnej mnisky?
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Co je to ultrakatolicismus? Téma Next Topic: Verím v Boha, ale Cirkev nie
Strana: z 5

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 05 október 2011 :  11:18:59  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Prisli sme na navstevu do cisticercianskeho klastora v Marienkrone v Rakusku, domove kontemplativnych sestier.

Ocakavali sme, ze najdeme reholne sestry oddelene od sveta a ponorene do kontemplativnej modlitby a pokania za napravu ludskych hriechov, ktore su dnes tak pocetne...

Namiesto toho, v sulade s vnimanim spirituality optikou II. vatikanskeho koncilu, tychto 19 sestier premenilo svoj klastor na fitness a beauty centrum, kde okrem ineho ponukaju aj yogu a tibetsku meditaciu.

Toto centrum je otvorene pre verejnost, bez rozdielu pohlavi.

A tu ponukame par pohladov na to, ako vyzera kontemplativna modlitba v podani tychto sestier.
V prvom riadku vidime cisticerciasnku sestru, ako robi sprchovu masaz 50 rocnemu muzovi, dalej vidime masaz 30 rocnej nahej zeny, v tretom riadku vidime cvicenie yogy a zenovej meditacie.
Na poslednej fotke je letecky pohlad na klastor.




http://www.marienkron.at

Zdroj:www.tarditioninaction.org

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora 

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 05 október 2011 :  11:31:49  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
hold, doba sa mení. treba kráčať s dobou

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 05 október 2011 :  11:40:08  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
cesta do pekla to ista

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

tornero

Stav: offline

 Odoslaný - 05 október 2011 :  11:44:32  Zobraziť profil  Pridať tornero do zoznamu priateľov
citácia:
hold, doba sa mení. treba kráčať s dobou

Pôvodne zaslal Ales - 05 október 2011 :  11:31:49

A zase je to len zalezitost viery a pohladu daneho cloveka. Ja by som na take miesta nesiel. A ak by som aj siel a objavil som tam dokonca yogu tak by som upozornil ich, biskupa a ostatnych mojich znamych. To je moja optika II. Vat. koncilu. :)
to ze viera upada je vec dookola opakujuca sa.

Myslim ze pohorsujuce to bolo viacej v stredoveku. Ked knazi sa ani uz netajili stym ze maju milenky.

Aufer a nobis, quaésumus ,Domine, iniquitátes nostras; ut ad sancta sanctórum puris mereámur méntibus introíre. Amen

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 408  ~  Člen od: 13 október 2009  ~  Posledná návšteva: 15 október 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 05 október 2011 :  11:46:26  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
citácia:
A zase je to len zalezitost viery a pohladu daneho cloveka.

Pôvodne zaslal tornero - 05 október 2011 :  11:44:32


katolickej viery urcite nie

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

tornero

Stav: offline

 Odoslaný - 05 október 2011 :  11:47:43  Zobraziť profil  Pridať tornero do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
A zase je to len zalezitost viery a pohladu daneho cloveka.

Pôvodne zaslal tornero - 05 október 2011 :  11:44:32


katolickej viery urcite nie

Pôvodne zaslal janka - 05 október 2011 :  11:46:26

suhlas

Aufer a nobis, quaésumus ,Domine, iniquitátes nostras; ut ad sancta sanctórum puris mereámur méntibus introíre. Amen

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 408  ~  Člen od: 13 október 2009  ~  Posledná návšteva: 15 október 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 05 október 2011 :  11:49:14  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
citácia:
A zase je to len zalezitost viery a pohladu daneho cloveka.

Pôvodne zaslal tornero - 05 október 2011 :  11:44:32


Kristus je rovnaky včera, dnes, naveky.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 05 október 2011 :  11:52:08  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
citácia:

Myslim ze pohorsujuce to bolo viacej v stredoveku.

Pôvodne zaslal tornero - 05 október 2011 :  11:44:32



či viac alebo menej pohoršujúce, neplatia tu slova Pana Ježiša: beda tomu, skrze ktoreho prichadzaju pohoršenia? Pan, Ježiť nehovori o tom, či viac niekto pohoršuje alebo menej.

pre kontemplatívne rády platí prísna klauzura, teda ak sa to II VAT nemenilo.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

maaajo

Stav: offline

 Odoslaný - 05 október 2011 :  12:24:49  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: maaajo  Pridať maaajo do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
hold, doba sa mení. treba kráčať s dobou

Pôvodne zaslal Ales - 05 október 2011 :  11:31:49

A zase je to len zalezitost viery a pohladu daneho cloveka. Ja by som na take miesta nesiel. A ak by som aj siel a objavil som tam dokonca yogu tak by som upozornil ich, biskupa a ostatnych mojich znamych. To je moja optika II. Vat. koncilu. :)
to ze viera upada je vec dookola opakujuca sa.

Myslim ze pohorsujuce to bolo viacej v stredoveku. Ked knazi sa ani uz netajili stym ze maju milenky.

Pôvodne zaslal tornero - 05 október 2011 :  11:44:32



Lenže keď aj dnes niekoho zodpovedného upozorníme, tak v 99% sa nestane vôbec nič. A to už je problém. Heretici si slobodne vydávajú knihy a nie sú oficiálne exkomunikovaní, kňazi a biskupi šliapu po učení Cirkvi a nič sa nedeje... prečo?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 721  ~  Člen od: 25 marec 2011  ~  Posledná návšteva: 30 január 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

tornero

Stav: offline

 Odoslaný - 05 október 2011 :  13:44:55  Zobraziť profil  Pridať tornero do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
citácia:
hold, doba sa mení. treba kráčať s dobou

Pôvodne zaslal Ales - 05 október 2011 :  11:31:49

A zase je to len zalezitost viery a pohladu daneho cloveka. Ja by som na take miesta nesiel. A ak by som aj siel a objavil som tam dokonca yogu tak by som upozornil ich, biskupa a ostatnych mojich znamych. To je moja optika II. Vat. koncilu. :)
to ze viera upada je vec dookola opakujuca sa.

Myslim ze pohorsujuce to bolo viacej v stredoveku. Ked knazi sa ani uz netajili stym ze maju milenky.

Pôvodne zaslal tornero - 05 október 2011 :  11:44:32



Lenže keď aj dnes niekoho zodpovedného upozorníme, tak v 99% sa nestane vôbec nič. A to už je problém. Heretici si slobodne vydávajú knihy a nie sú oficiálne exkomunikovaní, kňazi a biskupi šliapu po učení Cirkvi a nič sa nedeje... prečo?

Pôvodne zaslal maaajo - 05 október 2011 :  12:24:49

a co nase statistiky? cim by sme sa chvalili potom?
Preto radsej pomlcati ... ta ne?

Aufer a nobis, quaésumus ,Domine, iniquitátes nostras; ut ad sancta sanctórum puris mereámur méntibus introíre. Amen

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 408  ~  Člen od: 13 október 2009  ~  Posledná návšteva: 15 október 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 05 október 2011 :  13:47:35  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:
A ak by som aj siel a objavil som tam dokonca yogu tak by som upozornil ich, biskupa a ostatnych mojich znamych. To je moja optika II. Vat. koncilu. :)

Pôvodne zaslal tornero - 05 október 2011 :  11:44:32


Tornero, ani Vy nemozete byt taky naivny idealista a verit, ze o tomto nevie ich biskup, najma ked toto wellnes centrum je na siestom mieste v popularite rakuskych wellnesov. Mimochodom, keby tam nebola joga, bolo by to v poriadku?

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

misionar3

Stav: offline

 Odoslaný - 05 október 2011 :  14:18:26  Zobraziť profil  Pridať misionar3 do zoznamu priateľov
Maťo podarilo sa ti rozpútať búrku nesúhlasu a odporu, čo asi bol tvoj cieľ. Príspevok píšeš v prvej osobe ako by si to sám zažil, ale dole si uviedol zdroj. Teda je to tvoj zážitok, alebo získané z uvedenej stránky?

Moje pripomienky.
V mnohých nemocniciach pracujú reholné sestry a robia všetky výkony ako zdratné sestričky t.j. aj umývanie pacientov.

Masáž nahej ženy - ja som ešte nevidel ani nezažil kde by masér masíroval cez šaty. A ked tu ako vidím masíruje žena ženu tak neviem v čom je problém.


Joga??? na joge je zlé duchovné pozadie ale nie samotné telesné a dychové cvičenia. To by sme mohli odsudzovať aj gymnastiku, atletiku, fotbal a vôbec všetky športy. Je osočovaním ak tvrdíš že reholnice do telocviku dávajú aj orientálnu filozofiu, alebo nekatolícky duchovný náboj.

Vidím to tak že tradi vyhladávajú aké koľvek informácie, ktoré parične skreslia, alebo ukážu polopravdu aby poškodili meno RKC.


Okrem toho nie si kompetetný aby si posudzoval duchovný žova a úroveň reholníc, pokial nie si ich spovedník a ak si tak tiež nesmieš lebo by sa jednalo spovedné tajomstvo.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 106  ~  Člen od: 12 jún 2011  ~  Posledná návšteva: 27 október 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

tornero

Stav: offline

 Odoslaný - 05 október 2011 :  14:29:30  Zobraziť profil  Pridať tornero do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
A ak by som aj siel a objavil som tam dokonca yogu tak by som upozornil ich, biskupa a ostatnych mojich znamych. To je moja optika II. Vat. koncilu. :)

Pôvodne zaslal tornero - 05 október 2011 :  11:44:32


Tornero, ani Vy nemozete byt taky naivny idealista a verit, ze o tomto nevie ich biskup, najma ked toto wellnes centrum je na siestom mieste v popularite rakuskych wellnesov. Mimochodom, keby tam nebola joga, bolo by to v poriadku?

Pôvodne zaslal Mato - 05 október 2011 :  13:47:35

reagujem nato co ste napisali... neskumam pozadie na kolko je zdroj pravdivy... takze slobodne reagujem na uvedene vami...
neviem si realne velmi predstavit konteplativne sestry aby prevadzkovali welnes, ale tu by som tragediu aj tak nevidel aj ked uz to je aspon pre mna zvlastne ... mozno by to niekto rozumne vysvetlil neviem...

No joga ak niekto ponuka jogu tak je to zle, a tu vidim tragediu. Ale hovorim reagujem nato co ste napisali, alebo skopirovali...
Nie som naivny idealista. Vidim veci dost realne ... aj ked to musi posudit odbornik, lebo blazon nepripusta moznost ze blazni ...

Ale treba konat skutky milosrdenstva, treba ich napomenut, a oznamit autoritam. Co stym uz autoriti urobia, alebo neurobia nieje vec cirkvi pocuvajucej.
Alebo co robit? vystupit na protest z Cirkvi? ... zalozit dalsie sedevakantisticke zdruzenia?

Aufer a nobis, quaésumus ,Domine, iniquitátes nostras; ut ad sancta sanctórum puris mereámur méntibus introíre. Amen

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 408  ~  Člen od: 13 október 2009  ~  Posledná návšteva: 15 október 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

tornero

Stav: offline

 Odoslaný - 05 október 2011 :  15:50:14  Zobraziť profil  Pridať tornero do zoznamu priateľov
citácia:
Vidím to tak že tradi vyhladávajú aké koľvek informácie, ktoré parične skreslia, alebo ukážu polopravdu aby poškodili meno RKC.



Pôvodne zaslal misionar3 - 05 október 2011 :  14:18:26

To je pravda, a este akoby navodzovali pocit spasitelskeho syndromu, ist zachranovat hned a teraz cely svet. Zaujimava manipulacna praktika, lebo ked tomu niekto podlahne tak budto ostane znechuteny a odpadne od viery, alebo sa stane jednym z nich...
Ale neviem kam nas chcu nasmerovat, lebo rozne ohavnosti robili krestania od sameho pociatku, a vzdy bolo treba robit poriadok, ale najvacsi upadok ked pozeram na historiu praveze bol v stredoveku. Zaujimave ze prave tam nas trady tahaju. Dokonca aj v predkoncilovych dokumentoch sa papezi a biskupi stazuju na nevedomost krestanov, upadku viery, neni to len v sucastnosti, ako sa snazia tuna zdeklarovat.

Aufer a nobis, quaésumus ,Domine, iniquitátes nostras; ut ad sancta sanctórum puris mereámur méntibus introíre. Amen

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 408  ~  Člen od: 13 október 2009  ~  Posledná návšteva: 15 október 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

baránok

Stav: offline

 Odoslaný - 05 október 2011 :  15:51:38  Zobraziť profil  Pridať baránok do zoznamu priateľov
Osobne si myslím, že ak sa toto deje v tomto kláštore, tak to nie je v poriadku.

Druhou vecou je, že sa to tendenčne spája s II. vatikánskym koncilom.
Je to tendenčné a populistické. Je hanbou, že takéto konštrukcie padajú na katolíckom fóre z úst katolíka. A dokonca admina.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 521  ~  Člen od: 26 apríl 2011  ~  Posledná návšteva: 16 december 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Stav: offline

 Odoslaný - 05 október 2011 :  15:52:18  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
maťo, nech v tom mame jasno - boli ste tam?????? alebo ste len zas surfovali po internete a hladali niečo proti cirkvi???

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Stav: offline

 Odoslaný - 05 október 2011 :  16:15:29  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
ešte mi nedá nedodať.. ja vidím že niektorí sa tu pohoršujete nad obrázkami - odporúčam na nich dobre sa pozrieť - vôbec nemusia pochádzať z jedného prostredia, obr. č. 5 vyzerá skôr ako ranna rozcvička, masaže tvare a chrbta - celkovo aj reholné sestry sú rehabilitačné, obr. 4 - to skôr vyzerá jak z nejakého tanečného kružku a nie je jasné, či sú to reholne sestry alebo nie atď..
Ak sa vám tak veľmi niečo nepáči, odporúčam vstúpiť do kartuziánskeho kláštora - tam vam nič také nebude hroziť, nebudete mať ani PC, ani internet a môžete celé dni premýšľať nad Božím milosrdenstvom..

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

jarmok

Stav: offline

 Odoslaný - 05 október 2011 :  16:40:42  Zobraziť profil  Pridať jarmok do zoznamu priateľov
Tak toto sa fakt nepatri.

Pokoj a dobro medzi nami.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 178  ~  Člen od: 18 apríl 2011  ~  Posledná návšteva: 10 apríl 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Stav: offline

 Odoslaný - 05 október 2011 :  17:43:30  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
citácia:
Tak toto sa fakt nepatri.

Pôvodne zaslal jarmok - 05 október 2011 :  16:40:42




čo sa nepatrí jarmok?? o tom, že fotky sú najlepším manipulatívnym prostriedkom, ešte neviete??
Toto sa fakt nepatrí, že admin katolíckeho fóra vôbec zakladá takéto témy. Kým nie je niekto v danom spoločenstve, objektívne nikdy nemôže spoľahlivo posúdiť, čo sa v danom spoločenstve reálne deje a o čom to spoločenstvo vlastne je.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 05 október 2011 :  18:35:09  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
citácia:
Maťo podarilo sa ti rozpútať búrku nesúhlasu a odporu, čo asi bol tvoj cieľ. Príspevok píšeš v prvej osobe ako by si to sám zažil, ale dole si uviedol zdroj. Teda je to tvoj zážitok, alebo získané z uvedenej stránky?

skor vlnu kritiky

citácia:

Moje pripomienky.
V mnohých nemocniciach pracujú reholné sestry a robia všetky výkony ako zdratné sestričky t.j. aj umývanie pacientov.

Masáž nahej ženy - ja som ešte nevidel ani nezažil kde by masér masíroval cez šaty. A ked tu ako vidím masíruje žena ženu tak neviem v čom je problém.

je rozdiel medzi činnou a kontemplatívnou rehoľou. Alebo žebvy to bola zlá voľba povolania?

citácia:

Vidím to tak že tradi vyhladávajú aké koľvek informácie, ktoré parične skreslia, alebo ukážu polopravdu aby poškodili meno RKC.

ja nie som tradi a tradi ma tu označujú ako modernistu. ale tiež si myslím, že kontemplatívna rehoľa by mala mať iné zameranie ako wellness centrum.

citácia:

Okrem toho nie si kompetetný aby si posudzoval duchovný žova a úroveň reholníc, pokial nie si ich spovedník a ak si tak tiež nesmieš lebo by sa jednalo spovedné tajomstvo.
Pôvodne zaslal misionar3 - 05 október 2011 :  14:18:26



vid poznamku vyššie


Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 05 október 2011 :  18:40:09  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
citácia:

Ale neviem kam nas chcu nasmerovat, lebo rozne ohavnosti robili krestania od sameho pociatku, a vzdy bolo treba robit poriadok, ale najvacsi upadok ked pozeram na historiu praveze bol v stredoveku. Zaujimave ze prave tam nas trady tahaju. Dokonca aj v predkoncilovych dokumentoch sa papezi a biskupi stazuju na nevedomost krestanov, upadku viery, neni to len v sucastnosti, ako sa snazia tuna zdeklarovat.

Pôvodne zaslal tornero - 05 október 2011 :  15:50:14



dnes v čase informačného boomu je nevedomosť vedomá a dobrovoľná. nie som tradi. ale dnes človek sa nemôže stažovať ani na nedostatok učiteľov, ani nedostatok kurzov, nedostatok literatury, či na prenasledovanie. proste čím viac možností človek má, tým je to horšie a nie lepšie. kedysi nemali také možnosti ako maju ľudia dnes.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 05 október 2011 :  18:42:56  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
citácia:
ešte mi nedá nedodať.. ja vidím že niektorí sa tu pohoršujete nad obrázkami - odporúčam na nich dobre sa pozrieť - vôbec nemusia pochádzať z jedného prostredia, obr. č. 5 vyzerá skôr ako ranna rozcvička, masaže tvare a chrbta - celkovo aj reholné sestry sú rehabilitačné, obr. 4 - to skôr vyzerá jak z nejakého tanečného kružku a nie je jasné, či sú to reholne sestry alebo nie atď..
Ak sa vám tak veľmi niečo nepáči, odporúčam vstúpiť do kartuziánskeho kláštora - tam vam nič také nebude hroziť, nebudete mať ani PC, ani internet a môžete celé dni premýšľať nad Božím milosrdenstvom..

Pôvodne zaslal mortinia - 05 október 2011 :  16:15:29


nejde o pohoršovanie sa. len proste problem je, že nemožno mlčať ked treba hovoriť. aj ked viem že ja hovorim viac ako mam mlčať.
mortinia, vhladom na tvoje štúdium, vieš aký je rozdiel medzi kontemplatívnou a činnou rehoľou? a aké kde pravidlá platia , čo si môžu a čo majú dovoliť? potom pochopíš prečo asi Maťo na to poukazuje.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 05 október 2011 :  19:21:04  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Tieto dve temy nic nedokazuju ani nikoho nikam neprivedu ci neodvedu.

Ich cielom bolo jedine sledovat rekacie prispievajucich. Cakal som vselico, ale to co predviedli misionar a mortinia prekrocilo aj moje najdivokejsie predstavy. Tito dvaja by snad dokazali obkecat a ospravedlnit, aj keby sa klastor premenil na nevestinec...

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 05 október 2011 :  20:28:30  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
vsak staci ist na ich stranku a pozriet si, co ponukaju...same dobre veci, kurz jogy na 5 noci len za 440eur...a sestra Bernarda ako pre vas povedie kurz qigongu...no nechod tam

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

tornero

Stav: offline

 Odoslaný - 05 október 2011 :  20:34:34  Zobraziť profil  Pridať tornero do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:

Ale neviem kam nas chcu nasmerovat, lebo rozne ohavnosti robili krestania od sameho pociatku, a vzdy bolo treba robit poriadok, ale najvacsi upadok ked pozeram na historiu praveze bol v stredoveku. Zaujimave ze prave tam nas trady tahaju. Dokonca aj v predkoncilovych dokumentoch sa papezi a biskupi stazuju na nevedomost krestanov, upadku viery, neni to len v sucastnosti, ako sa snazia tuna zdeklarovat.

Pôvodne zaslal tornero - 05 október 2011 :  15:50:14



dnes v čase informačného boomu je nevedomosť vedomá a dobrovoľná. nie som tradi. ale dnes človek sa nemôže stažovať ani na nedostatok učiteľov, ani nedostatok kurzov, nedostatok literatury, či na prenasledovanie. proste čím viac možností človek má, tým je to horšie a nie lepšie. kedysi nemali také možnosti ako maju ľudia dnes.

Pôvodne zaslal Ales - 05 október 2011 :  18:40:09

No ja to tak nevidim, ja vidim ze kvalitnej literatury je velmi malo, stoji kupodivu par centou, kedze ju najdeme v antikvariatoch, a na burzach knih. Vsak teda poradte dobre knihy zo sucastnosti. Nieje ich az tak vela.
Cita sa vela knih, ale malo katolickych.

Aufer a nobis, quaésumus ,Domine, iniquitátes nostras; ut ad sancta sanctórum puris mereámur méntibus introíre. Amen

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 408  ~  Člen od: 13 október 2009  ~  Posledná návšteva: 15 október 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

tornero

Stav: offline

 Odoslaný - 05 október 2011 :  21:08:38  Zobraziť profil  Pridať tornero do zoznamu priateľov
citácia:
Tieto dve temy nic nedokazuju ani nikoho nikam neprivedu ci neodvedu.

Ich cielom bolo jedine sledovat rekacie prispievajucich. Cakal som vselico, ale to co predviedli misionar a mortinia prekrocilo aj moje najdivokejsie predstavy. Tito dvaja by snad dokazali obkecat a ospravedlnit, aj keby sa klastor premenil na nevestinec...

Pôvodne zaslal Mato - 05 október 2011 :  19:21:04

mozno odvedu, mozno neodvedu, na ludi to posobi rozne. A reakcie nemusia byt podla vasich predstav.
Neriesim ci mate pravdu alebo nie, ale prehanate stym neustalim poukazovanim na zle veci.
A fakt neviem co tym chcete vlastne dokazat, ked skoro vsetci vieme Cirkev je v krize. Ci snad aby sme si uvedomili ze zato moze pokoncilovy vyvoj? neviem, a nerozumiem. Ale ja som si zvykol, a preto uz sa nebudem do toho montovat.
Ja viem o horsich veciach a mohol by som ich aj dokazat co sa deju a predsa to na forum nedam. Vec postoja.

Aufer a nobis, quaésumus ,Domine, iniquitátes nostras; ut ad sancta sanctórum puris mereámur méntibus introíre. Amen

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 408  ~  Člen od: 13 október 2009  ~  Posledná návšteva: 15 október 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 5 Previous Topic: Co je to ultrakatolicismus? Téma Next Topic: Verím v Boha, ale Cirkev nie  
 Verzia pre tlač
Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06