Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 Citat len dokumenty po II.VK?
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Prva papezska exhortacia Evangelii Gaudium Téma Next Topic: svatokradeze
Strana: z 4

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 19 september 2011 :  09:50:43  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:
Ak niekto povie z vlastneho pohladu pravdu, neni to odsudenie.


Pôvodne zaslal tornero - 19 september 2011 :  08:37:18


Aha. Dobre vediet.

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

rudy

Stav: offline

 Odoslaný - 19 september 2011 :  17:14:22  Zobraziť profil  Pridať rudy do zoznamu priateľov
citácia:

Otazky su v tejto chvili absolutne irelevantne.

Pôvodne zaslal Mato - 13 september 2011 :  19:25:06


Prešiel takmer týždeň a otázky pre Maťa zostali stále nezodpovedané, preto si ich dovolím zopakovať a pridávam ďalšie otázky:

Prijímate 2. vatikánsky koncil?
Prijímate právoplatne vymenovaných terajších biskupov Slovenska?
Viete byt poslušný terajším cirkevným autoritám?
Ctíte kódex kánonického práva (z roku 1983)?
Rešpektujete kánon 752?
Kánon 752 znie:
„Aj keď nie súhlas viery, predsa však nábožnú poslušnosť rozumu a vôle treba prejaviť náuke, ktorú buď Najvyšší veľkňaz, alebo kolégium biskupov hlása o viere alebo mravoch, keď vykonávajú hodnoverné magistérium, hoci túto náuku nezamýšľajú vyhlásiť definitívnym úkonom; veriaci sa teda majú starostlivo vyhýbať tomu, čo sa s ňou nezhoduje.“
Máte problém odpovedať na tieto otázky? (Pre katolíka by nemal byť...)

Detský katechizmus uvádza:
127. Čím vedie Cirkev ľudí k spaseniu?
......
„ tým, že ich spravuje svojimi zákonmi.“
Prijímate tento článok detského katechizmu?

Dogma I. VK hovorí, že pápež má plnú jurisdikčnú moc nad celou Cirkvou.
„Ak teda niekto hovorí, že rímsky veľkňaz má povinnosť iba dohliadať a riadiť, ale nemá plnú a najvyššiu jurisdikčnú moc v celej cirkvi, nielen v záležitostiach, ktoré sa týkajú viery a mravov, ale i tých, ktoré sa týkajú disciplíny a správy cirkvi rozšírenej po celom svete; alebo že má iba väčší podiel, nie však úplnú plnosť tejto najvyššej moci; alebo že jeho moc nie je riadna a bezprostredná, či už vo všetkých alebo v jednotlivých cirkvách alebo u všetkých i jednotlivých pastierov a veriacich, anathema sit.“
Ste poslušný tomuto neomylnému výroku Cirkvi?

Smie si katolík svojvoľne určiť, ktoré vyhlásenie Magistéria Cirkvi je pre neho „škodlivé“ a preto ho nerešpektovať?

Maťo, pri spôsobe, akým vediete toto „Katolícke fórum“, sa nesmiete čudovať, že dostávate takéto otázky.

------------

Tornero vyslovil názor, že ste schizmatik. Vy ste ho žiadali, aby sa obhájil (uviedol dôkazy), lebo v opačnom prípade podľa vás „bezostyšne tára a osočuje“.

Pred nedávnom Rarach vyslovil názor, že Dlugoš je jeden z najnamyslenejších ľudí v slovenskej KC. Ja som ho vyzval, aby sa obhájil (uviedol závažný dôvod). Nestalo sa. Namiesto toho začal Rarach vysvetľovať, že on nemusí nič dokazovať, ale, že ja mám dokázať, že on ohovára. Vtedy ste taktne mlčali.

Teda ako je to? Kto má podľa Vás podávať dôkaz? Ak musí Tornero, musí aj Rarach. Ak nemusí Rarach, nemusí ani Tornero.
Okrem toho, u Tornera platí poľahčujúca okolnosť, keďže každý má možnosť overiť si, čo ste skutočne napísali (= výhoda pre Vás), kdežto Dlugoš takú výhodu nemal.



 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 286  ~  Člen od: 15 február 2010  ~  Posledná návšteva: 17 apríl 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Robel

Stav: offline

 Odoslaný - 20 september 2011 :  17:47:37  Zobraziť profil  Pridať Robel do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
citácia:
"Ak nesúhlasím s názormi cirkevnej autority, ktorá učí, že Biblia je založená na mýtoch, alebo že Kristus neurobil všetky zázraky v Písme mu pripisované, alebo že dogmy sa vyvíjajú, tak som neposlušný?"

Ak nesuhlasite stym co uci Cirkev, tak si zoberte detsky katechizmus a tam mate napisane kto uci neomylne, kto je chraneny neomylnostou, kto je papez, a koho ani peklo nepremoze.

Ak sa postavite ktomu tak, ze nesuhlasite stym co uci Cirkev uciaca, staviate sa protestant. Lebo sam sebe ste prave dokazali ze ste papezkejsi nez papez, a mate dar neomylnosti. By som povedal velka ignoracia katechizmovych pouciek.

Ak ma pravdu Mato a spol. tak cela KC je v schizme lebo sa odtrhla od Tradicie 2000 rokov tradovanej. Je tu iba par vynimiek ktori si hovoria tradijci, ktori vlastne tvoria tu pravu cirkev.
Takze mame tu
1. skup. katolikov hlasasich sa ku pokoncilovej Cirkvi,k poslusnosti terajsiemu papezovi
2. mame tu desiatky komunit tradizionalistov ktore sa vyznacuju roznymi interpretaciami Tradicie,

no vyberme si kam chceme patrit....


Pôvodne zaslal tornero - 16 september 2011 :  22:43:28


Tak to som nepochopil: Chcete povedať, že musím súhlasiť "s názormi cirkevnej autority, ktorá učí, že Biblia je založená na mýtoch, alebo že Kristus neurobil všetky zázraky v Písme mu pripisované, alebo že dogmy sa vyvíjajú"??

Pôvodne zaslal Robel - 16 september 2011 :  22:57:57

Este raz si teda ujasnite ci verite co je napisane v katechizme kto uci neomylne, kto je Cirkev uciaca. Dobre si nastudujte katechizmus.

Ak chcete posudzovat vlastnym rozumom, ci Katolicka CIrkev vyklada Bibliu spravne, a podla toho si odklepnut ci je to podla vas v sulade alebo rozpore.... hm....
tak to ze ste mozno katolik je iba urcita zhoda nahod a priaznivych okolnosti ktore vam akurat zapadli do vasho vykladu Biblie. Co sa tyka dogiem. Tie Magisterium nevyhlasi nikdy mylne.
Cirkev nikdy nebude ucit bludy.


Pôvodne zaslal tornero - 19 september 2011 :  08:05:18


Áno, KC nikdy bludy neučí. Otázka ale bola, ako sa má katolík postaviť k cirkevnej autorite, ktorá učí alebo schvaľuje blud.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 968  ~  Člen od: 11 august 2011  ~  Posledná návšteva: 30 december 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

tornero

Stav: offline

 Odoslaný - 21 september 2011 :  16:31:41  Zobraziť profil  Pridať tornero do zoznamu priateľov
tak v prvom rade ten blud odhalit. to tak ze poznam prinajmensom katechizmus, podla toho sa da vela poznat.

nasledne napisat na biskupsky urad, ak sa jedna o biskupa, tak napisem rovno na Kbs, ak ani tam nepochodim tak napisem priamo do vatikanu. teda ak odhalim blud, treba ho oznamit. Tym ktori konat maju.

a nas postoj?

210. Čí rodičov a predstavených máme vždy poslúchať?
Rodičov a predstavených nemáme poslúchať vtedy, keby
nám rozkazovali niečo hriešneho.

Ak nám niekto rozkazuje niečo hriešneho, držme sa zásady:
„Viac treba poslúchať Boha ako ľudí!“ (Sk 5, 29.)


Aufer a nobis, quaésumus ,Domine, iniquitátes nostras; ut ad sancta sanctórum puris mereámur méntibus introíre. Amen

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 408  ~  Člen od: 13 október 2009  ~  Posledná návšteva: 15 október 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 21 september 2011 :  16:42:56  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
Citat len dokumenty po II.VK?

Akeho hriechu sa dopusti katolik, ktory ich nebude citat vobec?
Uplne seriozne, akeho?


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

tornero

Stav: offline

 Odoslaný - 22 september 2011 :  10:59:10  Zobraziť profil  Pridať tornero do zoznamu priateľov
tak k otazke k nazvu temy: precitat dokumenty 2 Vat. koncilu by som povedal ze je minimum ktore by mal katolik urobit. Z praxe viem, ze drviva vacsina okolo mna zijucich katolikov tie dokumenty nema precitane, dokonca ani nevedia poniektori ze nejake boli vydane.

Ja osobne citam s velkym zaujmom predkoncilovu literaturu, nemam stym ziadny problem. A rad odporucam ostatnym. KC ma svoju historiu a Tradiciu, je obohacujuce poznat zvyklosti katolikov od sameho pociatku, cely ten vyvoj az po sucastnost.

A ci necitat dokumenty 2 Vat. k. vobec?

Skusim to nacrtnut podla mojej katolickej viery.

Regula fidei - primarnym pravidlom viery je Tradicia.
Tradia sa nam uchovala v dekretoch papezov a koncilov, ustnym vyucovanim a posvatnymi obradmi, spismi Cirkevnych otcov...

Tradiciu rozdelujeme na Bozsku, apostolsku, cirkevnu.

Vykonny urad Tradicie: papez, biskupi, veriaci
Teda mame magisterium ktore zachovava Tradiciu neporusenu, ktore musi byt chranena neomylnostou.
Teda Magisterium je primarnim pramenom viery - regula fidei.

Teda katolickou vierou je nutne verit vsetko to co je obsiahnute v slove Bozom napisanom ci ustne zachovanom, a co sa od Cirkvi, bud slavnostnym prehlasenim alebo riadnym a vseobecnym ucitelskym uradom ako od Boha zjavene k vereniu predklada - lebo Cirkev na cele s papezom a biskupmi v jednote s papezom a Cirkvou su chraneni neomylnostou.

tato neomylnost moze byt primarna a sekundarna.

pozrime sa na tu sekundarnu v ktorej su okrem inych:

veci cirkevnej discipliny, cirkevneho prava.

Vieme ze na 2 Vat. koncile sa zisla cela Cirkev ktorej predsedal pravoplatne zvoleny papez. Tento koncil predlozil dokumenty, ktore Cirkev predklada k vereniu v sucastnosti. To ze tymi dokumentmi zije cela Cirkev, mozno vidiet na vsetkych oficialnych internetovych strankach KC. Dokonca v sucastnosti ked sa da aj podebatovat s biskupmi na roznych stretnutiach s veriacimi, je moznost priamo sa nato spytat.

teda ak uznavam terajsieho papeza, a som poslusni terajsej Cirkvi uciacej, nemam ani inu moznost ako dokumenty 2 Vat. koncilu prijat, a si ich precitat. Lebo podla tych dokumentov zije sucasna KC a ak chcem byt s nou autenticky spojeni, neda sa to bez tych dokumentov, ktore mi viac vysvetluju cim Cirkev dnes zije.
Dokumenty ktore su pastoracne treba tak aj brat, Ak niekto chce sa drzat predkoncilovej duchovnosti, nech sa toho drzi, ved to nieje nic hriesne. Hriesne je podla mna to, mat za frasku cely koncil, kde sa zisla cela Cirkev, a tento koncil slavnostne aj daco vyhlasil.
A dalej hriech podla mna je oznacovat tych katolikov ktori ziju s Cirkvou na cele s papezom Benediktom XVI. a ktori su poslusni nasim biskupom co su v jednote s papezom za tvz. deklarovanych katolikov, teda za nekatolikov. No a zaco ma urcita skupina tradijcov sucastneho papeza a toho prednim a biskupov to ako uz radsej ani nespomeniem.

teda ak som verny terajsej Cirkevnej autorite - prijimam 2. Vat. koncil a neurcujem si ja sam co je dobre a co nie, co ano a co nie.

alebo neprijimam a to uz podla mna je sedevacantista.

poslusnost versus neposlusnost. Lebo podla mna je schizofrenicke uznat papeza a zaroven byt mu neposlusny.

Teda je lepsie byt studeny alebo horuci, ako vlazny.







Aufer a nobis, quaésumus ,Domine, iniquitátes nostras; ut ad sancta sanctórum puris mereámur méntibus introíre. Amen

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 408  ~  Člen od: 13 október 2009  ~  Posledná návšteva: 15 október 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Renda

Stav: offline

 Odoslaný - 22 september 2011 :  15:20:13  Zobraziť profil  Pridať Renda do zoznamu priateľov
http://www.vendee.cz/texty/bomby.html žádný koncil nesmí učit nic protikladného, to želbohu tento pouhý pastorační koncil udělal, legalizoval tímto mnohokrát odsouzené bludy. Dílka mnohých jeho protagonistů byla v 50 letech odsouzena, Rahner , de Lubac, von Balthazar a další.

Renda

 Krajina: Czech Republic  ~  Počet príspevkov: 140  ~  Člen od: 25 máj 2011  ~  Posledná návšteva: 26 február 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

tornero

Stav: offline

 Odoslaný - 22 september 2011 :  15:47:58  Zobraziť profil  Pridať tornero do zoznamu priateľov
citácia:
http://www.vendee.cz/texty/bomby.html žádný koncil nesmí učit nic protikladného, to želbohu tento pouhý pastorační koncil udělal, legalizoval tímto mnohokrát odsouzené bludy. Dílka mnohých jeho protagonistů byla v 50 letech odsouzena, Rahner , de Lubac, von Balthazar a další.

Pôvodne zaslal Renda - 22 september 2011 :  15:20:13

problematika je mi znama, uz som si to presiel davnejsie. Moj postoj na toto tema je totozni s postojom FSSP, alebo s konzervativcami.

Aufer a nobis, quaésumus ,Domine, iniquitátes nostras; ut ad sancta sanctórum puris mereámur méntibus introíre. Amen

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 408  ~  Člen od: 13 október 2009  ~  Posledná návšteva: 15 október 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 22 september 2011 :  20:22:01  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
citácia:
tak k otazke k nazvu temy: precitat dokumenty 2 Vat. koncilu by som povedal ze je minimum ktore by mal katolik urobit. Z praxe viem, ze drviva vacsina okolo mna zijucich katolikov tie dokumenty nema precitane, dokonca ani nevedia poniektori ze nejake boli vydane.

Ja osobne citam s velkym zaujmom predkoncilovu literaturu, nemam stym ziadny problem. A rad odporucam ostatnym. KC ma svoju historiu a Tradiciu, je obohacujuce poznat zvyklosti katolikov od sameho pociatku, cely ten vyvoj az po sucastnost.

A ci necitat dokumenty 2 Vat. k. vobec?

Skusim to nacrtnut podla mojej katolickej viery.

Regula fidei - primarnym pravidlom viery je Tradicia.
Tradia sa nam uchovala v dekretoch papezov a koncilov, ustnym vyucovanim a posvatnymi obradmi, spismi Cirkevnych otcov...

Tradiciu rozdelujeme na Bozsku, apostolsku, cirkevnu.

Vykonny urad Tradicie: papez, biskupi, veriaci
Teda mame magisterium ktore zachovava Tradiciu neporusenu, ktore musi byt chranena neomylnostou.
Teda Magisterium je primarnim pramenom viery - regula fidei.

Teda katolickou vierou je nutne verit vsetko to co je obsiahnute v slove Bozom napisanom ci ustne zachovanom, a co sa od Cirkvi, bud slavnostnym prehlasenim alebo riadnym a vseobecnym ucitelskym uradom ako od Boha zjavene k vereniu predklada - lebo Cirkev na cele s papezom a biskupmi v jednote s papezom a Cirkvou su chraneni neomylnostou.

tato neomylnost moze byt primarna a sekundarna.

pozrime sa na tu sekundarnu v ktorej su okrem inych:

veci cirkevnej discipliny, cirkevneho prava.

Vieme ze na 2 Vat. koncile sa zisla cela Cirkev ktorej predsedal pravoplatne zvoleny papez. Tento koncil predlozil dokumenty, ktore Cirkev predklada k vereniu v sucastnosti. To ze tymi dokumentmi zije cela Cirkev, mozno vidiet na vsetkych oficialnych internetovych strankach KC. Dokonca v sucastnosti ked sa da aj podebatovat s biskupmi na roznych stretnutiach s veriacimi, je moznost priamo sa nato spytat.

teda ak uznavam terajsieho papeza, a som poslusni terajsej Cirkvi uciacej, nemam ani inu moznost ako dokumenty 2 Vat. koncilu prijat, a si ich precitat. Lebo podla tych dokumentov zije sucasna KC a ak chcem byt s nou autenticky spojeni, neda sa to bez tych dokumentov, ktore mi viac vysvetluju cim Cirkev dnes zije.
Dokumenty ktore su pastoracne treba tak aj brat, Ak niekto chce sa drzat predkoncilovej duchovnosti, nech sa toho drzi, ved to nieje nic hriesne. Hriesne je podla mna to, mat za frasku cely koncil, kde sa zisla cela Cirkev, a tento koncil slavnostne aj daco vyhlasil.
A dalej hriech podla mna je oznacovat tych katolikov ktori ziju s Cirkvou na cele s papezom Benediktom XVI. a ktori su poslusni nasim biskupom co su v jednote s papezom za tvz. deklarovanych katolikov, teda za nekatolikov. No a zaco ma urcita skupina tradijcov sucastneho papeza a toho prednim a biskupov to ako uz radsej ani nespomeniem.

teda ak som verny terajsej Cirkevnej autorite - prijimam 2. Vat. koncil a neurcujem si ja sam co je dobre a co nie, co ano a co nie.

alebo neprijimam a to uz podla mna je sedevacantista.

poslusnost versus neposlusnost. Lebo podla mna je schizofrenicke uznat papeza a zaroven byt mu neposlusny.

Teda je lepsie byt studeny alebo horuci, ako vlazny.


Pôvodne zaslal tornero - 22 september 2011 :  10:59:10


takze akeho hriechu sa dopusta ten, co si tie dokumenty neprecita?
co musi urobit autorita, ked uz nie je hriechom, ked ju clovek neuposluchne?...existuje taka moznost?

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

tornero

Stav: offline

 Odoslaný - 22 september 2011 :  23:53:17  Zobraziť profil  Pridať tornero do zoznamu priateľov
Cirkev neprikazuje citat dokumenty. Cize ziadneho. Ale ten kto miluje Cirkev, tak sa vzdelava, cita, lebo chce vediet o Cirkvi co najviac.
No ale ja neriesim tych co nic necitaju. Vyjadroval som k skupine ludi, co pozna a odmieta, neprijima.

Cirkvi vzdy robili problemy tí co citali, studovali a sa vzdelavali.
Tí co nic necitaju su bezproblemovi, chodia si na omsu, na spoved, do roboty... taki su kde ich postavis tam budu stat. Myslim ze taki ludia su najpohodlnejsi pre fararov lebo nic nevymyslaju ani nekomplikuju.

Aufer a nobis, quaésumus ,Domine, iniquitátes nostras; ut ad sancta sanctórum puris mereámur méntibus introíre. Amen

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 408  ~  Člen od: 13 október 2009  ~  Posledná návšteva: 15 október 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 23 september 2011 :  21:24:47  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
citácia:
Cirkev neprikazuje citat dokumenty. Cize ziadneho.
Pôvodne zaslal tornero - 22 september 2011 :  23:53:17


toto mi staci, ostatne su uz len vase myslienky

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 15 november 2011 :  17:45:19  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
Dokumenty takzvaneho druheho vatikanskeho koncilu su:




a.) nudne

b.) viaczmyselne

c.) nedolezite pre spasu

d.) plytvanim zdrojmi zivotneho prostredia, co podla Benedikta 16. je tazkym hriechom

e.) diablovym znamenim, lebo namiesto spajania rozdeluju

f.) nedodrziavane samotnymi ich obhajcami

g.) brainwashingom pre nezorientovanych

h.) blasfemickym prekracovanim druheho prikazania Dekalogu

i.) jedinou kartou, ktorou takzvani katolici dokazu hrat a vytahovat ju vhod i nevhod

j.) vybornym prostriedkom na logicke a semioticke cvicenia v obore "Ako sa robi profesionalna demagogia"

k.) odpovedou na zaspatost opravdivych katolikov, ktori ich vznik dopustili svojou necinnostou

l.) vysavacom odpadlych ci nezorientovania chtivych katolikov spomedzi tych, ktori sa z milosti Bozej zobudili alebo sa narodili v obdobi po ich vzniku

m.)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mak

Stav: offline

 Odoslaný - 15 november 2011 :  19:57:00  Zobraziť profil  Pridať mak do zoznamu priateľov
citácia:
Dokumenty takzvaneho druheho vatikanskeho koncilu su:




a.) nudne

b.) viaczmyselne

c.) nedolezite pre spasu

d.) plytvanim zdrojmi zivotneho prostredia, co podla Benedikta 16. je tazkym hriechom

e.) diablovym znamenim, lebo namiesto spajania rozdeluju

f.) nedodrziavane samotnymi ich obhajcami

g.) brainwashingom pre nezorientovanych

h.) blasfemickym prekracovanim druheho prikazania Dekalogu

i.) jedinou kartou, ktorou takzvani katolici dokazu hrat a vytahovat ju vhod i nevhod

j.) vybornym prostriedkom na logicke a semioticke cvicenia v obore "Ako sa robi profesionalna demagogia"

k.) odpovedou na zaspatost opravdivych katolikov, ktori ich vznik dopustili svojou necinnostou

l.) vysavacom odpadlych ci nezorientovania chtivych katolikov spomedzi tych, ktori sa z milosti Bozej zobudili alebo sa narodili v obdobi po ich vzniku

m.)

Pôvodne zaslal Rarach - 15 november 2011 :  17:45:19



Katolíci majú iný názor a tvoje odpadlícke výplody si odpusti. Svweedčia totiž iba o tvojej slaboduchosti

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 606  ~  Člen od: 28 október 2011  ~  Posledná návšteva: 05 apríl 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 15 november 2011 :  20:30:17  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
Dokumenty takzvaneho druheho vatikanskeho koncilu su:




a.) nudne

b.) viaczmyselne

c.) nedolezite pre spasu

d.) plytvanim zdrojmi zivotneho prostredia, co podla Benedikta 16. je tazkym hriechom

e.) diablovym znamenim, lebo namiesto spajania rozdeluju

f.) nedodrziavane samotnymi ich obhajcami

g.) brainwashingom pre nezorientovanych

h.) blasfemickym prekracovanim druheho prikazania Dekalogu

i.) jedinou kartou, ktorou takzvani katolici dokazu hrat a vytahovat ju vhod i nevhod

j.) vybornym prostriedkom na logicke a semioticke cvicenia v obore "Ako sa robi profesionalna demagogia"

k.) odpovedou na zaspatost opravdivych katolikov, ktori ich vznik dopustili svojou necinnostou

l.) vysavacom odpadlych ci nezorientovania chtivych katolikov spomedzi tych, ktori sa z milosti Bozej zobudili alebo sa narodili v obdobi po ich vzniku

m.) su nedotknutelne. Kto na ne co i len krivo pozrie, riskuje nadrieknutie o odpadlictve i slaboduchosti

n.)





 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Stav: offline

 Odoslaný - 15 november 2011 :  21:07:34  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
citácia:
Dokumenty takzvaneho druheho vatikanskeho koncilu su:




a.) nudne

b.) viaczmyselne

c.) nedolezite pre spasu

d.) plytvanim zdrojmi zivotneho prostredia, co podla Benedikta 16. je tazkym hriechom

e.) diablovym znamenim, lebo namiesto spajania rozdeluju

f.) nedodrziavane samotnymi ich obhajcami

g.) brainwashingom pre nezorientovanych

h.) blasfemickym prekracovanim druheho prikazania Dekalogu

i.) jedinou kartou, ktorou takzvani katolici dokazu hrat a vytahovat ju vhod i nevhod

j.) vybornym prostriedkom na logicke a semioticke cvicenia v obore "Ako sa robi profesionalna demagogia"

k.) odpovedou na zaspatost opravdivych katolikov, ktori ich vznik dopustili svojou necinnostou

l.) vysavacom odpadlych ci nezorientovania chtivych katolikov spomedzi tych, ktori sa z milosti Bozej zobudili alebo sa narodili v obdobi po ich vzniku

m.) su nedotknutelne. Kto na ne co i len krivo pozrie, riskuje nadrieknutie o odpadlictve i slaboduchosti

n.)






Pôvodne zaslal Rarach - 15 november 2011 :  20:30:17




sorry R - ale už s tými vašimi protikatolíckymi príspevkami začínate byť trápny..

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Scipius

Stav: offline

 Odoslaný - 15 november 2011 :  21:10:08  Zobraziť profil  Pridať Scipius do zoznamu priateľov
a Vy s Vašimi skorokatolíckymi názormi nie ste trápna? človek až žasne ako po tom všetkom čo ste vyštudovali, neovládate ani detský katechizmus ani poriadne katolícke učenie.

Medzi svetlom a tieňom nemôže dôjsť ku kompromisu.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 34  ~  Člen od: 11 november 2011  ~  Posledná návšteva: 29 január 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Stav: offline

 Odoslaný - 15 november 2011 :  21:18:54  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
citácia:
a Vy s Vašimi skorokatolíckymi názormi nie ste trápna? človek až žasne ako po tom všetkom čo ste vyštudovali, neovládate ani detský katechizmus ani poriadne katolícke učenie.

Pôvodne zaslal Scipius - 15 november 2011 :  21:10:08




sa teraz nebavíme o mne scipius, takže tu mna momentálne nemontujte - či sa chcete baviť o mne? - tak v inej téme.
Inak - nad niektorými vašimi príspevkami som sa tiež dobre pobavila.. a nad jedným - ale už neviem ktorý to bol, som ho s otvorenými ústami čitala.. a udivovala som sa, kde sa takí ludia na SK berú..

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Stav: offline

 Odoslaný - 15 november 2011 :  21:23:32  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
citácia:
a Vy s Vašimi skorokatolíckymi názormi nie ste trápna? človek až žasne ako po tom všetkom čo ste vyštudovali, neovládate ani detský katechizmus ani poriadne katolícke učenie.

Pôvodne zaslal Scipius - 15 november 2011 :  21:10:08




Len tak mimochodom scipius - ste tu aj pod iným nickom?? ja vas zato nezožeriem ak áno - iba ma to zaujíma.
"ja" a moje školy sa rozoberali pár mesiacov dozadu - vy nemáte ani jednu hviezdičku - tzn. že ste tu nový = od 11. nov. - to mi nechcite povedať, že ste prečítali úplne všetky témy a príspevky mesiace dozadu, a tak ste tu začali prispievať

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Scipius

Stav: offline

 Odoslaný - 15 november 2011 :  21:24:46  Zobraziť profil  Pridať Scipius do zoznamu priateľov
Budete ešte veľmi otvárať ústa. Ale nie nado mnou, ale nad tým, čo tí "praví" pápeži ešte vymyslia.
Či aj pre Vás je Ján Pavol modla? Za to ako neohrozene dokázal znevážiť katolícku vieru, a B16 kráča v jeho šľapajach jedna radosť? Že ho ešte vôbec dokážete považovať za sv. otca.

Medzi svetlom a tieňom nemôže dôjsť ku kompromisu.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 34  ~  Člen od: 11 november 2011  ~  Posledná návšteva: 29 január 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Stav: offline

 Odoslaný - 15 november 2011 :  21:34:05  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
citácia:
Budete ešte veľmi otvárať ústa. Ale nie nado mnou, ale nad tým, čo tí "praví" pápeži ešte vymyslia.
Či aj pre Vás je Ján Pavol modla? Za to ako neohrozene dokázal znevážiť katolícku vieru, a B16 kráča v jeho šľapajach jedna radosť? Že ho ešte vôbec dokážete považovať za sv. otca.

Pôvodne zaslal Scipius - 15 november 2011 :  21:24:46




Som skalne vychovaná k poslušnosti a úcte voči pápežovi, kňazom, biskupom.. ja si fakt nemyslím, žeby som niekedy nad nimi otvárala ústa - ani v minulosti a veľmi vážne pochybujem, že sa to stane v budúcnosti.
Scipius - podriadiť sa tej Kristovej cirkvi nie je ťažké.. Možno vy raz z pápeža budete mať žalúdočné vredy, ale ja nie..
Stále je to tak - stále sa nájde niekto, kto ustanoveného pápeža neuznáva, hľadá na ňom alebo jeho konaní chyby, ktoré tam v skutočnosti nie sú, mylne sa domnieva, že ak na niečo poukáže, že na svoju stranu pritiahne pár ľudí.. ja som len doteraz nepochopila, o čo tým ľudom ide.. chcete si založiť sektu? či si urobíte revolúciu proti pápežovi??

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Stav: offline

 Odoslaný - 15 november 2011 :  21:36:44  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
buďte taký zlatý scipius a odpovedajte na moj príspevok z 21. 23 hod - koľko nickov tu teda máte?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 15 november 2011 :  21:38:18  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
Dokumenty takzvaneho druheho vatikanskeho koncilu su:




a.) nudne

b.) viaczmyselne

c.) nedolezite pre spasu

d.) plytvanim zdrojmi zivotneho prostredia, co podla Benedikta 16. je tazkym hriechom

e.) diablovym znamenim, lebo namiesto spajania rozdeluju

f.) nedodrziavane samotnymi ich obhajcami

g.) brainwashingom pre nezorientovanych

h.) blasfemickym prekracovanim druheho prikazania Dekalogu

i.) jedinou kartou, ktorou takzvani katolici dokazu hrat a vytahovat ju vhod i nevhod

j.) vybornym prostriedkom na logicke a semioticke cvicenia v obore "Ako sa robi profesionalna demagogia"

k.) odpovedou na zaspatost opravdivych katolikov, ktori ich vznik dopustili svojou necinnostou

l.) vysavacom odpadlych ci nezorientovania chtivych katolikov spomedzi tych, ktori sa z milosti Bozej zobudili alebo sa narodili v obdobi po ich vzniku

m.) su nedotknutelne. Kto na ne co i len krivo pozrie, riskuje nadrieknutie o odpadlictve i slaboduchosti

n.) su donekonecna omielatelne len ich vyznavacmi. Ked ich nekatolicke efekty spomenie viackrat za sebou ich neklanac, opozicia ho nadriekne z trapneho opakovania

o.)







 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Scipius

Stav: offline

 Odoslaný - 15 november 2011 :  21:50:48  Zobraziť profil  Pridať Scipius do zoznamu priateľov
citácia:
buďte taký zlatý scipius a odpovedajte na moj príspevok z 21. 23 hod - koľko nickov tu teda máte?

Pôvodne zaslal mortinia - 15 november 2011 :  21:36:44


nemám tu žiadny iný nick. Zhruba mesiac tu chodím pozerať. Ale stačí mi téma warez, kde sa prezentujete so svojim vzdelaním.

Medzi svetlom a tieňom nemôže dôjsť ku kompromisu.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 34  ~  Člen od: 11 november 2011  ~  Posledná návšteva: 29 január 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Stav: offline

 Odoslaný - 15 november 2011 :  22:05:39  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
citácia:

nemám tu žiadny iný nick. Zhruba mesiac tu chodím pozerať. Ale stačí mi téma warez, kde sa prezentujete so svojim vzdelaním.

Pôvodne zaslal Scipius - 15 november 2011 :  21:50:48



mam menší problém uveriť vám.. v téme warez som sa nijak extra neprezentovala, hrabať sa v zákonoch vie predsa každý, aj internet vie používať každý.. no ale ako myslíte..

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 02 september 2013 :  12:18:09  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
citácia:
Kto uhadne odkial pochadza tento uryvok?
-----
4
II. vatikánsky koncil bol natoľko prevratný, že dnes už je stratou času čítať knihy a dokumenty vydané pred ním


Pôvodne zaslal Mato - 12 september 2011 :  19:47:38



neviem či som dobre hľadal, téma išla hneď kdesi inde a odpoveď na otázku som sa nedozvedel. Kto teda povedal ten hrozný výrok?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 4 Previous Topic: Prva papezska exhortacia Evangelii Gaudium Téma Next Topic: svatokradeze  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06