Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Kresťania a svet
 Kresťania a spoločnosť
 Metal a kresťan
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Potreba zmeniť svoj život? Téma Next Topic: Cirkvám na Slovensku ubudli desiatky tisíc ovečiek
Strana: z 5

Lucia

Stav: offline

 Odoslaný - 30 august 2011 :  15:29:43  Zobraziť profil  Pridať Lucia do zoznamu priateľov
citácia:

.
je jasne ako facka, ze som nic take nenapisal - bodka!

alebo sa ti zda, ze niekomu na tomto fore odporucam cokolvek pocuvat?!

alebo by sa ti pozdavalo aby som nejakemu nerozhodnemu cloveku bez vlastneho nazoru mal odporucat nieco pocuvat za ucelom jeho "zopsutia" aby si ty mohla naoplatku moralizovat a napisat - aha je to ateista a je typicke, ze sa bude snazit odklonit katolika od viery?

a ked mam mrzko povedat, tak mna nejaki taki ludia, ktori si pytaju rady od inych ludi o tom na co by mali a na co by nemali zabudnut, trapia ako vlanajsi sneh

Pôvodne zaslal guest636 - 30 august 2011 :  15:11:03



...presne pre toto som pisala , aby si nereagoval....

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1472  ~  Člen od: 22 december 2009  ~  Posledná návšteva: 14 júl 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 30 august 2011 :  16:11:36  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:

...presne pre toto som pisala , aby si nereagoval....

Pôvodne zaslal Lucia - 30 august 2011 :  15:29:43



mozes odcitovat kde si napsiala, ze nemam na teba reagovat?

tvoje slova: "2. prestavam reagovat na tvoje otazky...."

z toho nevyplyva, ze ja na teba prestanem reagovat, a ja som nepisal ze nebudem na teba reagovat

osobne si myslim, ze trpis dyslexiou


povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 30 august 2011 :  16:12:54  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
a že ty nie si urážlivy...

Pôvodne zaslal mortinia - 30 august 2011 :  15:16:46



vysvetli mi ako si dospela k tomuto zaveru

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lucia

Stav: offline

 Odoslaný - 30 august 2011 :  16:32:42  Zobraziť profil  Pridať Lucia do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:

...presne pre toto som pisala , aby si nereagoval....

Pôvodne zaslal Lucia - 30 august 2011 :  15:29:43



mozes odcitovat kde si napsiala, ze nemam na teba reagovat?

tvoje slova: "2. prestavam reagovat na tvoje otazky...."

z toho nevyplyva, ze ja na teba prestanem reagovat, a ja som nepisal ze nebudem na teba reagovat

osobne si myslim, ze trpis dyslexiou

Pôvodne zaslal guest636 - 30 august 2011 :  16:11:36



Ked som napisala: "Guest, Teba sa to samozrejme netyka" , predpokladala som, ze nebudes reagovat kedze teba sa to netyka.... moja chyba

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1472  ~  Člen od: 22 december 2009  ~  Posledná návšteva: 14 júl 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 30 august 2011 :  16:45:42  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
citácia:
Ked som napisala: "Guest, Teba sa to samozrejme netyka" , predpokladala som, ze nebudes reagovat kedze teba sa to netyka.... moja chyba


Ano Lucia, som rada, ze uznavas, ze je to tvoja chyba,ak uz o niekom chces nieco pisat, mala by si si viac davat pozor na to, co pises, radim v dobrom.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 30 august 2011 :  16:56:20  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:


Ked som napisala: "Guest, Teba sa to samozrejme netyka" , predpokladala som, ze nebudes reagovat kedze teba sa to netyka.... moja chyba


Pôvodne zaslal Lucia - 30 august 2011 :  16:32:42



tvoja povodna reakcia:

"Ako mozete, prepanajana, radit Ambrobene, ze pocuvanie metalu je vporiadku ? Guest, Teba sa to samozrejme netyka..."

v tom pripade odporucam nepouzivat dvojzmysly

pretoze ja som tu vetu pochopil tak, ze mna sa netyka to radenie tomu nerozhodnemu, resp ze ja mu mozem radit tak ako ja chcem, lebo podla teba ja nevidim nic zle na tom niekomu radit aby pocuval metal, a nie ze sa ma netyka celkovo diskusia alebo reakcia

keby si si nezelala moju reakciu a napisala by si "Guest, ty nereaguj", tak by som nereagoval
..........................

samozrejme je mozne, ze som ja teba zle pochopil, ale je aj mozne ze ty si si uz neskor trosku "podomyslala" co si myslela a co si nemyslela pri svojej obrane lebo tazko je niekomu vidiet do mysle a jeho myslienok...no po vojne je kazdy generalom

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lucia

Stav: offline

 Odoslaný - 30 august 2011 :  19:23:35  Zobraziť profil  Pridať Lucia do zoznamu priateľov
Radar, Guest beriem si vase rady k srdcu...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1472  ~  Člen od: 22 december 2009  ~  Posledná návšteva: 14 júl 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 30 august 2011 :  19:41:49  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:

Ano Lucia, som rada, ze uznavas, ze je to tvoja chyba,ak uz o niekom chces nieco pisat, mala by si si viac davat pozor na to, co pises, radim v dobrom.


Pôvodne zaslal radar - 30 august 2011 :  16:45:42


Este keby ste sa tymito svojimi radami riadila aj sama...

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Godwin

Stav: offline

 Odoslaný - 30 august 2011 :  20:13:40  Zobraziť profil  Pridať Godwin do zoznamu priateľov
Ambrobene: a čo "Náboženské zvyky" ?

"Blázon si v srdci hovorí: „Boha niet.“ Skazení sú a ohavnosti páchajú. Nikto z nich nerobí dobre." - Žalmy 14:1

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 122  ~  Člen od: 01 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 23 september 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 30 august 2011 :  21:03:58  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:

Este keby ste sa tymito svojimi radami riadila aj sama...

Pôvodne zaslal Mato - 30 august 2011 :  19:41:49



jazykovedne okienko

co myslis, prevazne si vykal v tento vete alebo si prevazne tykal :)

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 30 august 2011 :  21:20:52  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Dalsi co namiesto obsahu hladi na formu. Keby sa mi chcelo hladat, ako mi to za to nestoji, odcitoval by som Vam v tejto suvislosti Vase vlastne slova.

Inak v tejto vete "prevazne si vykal v tento vete" hovorite prevazne s madarskym alebo slovenskym sklonovanim?

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 30 august 2011 :  21:59:29  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
Dalsi co namiesto obsahu hladi na formu. Keby sa mi chcelo hladat, ako mi to za to nestoji, odcitoval by som Vam v tejto suvislosti Vase vlastne slova.

Inak v tejto vete "prevazne si vykal v tento vete" hovorite prevazne s madarskym alebo slovenskym sklonovanim?

Pôvodne zaslal Mato - 30 august 2011 :  21:20:52



tolka vaznost

ak si si nevsimol nepouzil som argumentum ad hominem, ani strawmana, ani red herring

jednoducho ma len zaujala forma tvojho vykania; no nemaj obavy, tak ako ty vyka skoro kazdy, no len malo kto si uvedomuje

si xenofob?

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lucia

Stav: offline

 Odoslaný - 30 august 2011 :  22:06:25  Zobraziť profil  Pridať Lucia do zoznamu priateľov
Guest, ty si doktor, ze tu kazdu chvilu niekomu urcujes "diadnozu" ?




 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1472  ~  Člen od: 22 december 2009  ~  Posledná návšteva: 14 júl 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 30 august 2011 :  22:39:21  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Uz viem, ze nie je, ale velmi rad sa na neho hra.

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 30 august 2011 :  23:05:03  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
Guest, ty si doktor, ze tu kazdu chvilu niekomu urcujes "diadnozu" ?

Pôvodne zaslal Lucia - 30 august 2011 :  22:06:25



ja som sa iba opytal ak si si nevsimla

tiez si mozes vsimnut ze pismeno "j" je dost blizko pismena "n" na klavesnici, a preto sa moze stat taky preklep a nebude to systemova chyba a teda omyl v sklonovani

no clovek, ktory pouziva narodnost ako nastroj na podpichnutie je vniektorych pripadoch xenofob, ci nie?

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lucia

Stav: offline

 Odoslaný - 30 august 2011 :  23:36:42  Zobraziť profil  Pridať Lucia do zoznamu priateľov
citácia:


ja som sa iba opytal ak si si nevsimla....


Pôvodne zaslal guest636 - 30 august 2011 :  23:05:03



...tiez som sa iba opytala....nemohla som ?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1472  ~  Člen od: 22 december 2009  ~  Posledná návšteva: 14 júl 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

silas

Stav: offline

 Odoslaný - 30 august 2011 :  23:45:19  Zobraziť profil  Pridať silas do zoznamu priateľov
citácia:
Ahojte, som presvedčením katolík, hrajem u nás v kostole vo Svite na organe. Je tu však taká vec, že sa mi veľmi páči hudba metal, hard rock, metalcore a podobná tvrdá hudba. Samozrejme, že nepočúvam satanizmy ako gorgorot, black sabath, judas priest a pod. Ale niečo v tomto duchu:
Bullet for my valentine
http://www.youtube.com/watch?v=gqI-6xag8Mg&ob=av3e
http://www.youtube.com/watch?v=9sTQ0QdkN3Q&ob=av3e
http://www.youtube.com/watch?v=0n3cUPTKnl0&ob=av3e
Helloween
http://www.youtube.com/watch?v=XdF00aAgH6o
Rob zombie (pozor vulgarizmy!)
http://www.youtube.com/watch?v=AeUwikDrA9I
Slash snakepit
http://www.youtube.com/watch?v=avLRqD478xo

Samozrejme, aj keď tam často spievaju o smrti, trápení, vojnách a pod. a občas je tam nejaký scream (čiže krik), nie som zástancom kultu smrti. Ak sa niekde objaví lebka, alebo pod., ešte to nemusí znamenať hneď zlo! Veď aj sv. Tomáš akvinský mal na svojom stole položenú lebku, aby pamätal na smrť. Myslíte si, že by som mal na takú hudbu zabudnúť?


Pôvodne zaslal Ambrobene - 28 august 2011 :  11:29:45



takato muzika je od satana.ma to duchovne pozadie,ako presvedceny krestan,nepocuvajte to.


 Krajina: Czech Republic  ~  Počet príspevkov: 221  ~  Člen od: 26 august 2011  ~  Posledná návšteva: 09 apríl 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ambrobene

Stav: offline

 Odoslaný - 31 august 2011 :  15:07:36  Zobraziť profil  Pridať Ambrobene do zoznamu priateľov
Silas podľa čoho tak usudzuješ?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 175  ~  Člen od: 28 august 2011  ~  Posledná návšteva: 06 apríl 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 31 august 2011 :  15:19:14  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
citácia:
Ahojte, som presvedčením katolík, hrajem u nás v kostole vo Svite na organe. Je tu však taká vec, že sa mi veľmi páči hudba metal, hard rock, metalcore a podobná tvrdá hudba. Samozrejme, že nepočúvam satanizmy ako gorgorot, black sabath, judas priest a pod. Ale niečo v tomto duchu:
Bullet for my valentine

Helloween

Rob zombie (pozor vulgarizmy!)

Slash snakepit




Pôvodne zaslal Ambrobene - 28 august 2011 :  11:29:45




Katolik nie ste.
Ten, co Vas pustil do kostola k organu, je tiez hlupak.

Dufam, ze priame slovo viete stravit ako chlap (resp. este ani tym nie ste).

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ambrobene

Stav: offline

 Odoslaný - 31 august 2011 :  21:07:10  Zobraziť profil  Pridať Ambrobene do zoznamu priateľov
Rarach ako to môžeš povedať? Podľa čoho? Nieže by mi vadilo, že ma niekto nazve blbcom, ale neviem ako si môžeš dovoliť tvrdiť, že nie som katolík. Vari poznáš moju vieru???

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 175  ~  Člen od: 28 august 2011  ~  Posledná návšteva: 06 apríl 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 01 september 2011 :  07:55:39  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
Ambrobene, k tomu, ci je niekto katolik, nepotrebujeme poznat jeho nazor o jeho viere..
Stacia jeho skutky, v tomto pripade Vase prejavy na fore a fakty z nich plynuce.

To som si ja nevymyslel, tak to uci uz detsky katechizmus.
Nepoznate ho, no jasnacka.

Dalej.

V zivote nebudete moct produkovat kvalitnu hudbu, a duchovnu uz vobec nie, pokial nedate metalu zbohom. Ze Vy s tymto tvrdenim budete mat problem, je klasicky ocakavatelne, ale ze to nedocvaklo tomu, kto Vas pusta za organ v kostole, ...no sak aj to je vlastne iba ocakavatelny dosledok vseobjimajucej pokleslosti a pokazenosti duchovnosti v takzvanom tradicne krestanskom narode slovenskom (co je sam osebe mytus jak Brno).

P.S. kedy sme si potykali? Ked Vam niekto vyka, povazujete za slusne odpovedat jak nevychovany buran tykanim?



 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ambrobene

Stav: offline

 Odoslaný - 01 september 2011 :  13:01:16  Zobraziť profil  Pridať Ambrobene do zoznamu priateľov
Aha, takže všetko, čo je metalove je zle hej? No a čo potom tento kresťanský metal? http://www.youtube.com/watch?v=dw-nHquB7d8 Aj ten je zly, lebo je to metal? Vieš, nie každemu sa páči primitívna hudba typu hiphop, ktorú môže robiť každý. Ani country, ktoré si môžem hrať tak pri ohničku s kamaratmi keď opekame. No tak teda prejdime k tym mojim prejavom- vyjadrujem sa snaď neslušne, drzo alebo čo tým chceš povedať? To vobec netuším. A nie som si vedomý, že by som niekedy niečo také na tomto fóre učinil... Btw, je jasné, že detský katechizmus nepoznám, keďže som ho naposledy videl, keď som mal 7... ale zato poznám normálny katechizmus. A to, že som občas povedal nejakú vec priamo, je asertivita a nie drzosť... Stále však neviem, čo má spoločné hra na organe v kostole na omši s metalom... nejako mi to nedáva súvis.

K tomu tykaniu: Naozaj som si nemyslel, že nejakému primitívnemu individuu na tomto fóre by mohlo vadiť, keď mu budem tykať... som zaregistrovaný na iks fórach- pcforum, cucaj, android forum a pod. ale ešte nikto nikdy nemal problém s tým, že by sa mu na fóre tykalo... takže prestaň vymyšlať blbosti o nevychovanosti. Toto je fórum, nie úradná politická diskusia.

Amen

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 175  ~  Člen od: 28 august 2011  ~  Posledná návšteva: 06 apríl 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 01 september 2011 :  13:25:00  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
citácia:
Naozaj som si nemyslel, že nejakému primitívnemu individuu na tomto fóre by mohlo vadiť, keď mu budem tykať... som zaregistrovaný na iks fórach- pcforum, cucaj, android forum a pod. ale ešte nikto nikdy nemal problém s tým, že by sa mu na fóre tykalo... takže prestaň vymyšlať blbosti o nevychovanosti. Toto je fórum, nie úradná politická diskusia.


Vsimavy teda nie ste (tu si slusni prispievatelia vykaju, aj ked si adresuju viac ci menej tvrde prispevky),
jasne, ze Vam potom vselico unika,
a unikat aj bude.
Z tohto dovodu je vlastne aj zbytocne zatial Vam cokolvek ukazovat (kde je problem s metalom v suvislosti s hudbou a krestanstvom) a dokazovat uz vobec nie.

Typ for, ake navstevujete, iba svedci o tom, ze mate este dlhu cestu pred sebou, aby vobec ste narocnejsie veci pochopili. Jasne ze nemate na to, pochopit ani obycajnu vec o vykani, co je vizitkou viac Vasich rodicov ako Vas samotneho.

Pisem zrozumitelne, ci potrebujete to dostat prvoplanovejsie (cize vulgarne, ako to je bezne v metale, jazyku ktoreho Vy rozumiete) ?






 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ambrobene

Stav: offline

 Odoslaný - 01 september 2011 :  16:20:32  Zobraziť profil  Pridať Ambrobene do zoznamu priateľov
Myslim si, že tých vulgarizmov je v metale určite menej ako v takom hip-hope... hip-hop totiž okrem vulgarizmov nie je ničím iným zaujímavý

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 175  ~  Člen od: 28 august 2011  ~  Posledná návšteva: 06 apríl 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lucia

Stav: offline

 Odoslaný - 01 september 2011 :  18:58:00  Zobraziť profil  Pridať Lucia do zoznamu priateľov
citácia:

K tomu tykaniu: Naozaj som si nemyslel, že nejakému primitívnemu individuu na tomto fóre by mohlo vadiť, keď mu budem tykať... som zaregistrovaný na iks fórach- pcforum, cucaj, android forum a pod. ale ešte nikto nikdy nemal problém s tým, že by sa mu na fóre tykalo... takže prestaň vymyšlať blbosti o nevychovanosti. Toto je fórum, nie úradná politická diskusia.

Amen

Pôvodne zaslal Ambrobene - 01 september 2011 :  13:01:16



....vazte slova mlady muz, vypovedaju o vasej inteligenciii....

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1472  ~  Člen od: 22 december 2009  ~  Posledná návšteva: 14 júl 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 5 Previous Topic: Potreba zmeniť svoj život? Téma Next Topic: Cirkvám na Slovensku ubudli desiatky tisíc ovečiek  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06