Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Katolícka apologetika
 Apologetické pohľady
 Spovedná príručka v rôznych jazykoch
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Jasne slova. Téma Next Topic: Otestuj sa z katechizmu, katoliku
Strana: z 2

slavom

Stav: offline

 Odoslaný - 11 január 2012 :  19:49:47  Zobraziť profil  Pridať slavom do zoznamu priateľov
hlašil som še žeby som še mohol potim odhlašic ne ale fakt na daktore veci neviem odpovedat, a daktorym otazkam nerozumiem

TOTUS TUUS (motto bl. Jana Pavla II)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 261  ~  Člen od: 02 november 2011  ~  Posledná návšteva: 16 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Stav: offline

 Odoslaný - 11 január 2012 :  20:05:19  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
citácia:
hlašil som še zeby som še mohol potim odhlašic ...

Pôvodne zaslal slavom - 11 január 2012 :  19:49:47




 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

hadec

Stav: offline

 Odoslaný - 12 január 2012 :  02:52:53  Zobraziť profil  Pridať hadec do zoznamu priateľov
Ja sa tiez hlasim do testu Dufam ,ze uz nieje neskoro uf uf

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 196  ~  Člen od: 06 február 2010  ~  Posledná návšteva: 05 júl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 12 január 2012 :  04:05:07  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
Nech sa paci, stihate.
Vid prislusna tema.
Zverejnenie spravnych odpovedi je uz pripravene, cas potrebuje len ten, kto odpovede neovlada.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

jarmok

Stav: offline

 Odoslaný - 12 január 2012 :  07:44:38  Zobraziť profil  Pridať jarmok do zoznamu priateľov
Minuly tyzden som sa dozvedel ze na zakladnej skole sa v ramci katolickeho nabozenstva neucia 6 hlavnych pravd. Nie je to v novych metodikach ktore vydalo Katolicke pedagogicke a katecheticke centrum v Spisskej Novej Vsi. Zalezi uz len na knazoch a katechetoch ci sa budu drzat novych metodik alebo pojdu podla starych.

Pokoj a dobro medzi nami.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 178  ~  Člen od: 18 apríl 2011  ~  Posledná návšteva: 10 apríl 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mak

Stav: offline

 Odoslaný - 12 január 2012 :  09:29:31  Zobraziť profil  Pridať mak do zoznamu priateľov
1. lebo som pokrstený v krestansko-katolickej viere a verim, co uci KC
2. ze je to prostriedok na ziskanie Bozej milosti
3. papez, biskupi, knazi, ostatny veriaci lud
4. premiena nas na svoj obraz, dava schopnost ziskavat si zasluzne skutky,
5. orodovanim u Pana Boha
6. papez, zhromazdenie biskupov
7. modlitbou, obetou, ziskavanim odpustkov pre duse v ocistci
8. veriaci na zemi (cirkev bojujúca, duše v očistci (cirkev trpiaca) duše v nebi (cirkev oslávená)
9. lebo Kristus prislúbil že ju nikdy neopustí a ju vedie Duch Svaty
10. Verí v Ježiša Krista, ktorý príde súdiť živých i mŕtvych
11. clovek sa stáva Bozim dietatom, zmyva sa z neho dedicny hriech a ziskava milost posvacujucu
12. kym nespachame tazky hriech
13. sviatosti, svateniny, modlitba
14. vidietlne znaky ktoré Kristus ustanovil aby nám udeloval milosti
15. sv. spovedou, sv. prijímanie, slub že budeme žiť ako dobrí kresťania
16. ustavične sa starať o birmovanca
17. ked hovorim tak, aby ma knaz pocul
18. Cirkev porúča do zvláštnej ochrany Boha veci a osoby ktoré sú obetované na služby božie
19. prosí Boha o požehnanie osoby lebo veci
20. lebo je neposlušnosťou voči najvyššiemu Pánovi, nevdačnosťou voči Bohu anevďačnosťou voči Ježišovi- Spasiteľovi
21. udeluje nam milost posvacujucu, milost pomahajucu, udeluje svoje dary
22. lebo prichadzame o milost posvacujucu, stracame vecny zivot, privádza na nás večneé a časné tresty, pripravuje nás o nebeské zásluhy robí nás neschopnými získať nové zásluhy
23.9 cudzích hriecovy, do neba volajuce hriechy, 6 hriechov proti Duchu Svatemu, 7 hlavných hriechov
24. Písmo sväté, Knihy inšpirované Duchom Svätym ktoré obsahujú Bohom zjavené pravdy
25.iných hriechy: chváliť, netrestať, zastávať, k hriechu radiť, k hriechu popudzovať, privoliť, hrešiť kázať, pri hriechu mlčať, pri hriechu pomáhať
26. Opovážlivo sa spoliehať na milosrdenstvo Božie, nad milosrdenstvom Božím zúfať, poznanej kresťanskej pravde odporovať, milosť Božiu závidieť, oproti spasiteľnému napomínaniu byť zatvrdilý, v nekajúcnosti tvrdošijne zostávať
27.pokušenie a príležitosť k hriechu
28. Cirkev je zároveň viditeľná i duchovná, hierarchická spoločnosť i Kristovo tajomné telo. Je jedna, vytvorená z dvoch prvkov: božského a ľudského. V tom spočíva jej tajomstvo, ktoré možno prijať len vierou. Cirkev prijíma viditeľnú formu cez vonkajšiu organizáciu pozemskej cirkvi.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 606  ~  Člen od: 28 október 2011  ~  Posledná návšteva: 05 apríl 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

rytier

Stav: offline

 Odoslaný - 12 január 2012 :  16:34:51  Zobraziť profil  Pridať rytier do zoznamu priateľov
citácia:
ja sa hlásim to testu za predpokladu že otázky budú z aktuálneho KKC
citácia:
správne odpovede sú predsa len v KKC, aký iný zdroj by si chcel použiť?
Pôvodne zaslal mak - 10 január 2012 :  15:43:59



Ak niekto pozná iba KKC, má všeličo pomýlené, lebo mu chýbajú tie najdôležitejšie základy, ktoré sú práve v tých starých takzvaných detských katechizmoch (a nie sú presne v KKC). U nás tento problém kňazi riešia tak, že každému kto chce ísť na birmovku, vytlačia na svojej kancelárskej tlačiarni na kancelárske papiere to množstvo otázok a odpovedí z toho malého detského katechizmu, takže každému rozdajú peknú kôpku papierov. Pripomína mi to trochu ako by dnes bol nejaký krízový vojnový stav.

Sem tam ho aj dnes niekto knižne vydá, ale je toho málo. Takým je naprílad Katechzmus pre veľkých i malých, ktorý si opakovane dáva vydávať farnosť Bučany, je to revidanie katechizmu z roku 1921.

No ale našťastie v čase internetu sa všeličo dá aj posťahovať. Takže ber a čítaj tie základné - detské katechizmy, ktoré sú aspoň napríklad tu:

http://katechizmus.szm.com



 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 86  ~  Člen od: 07 január 2012  ~  Posledná návšteva: 07 február 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 14 január 2012 :  16:19:50  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
Vy co ste v teste uspeli, pozrite si PM, mate tam link na vyzdvihnutie odmeny.
Ostatni ucastnici su povzbudzovani do dalsich testikov, ktore budu.
Najvacsou odmenou nech je dokonale ovladanie katechizmovej latky, lebo bez nej je vsetko na figu borovu, nielen pokial ide o schopnost byt nieco platny v diskusiach na Krede.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 18 október 2012 :  07:42:37  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
Zas som niekde prišiel neskoro, keďže už nič nevidno, dúfam že mi moje: Ratuj si dušu! Spovedaj sa dobre a často! (vydané 1940 )skutočne malá knižočka postačí, ak nie budem musieť kombinovať s inými zdrojmi čo mám.(napr. Duchovné cvičenia pre kňazov Andrej Čambál 1929) a samozrejme môj kteluprirastený Výklad Veľkého Katechizmu od Podlahu. (pred pár dňami som musel "amputovať" Sv. písmo z tela, lebo to už robilo veľké problémy a dúfam, že ten pocit Atlasa, ktorý sa zbavil zemegule nie je nejaké placebo)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 2 Previous Topic: Jasne slova. Téma Next Topic: Otestuj sa z katechizmu, katoliku  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06