Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 Zeny, nepodriadujte sa svojim muzom...
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Bit ci nebit ? Téma Next Topic: Co je to ultrakatolicismus?
Strana: z 7

juja

Stav: offline

 Odoslaný - 12 október 2011 :  11:46:35  Zobraziť profil  Pridať juja do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Juja, Ty si niekey ozaj ako natvrdla, s prepacenim. Preco neustale miesas dokopy neposlusnost jednotlivcov autorite a odmietanie autority ako takej?

Pôvodne zaslal Mato - 12 október 2011 :  11:04:45



lebo je modernistka.

Pôvodne zaslal Ales - 12 október 2011 :  11:07:56



nie som ani modernistka, ani nič iné. Som krstená ako kresťan katolík a to aj som

Judith

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3217  ~  Člen od: 30 október 2005  ~  Posledná návšteva: 30 máj 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

juja

Stav: offline

 Odoslaný - 12 október 2011 :  11:53:32  Zobraziť profil  Pridať juja do zoznamu priateľov
A presne v tom je problém, maťo. Kto určí, že ten či onen pápež si zaslúži našu neposlušnosť - nie je to skôr osobné rozhodnuntie? podobne ako vo vzťahu ku zlému manželovi, tvrdiacom, že on vôbec nie je zlý, alebo by takým nebol, keby jeho žena mu bola povoľná, poslušná a pokorná a pod. - lebo presne v tomto duchu sa nesie debata.
Ja, muž, by som bol dobrý, ale len vtedy, ak by ma žena poslúchala. Že pre to musím najprv pracovať na sebe a trocha aj pouvažovať, že mám pred sebou tiež živého a mysliaceho tvora s potrebami sebarealizácie a uznania atď. Tzv. neposlušnosť žien - manželiek v mnohých mužoch vyvoláva len fňukanie, ale neprime ich to k tomu, aby to vnímali pre seba ako výzvu na svoje kvalitatívne zlepšenie, teda samozrejme česť výnimkám. Vyberajú si len to, čo sa im páči.

Judith

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3217  ~  Člen od: 30 október 2005  ~  Posledná návšteva: 30 máj 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 12 október 2011 :  12:34:35  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
tak ako ty si vyberieš to, čo si ty prečítaš a čo nie.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 12 október 2011 :  12:41:01  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
juja, vieš o kom je reč.

Posluchla by si? Viem odpoved, že nie. A viem že sa aj tak stalo a potom si lutovala že si neposluchla. a neverim že si vynucoval autoritu.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Stav: offline

 Odoslaný - 12 október 2011 :  23:53:11  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
citácia:

A to castejsie, ako ste si ochotna pripustit...

Pôvodne zaslal Mato - 12 október 2011 :  07:17:16



pravdaže som si ochotná pripustiť čokoľvek, čo je pravda - ja som dosť sebakritická, nebojte. Nie som dokonalá a nie som ani neomylná - tak ako vy, ako každý človek.. denne robíme všetci chyby.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Stav: offline

 Odoslaný - 12 október 2011 :  23:59:25  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
well, teraz položím k teme otazku trošku inak - iba pre chlapov a dopredu upozornujem, aby ste radšej neodpovedali, ak ste si nie istí OK??


Takže, ktorý z vás je dobrým, dokonalým, milujúcim, ochotným, trpezlivým, obetavým, inteligentným manželom, ktorý je hlavou rodiny tak ako sa patrí a o ktorom, sa tu tolko píše?

toto nie je zavadzajuca otázka - dala som ju preto, aby sme sa tu nemotali iba okolo teorie.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 13 október 2011 :  02:18:56  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Je to zavadzajuca otazka, pretoze dokonaly nie je nikto, iba Kristus...

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

tornero

Stav: offline

 Odoslaný - 13 október 2011 :  07:53:38  Zobraziť profil  Pridať tornero do zoznamu priateľov
citácia:
well, teraz položím k teme otazku trošku inak - iba pre chlapov a dopredu upozornujem, aby ste radšej neodpovedali, ak ste si nie istí OK??


Takže, ktorý z vás je dobrým, dokonalým, milujúcim, ochotným, trpezlivým, obetavým, inteligentným manželom, ktorý je hlavou rodiny tak ako sa patrí a o ktorom, sa tu tolko píše?

toto nie je zavadzajuca otázka - dala som ju preto, aby sme sa tu nemotali iba okolo teorie.

Pôvodne zaslal mortinia - 12 október 2011 :  23:59:25

tak ako pise Mato, je to zavadzajuce. Lebo nik z nas nieje dokonaly, a nemyslia si to ani nase manzelky. To naco sa pytas v otazke, tak to su take moje "mety" ktore tuzim dosiahnut, coraz viac dokonalejsie. Moze sa to aj nazvat rast vo viere. Kazdy den sa usilujem byt lepsim manzelom.

Aufer a nobis, quaésumus ,Domine, iniquitátes nostras; ut ad sancta sanctórum puris mereámur méntibus introíre. Amen

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 408  ~  Člen od: 13 október 2009  ~  Posledná návšteva: 15 október 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

maaajo

Stav: offline

 Odoslaný - 13 október 2011 :  09:36:45  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: maaajo  Pridať maaajo do zoznamu priateľov
Že by bola mortinia aj schizmatička? Veď ani pápež a biskup nie sú dokonalí, tak prečo by sa im mala podriaďovať, že? Ona sa radšej podriadi Pánu Bohu

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 721  ~  Člen od: 25 marec 2011  ~  Posledná návšteva: 30 január 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

tornero

Stav: offline

 Odoslaný - 13 október 2011 :  09:52:05  Zobraziť profil  Pridať tornero do zoznamu priateľov
citácia:
Že by bola mortinia aj schizmatička? Veď ani pápež a biskup nie sú dokonalí, tak prečo by sa im mala podriaďovať, že? Ona sa radšej podriadi Pánu Bohu

Pôvodne zaslal maaajo - 13 október 2011 :  09:36:45

sa moc nesmejte, lebo to dnes v Cirkvi funguje presne tak... a dajte pozor aby to nebol aj vas pripad ... a ostatnych tuna pritomnych ...
iste poznate ako to je stym brvnom v oku...

Aufer a nobis, quaésumus ,Domine, iniquitátes nostras; ut ad sancta sanctórum puris mereámur méntibus introíre. Amen

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 408  ~  Člen od: 13 október 2009  ~  Posledná návšteva: 15 október 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

maaajo

Stav: offline

 Odoslaný - 13 október 2011 :  10:00:47  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: maaajo  Pridať maaajo do zoznamu priateľov
Nebojte, snažím sa dávať si na to pozor A kto z tu prítomných je podľa vás taký?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 721  ~  Člen od: 25 marec 2011  ~  Posledná návšteva: 30 január 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

tornero

Stav: offline

 Odoslaný - 13 október 2011 :  10:33:44  Zobraziť profil  Pridať tornero do zoznamu priateľov
citácia:
Nebojte, snažím sa dávať si na to pozor A kto z tu prítomných je podľa vás taký?

Pôvodne zaslal maaajo - 13 október 2011 :  10:00:47

nato uz odpovedat nebudem. Uz som sa vyjadril davnejsie, ak by som zmenil nazor tak iste si vsimnete moje ospravedlnenie a vyjadrenie lutosti za moje pocinanie.
Vy sa zdate v pohode.
Ale ako pise sv. Tomas Akvinsky, Cirkev je neomylna... ale nie vo vsetkom... A co sa tyka exkomunikacie tak tu sa mylila dost casto. Takze aj moj postoj moze byt tiez velmi mylny.
Trochu mi vadi ze tu nikto nechce pisat viac o sebe. Vzdy cez rozne nepriame obkluky mam daco pochopit, cez rozne obrazy a podobenstva, cez rozne clanky, ci fotky... Na priame otazky nik neodpoveda, teda natie najdolezitejsie okolo koncilov, sucasnych papezov... atd.
a tak sa vytvara priestor na rozne interpretacie toho co vidim, kedze nikto priamo nehovori co mam vidiet. A kedze 10 rokov som bol u charizmatikov, vzdy vidim za vsetkym najprv negativnu manipulaciu. Lebo mi to niektore veci pripominaju, sam musim cez to prejst a ucit sa rozumiet tradicnym, lebo teda oni mi to ani trosku neulachcuju. .... uz motam... ale snad chapete.

Aufer a nobis, quaésumus ,Domine, iniquitátes nostras; ut ad sancta sanctórum puris mereámur méntibus introíre. Amen

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 408  ~  Člen od: 13 október 2009  ~  Posledná návšteva: 15 október 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Stav: offline

 Odoslaný - 13 október 2011 :  12:20:08  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
citácia:
Je to zavadzajuca otazka, pretoze dokonaly nie je nikto, iba Kristus...

Pôvodne zaslal Mato - 13 október 2011 :  02:18:56






OK, vynecháme slovko dokonalý a teda ešte raz položím otázku:


Takže, ktorý z vás je dobrým, milujúcim, ochotným, trpezlivým, obetavým, inteligentným manželom, ktorý je hlavou rodiny tak ako sa patrí a o ktorom, sa tu tolko píše?

a v pohode mi postačí odpoveď:
a) áno, ja si myslím, že som takým manželom, prípadne som taký manžel
b) nie nie som

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Stav: offline

 Odoslaný - 13 október 2011 :  12:22:43  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
citácia:

tak ako pise Mato, je to zavadzajuce. Lebo nik z nas nieje dokonaly, a nemyslia si to ani nase manzelky. To naco sa pytas v otazke, tak to su take moje "mety" ktore tuzim dosiahnut, coraz viac dokonalejsie. Moze sa to aj nazvat rast vo viere. Kazdy den sa usilujem byt lepsim manzelom.

Pôvodne zaslal tornero - 13 október 2011 :  07:53:38




OK - uprimne odpovedal až jeden - nie je ale snaží sa o to - gratulujem tornero a držím vam päste, určite ste skvelý manžel.


Iba jeden??? fuha..

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

tornero

Stav: offline

 Odoslaný - 13 október 2011 :  12:43:05  Zobraziť profil  Pridať tornero do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:

tak ako pise Mato, je to zavadzajuce. Lebo nik z nas nieje dokonaly, a nemyslia si to ani nase manzelky. To naco sa pytas v otazke, tak to su take moje "mety" ktore tuzim dosiahnut, coraz viac dokonalejsie. Moze sa to aj nazvat rast vo viere. Kazdy den sa usilujem byt lepsim manzelom.

Pôvodne zaslal tornero - 13 október 2011 :  07:53:38




OK - uprimne odpovedal až jeden - nie je ale snaží sa o to - gratulujem tornero a držím vam päste, určite ste skvelý manžel.


Iba jeden??? fuha..

Pôvodne zaslal mortinia - 13 október 2011 :  12:22:43

Ale hlavou rodiny som, a moja manzelka to vo viere aj prijima, vedome. Aj ked vie ze nie som dokonalym a mam cely zivot nacom pracovat....
ale inak dakujem za ten kompliment na konci... aj ked moja manzelka to radsej ze nekomentuje ...

Aufer a nobis, quaésumus ,Domine, iniquitátes nostras; ut ad sancta sanctórum puris mereámur méntibus introíre. Amen

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 408  ~  Člen od: 13 október 2009  ~  Posledná návšteva: 15 október 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Stav: offline

 Odoslaný - 13 október 2011 :  12:57:41  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
citácia:

Ale hlavou rodiny som, a moja manzelka to vo viere aj prijima, vedome. Aj ked vie ze nie som dokonalym a mam cely zivot nacom pracovat....
ale inak dakujem za ten kompliment na konci... aj ked moja manzelka to radsej ze nekomentuje ...

Pôvodne zaslal tornero - 13 október 2011 :  12:43:05




ved áno tornero, presne to som sa pýtala

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

maaajo

Stav: offline

 Odoslaný - 13 október 2011 :  14:27:05  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: maaajo  Pridať maaajo do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Nebojte, snažím sa dávať si na to pozor A kto z tu prítomných je podľa vás taký?

Pôvodne zaslal maaajo - 13 október 2011 :  10:00:47

nato uz odpovedat nebudem. Uz som sa vyjadril davnejsie, ak by som zmenil nazor tak iste si vsimnete moje ospravedlnenie a vyjadrenie lutosti za moje pocinanie.
Vy sa zdate v pohode.
Ale ako pise sv. Tomas Akvinsky, Cirkev je neomylna... ale nie vo vsetkom... A co sa tyka exkomunikacie tak tu sa mylila dost casto. Takze aj moj postoj moze byt tiez velmi mylny.
Trochu mi vadi ze tu nikto nechce pisat viac o sebe. Vzdy cez rozne nepriame obkluky mam daco pochopit, cez rozne obrazy a podobenstva, cez rozne clanky, ci fotky... Na priame otazky nik neodpoveda, teda natie najdolezitejsie okolo koncilov, sucasnych papezov... atd.
a tak sa vytvara priestor na rozne interpretacie toho co vidim, kedze nikto priamo nehovori co mam vidiet. A kedze 10 rokov som bol u charizmatikov, vzdy vidim za vsetkym najprv negativnu manipulaciu. Lebo mi to niektore veci pripominaju, sam musim cez to prejst a ucit sa rozumiet tradicnym, lebo teda oni mi to ani trosku neulachcuju. .... uz motam... ale snad chapete.

Pôvodne zaslal tornero - 13 október 2011 :  10:33:44



Možno niektorí o sebe nepíšu preto, že sami nemajú v mnohých veciach jasno a snažia sa prísť v tých veciach na kosť.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 721  ~  Člen od: 25 marec 2011  ~  Posledná návšteva: 30 január 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ela

Stav: offline

 Odoslaný - 16 október 2011 :  18:11:29  Zobraziť profil  Pridať Ela do zoznamu priateľov
toto mi dnes prislo mailom, tak prikladam aj sem, na forum:

Zdravím vás priatelia,
v mene redakcie časopisu Miriam, vás chcem poprosit o rozposlanie tohto mailu.

Časopis Miriam je jediný kresťanský časopis pre ženy na Slovensku.
Vydáva ho občianske združenie Slovo pre ženy. Doteraz sa predával
hlavne v kresťanských kníhkupectvách, a formou predplatného. Toto je
druhé číslo, ktoré sa dostane už aj do novinových stánkov. Keďže
reklama v médiách je pre náš rozpočet nedosiahnuteľná, (aj keď sme
niečo skúsili), chceli by sme takouto formou dať vedieť veriacim aj
hľadajúcim ženám, že je tu časopis ktorý im chce priniesť radostnú
zvesť o tom ako ich Boh miluje.
Ako sa píše práve v marcovom čísle: ...v Božom slove hovorí Pán o
tebe, že si: boží obraz, dar, krása, vrchol stvorenia, odblesk jeho
krásy, budujúca vzťahy, s veľkou budúcnosťou, nádej, schránka života."

Toto číslo sa nesie v znamení témy OTEC A DCÉRA, takže sa obraciame aj na mužov:
"Musíme znovu začať od otcov - pomáhať mužom pochopiť, kto sú, aby
mohli fungovať podľa pôvodného Božieho plánu. Každá žena ich môže
povzbudzovať, slovne oceňovať a prejavovať im úctu."

Viac na www.miriam.sk

ela

 Počet príspevkov: 745  ~  Člen od: 13 november 2003  ~  Posledná návšteva: 21 november 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lucia

Stav: offline

 Odoslaný - 16 október 2011 :  21:00:16  Zobraziť profil  Pridať Lucia do zoznamu priateľov
Za tymto casopisom su ludia zo Spoločenstva pri dóme Sv. Martina....

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1472  ~  Člen od: 22 december 2009  ~  Posledná návšteva: 14 júl 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ela

Stav: offline

 Odoslaný - 16 október 2011 :  22:47:10  Zobraziť profil  Pridať Ela do zoznamu priateľov
aha, dakujem, Lucia, bolo mi to povedome, ze som sa s ich casopisom uz raz stretla, resp. s negativnym ohlasom nan od samotnych veriacich.
Len som to nejako pustila z hlavy...
Takze teraz je to uz jasne, mne to poslala jedna reholna sestra, ktora je "smrncnuta" ducharinou" a teraz mi napadlo, ze tomu domskemu spolocenstvu uz kedysi davno dala k dispozicii rodinny dom mimo Blavy, ktory zdelila a tam sa schadzali. V nasej farnosti nam pomahali jeden cas taki zlati chlapci, vysokoskolaci, opatrovali vo volnom case starych ludi, prilozili ruky k dielu, kde bolo treba, potom jeden z nich zacal chodit do spolocenstva pri Dome, no a hroza, ked som sa s nim stretla po nejakom case, tak sa choval ako "Ubermensch", len oni a oni, uplny bluznivec, nepoznavala som ho...
takze som opat v obraze, este raz vdaka, Lucia..

 Počet príspevkov: 745  ~  Člen od: 13 november 2003  ~  Posledná návšteva: 21 november 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lucia

Stav: offline

 Odoslaný - 16 október 2011 :  23:00:22  Zobraziť profil  Pridať Lucia do zoznamu priateľov
Ela,nemate za co.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1472  ~  Člen od: 22 december 2009  ~  Posledná návšteva: 14 júl 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

tornero

Stav: offline

 Odoslaný - 17 október 2011 :  08:18:24  Zobraziť profil  Pridať tornero do zoznamu priateľov
citácia:
Za tymto casopisom su ludia zo Spoločenstva pri dóme Sv. Martina....

Pôvodne zaslal Lucia - 16 október 2011 :  21:00:16

ako si nato prisla?

Aufer a nobis, quaésumus ,Domine, iniquitátes nostras; ut ad sancta sanctórum puris mereámur méntibus introíre. Amen

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 408  ~  Člen od: 13 október 2009  ~  Posledná návšteva: 15 október 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lucia

Stav: offline

 Odoslaný - 17 október 2011 :  14:06:53  Zobraziť profil  Pridať Lucia do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Za tymto casopisom su ludia zo Spoločenstva pri dóme Sv. Martina....

Pôvodne zaslal Lucia - 16 október 2011 :  21:00:16

ako si nato prisla?

Pôvodne zaslal tornero - 17 október 2011 :  08:18:24



Poznam osobne redaktorku Miriam- L.Holicku, je zo Spoločenstva pri dóme Sv. Martina....

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1472  ~  Člen od: 22 december 2009  ~  Posledná návšteva: 14 júl 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

tornero

Stav: offline

 Odoslaný - 17 október 2011 :  14:19:38  Zobraziť profil  Pridať tornero do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
citácia:
Za tymto casopisom su ludia zo Spoločenstva pri dóme Sv. Martina....

Pôvodne zaslal Lucia - 16 október 2011 :  21:00:16

ako si nato prisla?

Pôvodne zaslal tornero - 17 október 2011 :  08:18:24



Poznam osobne redaktorku Miriam- L.Holicku, je zo Spoločenstva pri dóme Sv. Martina....

Pôvodne zaslal Lucia - 17 október 2011 :  14:06:53

myslim ze takych 5 rokov uz nieje.... ak ano tak iba sympatizantka. Inak som ju ani nenasiel v redakcnej rade.

Neni to napojene na martindom. Je to uplne iny projekt. Tym ale nevylucujem ze to je z rovnakeho sudka. Martindom ma dost vlastnych existencnych problemov. Uz aj ich casopis nevychadza kazdy mesiac.

Aufer a nobis, quaésumus ,Domine, iniquitátes nostras; ut ad sancta sanctórum puris mereámur méntibus introíre. Amen

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 408  ~  Člen od: 13 október 2009  ~  Posledná návšteva: 15 október 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lucia

Stav: offline

 Odoslaný - 17 október 2011 :  15:10:41  Zobraziť profil  Pridať Lucia do zoznamu priateľov
Dakujem Tornero za upozornenie...

Ela, ospravedlnujem sa, nie je to casopis ,ktory vydava Spol.pri dome.sv. Martina iba tam pise redaktorka, ktora je vychovana v ich spolocenstve.

http://www.miriam.sk/miriam16/Miriam16_Rozhovor.html


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1472  ~  Člen od: 22 december 2009  ~  Posledná návšteva: 14 júl 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 7 Previous Topic: Bit ci nebit ? Téma Next Topic: Co je to ultrakatolicismus?  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06