Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Katolícka apologetika
 Apologetické pohľady
 Blahoslavenie predtym a dnes - najdes rozdiel?
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Ucenie o vseobecnom koncile Téma Next Topic: Zobrazovanie Boha
Strana: z 5

Frederik

Stav: offline

 Odoslaný - 19 júl 2011 :  23:05:28  Zobraziť profil  Pridať Frederik do zoznamu priateľov
citácia:
Komu teda planovali povodne zasvatit tento kostol a preco si to rozmysleli?

Pôvodne zaslal Mato - 19 júl 2011 :  23:02:23


To mi nepovedal. . .niekedy sa ho mozem opytat,ked bude prilezitost. . .

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 85  ~  Člen od: 04 január 2011  ~  Posledná návšteva: 11 august 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Stav: offline

 Odoslaný - 20 júl 2011 :  00:15:47  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
citácia:
Baranok, neviem ci by som si hoci aj hypoteticky dovolil umiestnovat K.W. do plamenov pekelnych, ale existuje mnozstvo fotografii, ktore ukazuju, ze K.W. nebol zdaleka hodny nasledovania vo vsetkom co robil. Takze tvrdenia pana Raracha nie su uplne bezdovodne.

Pôvodne zaslal Mato - 19 júl 2011 :  19:01:18



a tie fotografie k dispozícii aj na internete? môžem poprosiť link?
btw - kto je bez viny, nech hodí kameňom!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 20 júl 2011 :  10:07:35  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
speci pre radar a mortiniu:

wojtylianstvo v akcii a nepovoleny kult Wojtylu







http://www.vendee.cz/texty/krokodyl.html






(ano ano su tam aj fotecky, at to vypichne oci kazdemu slepcovi!

P,S, dobre si vsimnite datum napisania clanku)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 20 júl 2011 :  14:06:22  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov


http://www.vendee.cz/texty/krokodyl.html

upozornujem, ze vendee, hlas integralneho katolicizmu, nie je strankou, katolikov, ktori uznavaju ucitelsky urad cirkvi.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Stav: offline

 Odoslaný - 20 júl 2011 :  14:18:17  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
citácia:
speci pre radar a mortiniu:

wojtylianstvo v akcii a nepovoleny kult Wojtylu







http://www.vendee.cz/texty/krokodyl.html






(ano ano su tam aj fotecky, at to vypichne oci kazdemu slepcovi!

P,S, dobre si vsimnite datum napisania clanku)

Pôvodne zaslal Rarach - 20 júl 2011 :  10:07:35





pán Rarach, nemyslím , že Maťo mal na mysli tieto konkrétne fotky, pretože sa jedná o fotografie obrazov, nie jeho fotky... či áno?
Ved JP II. bol dobrý človek - to je nevyvrátiteľné. Možno až naivný pre tento svet.. všetko riešil láskou, láskou k blížnym, bol mierny...
Ľudia ho mali radi, za života aj po smrti, prosia ho o pomoc! boli dokázané zázraky, ludia podávajú svedectvá! Aj ja si ho ctím, veľmi som si ho vážila za života a veľmi si ho vážim aj dnes. Či chceme alebo nie, ostane v našich spomienkach a srdciach ako láskavý človek .. už sa zapísal do histórie.

áno - uvádza sa v tom článku, ... "dokud nedojde k blahořečení, jsou povoleny pouze soukromé projevy úcty"-- well - asi tých ludí bolo veľa :) ked mu každý prejavil súkromný prejav úcty, vznikol z toho verejný prejav. Mali sa tí ludia skrývať? Nie - proste mu verejne prejavili úctu. Ľudia sa "pojašili" - ale je na tom niečo zlé? :)

Je tam foto obrazu, ako JP II. stojí na krokodílovi a v nadpise hanlivé označenie "lovec krododílov". NO - nedá sa to síce porovnať, ale - označil by niekto z vás tu prítomných Pannu Máriu ako lovkyňu hadov???
Ľudia si ho na obraze proste takto znázornili - ale ja by som rada videla jeho fotky! - ako Maťo napísal

OK - nebudem sa nikoho zastávať. Ale nikto z nás nemôže vylúčiť, že sa JP II. stane svätým - NIKTO. Zatial prebieha riadny procesný postup - najprv bol teda blahoslavený.. čo bude ďalej uvidíme. Pokiaľ viem, ľudia naďalej podávajú svedectvá... je teda predpoklad, že sa stane svätým..
Kompetentní to dôsledne zhodnotia. Uvidíme :)

pán rarach - nič v zlom, ale jeden subjekt takúto vážnu vec predsa nemôže vedieť správne posúdiť tak, aby s jeho tvrdením bola stotožnená majorita... Je tam dôsledné skúmanie, preverovanie zázrakov.. dodávajú sa napr. lekárske správy o nevysvetliteľnosti vyliečenia a pod..
IDE O HLAS ĽUDU, pokiaľ ho ludia budú uctievať, zabránite im?? - neznamená to, že sa musíte pripojiť - ale zabránite im? :)



 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Juloi

Stav: offline

 Odoslaný - 20 júl 2011 :  14:31:30  Zobraziť profil  Pridať Juloi do zoznamu priateľov
citácia:


http://www.vendee.cz/texty/krokodyl.html

upozornujem, ze vendee, hlas integralneho katolicizmu, nie je strankou, katolikov, ktori uznavaju ucitelsky urad cirkvi.

Pôvodne zaslal radar - 20 júl 2011 :  14:06:22



Ale tie fotky nehovoria nic o KW ale o ludoch co ho mozno prilis uctievaju a za to predsa on nemoze.

Mam 47 rokov a ak Vam niekomu vadi, ze Vam tykam tak mi napiste, mne mozete tykat vsetci.

 Krajina: United Kingdom  ~  Počet príspevkov: 52  ~  Člen od: 17 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 30 január 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Stav: offline

 Odoslaný - 20 júl 2011 :  14:40:54  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
btw - pán Rarach - označili ste sa za "katolíka ako repa" - to vy často čerpáte údaje zo stránok ako je napr. vendeé ?? Z doslova protikatolíckej a protikresťanskej stránky? vaše príspevky a názory v nich nenaznačujú, aby ste boli katolíkom. Mám vás teraz považovať za klamára?


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

maaajo

Stav: offline

 Odoslaný - 20 júl 2011 :  14:48:03  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: maaajo  Pridať maaajo do zoznamu priateľov
Dokážte, že autori stránok vendee nie sú katolíci, inak ide z vašej strany iba o osočovanie. Kde je dokument o ich exkomunikácii alebo niečo podobné, čo by potvrdilo vaše tvrdenia?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 721  ~  Člen od: 25 marec 2011  ~  Posledná návšteva: 30 január 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 20 júl 2011 :  14:50:23  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
citácia:


http://www.vendee.cz/texty/krokodyl.html

upozornujem, ze vendee, hlas integralneho katolicizmu, nie je strankou, katolikov, ktori uznavaju ucitelsky urad cirkvi.

Pôvodne zaslal radar - 20 júl 2011 :  14:06:22



Aj keby to bolo zo stranky jehovovych svedkov, podstatne je nieco uplne ine.
Ako obvykle, podstatnemu sa vyhybate.

Ad kostol co mu robite reklamu - adventisticka modlitebna je dostojnejsia, kinosala priam skvost oproti hentomu otrasu. Ale to len konstatujem evidencie, zdoraznit chcem ine: kulticke prejavy su predmetom setrenia pred procesom, u Wojtylu to bolo zajvne odignorovane - ale to nevadi, ...? Ze je to proti CIC, tiez nikomu nevadi. Kult je kult, a tak evidentne vas tu vodia za nos, a vy im to papate, neskutocne...(poucne a na vystrahu zorientovanym)





 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Stav: offline

 Odoslaný - 20 júl 2011 :  14:55:29  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
citácia:
Dokážte, že autori stránok vendee nie sú katolíci, inak ide z vašej strany iba o osočovanie. Kde je dokument o ich exkomunikácii alebo niečo podobné, čo by potvrdilo vaše tvrdenia?

Pôvodne zaslal maaajo - 20 júl 2011 :  14:48:03




maaaajko :) stačí prečítať prvých pár riadkov a je jasné, že tu niečo nehrá :) a ešte jedna vec - stránka vednee bola asi zrušená - nejde ma pustiť na hlavnú stránku - ukazuje iba ten jeden článok o "lovcovi krokodílov".. hlavná stránka proste neexistuje, ani kontakty tam nefungujú.. hm

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Stav: offline

 Odoslaný - 20 júl 2011 :  14:57:55  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov


Ale tie fotky nehovoria nic o KW ale o ludoch co ho mozno prilis uctievaju a za to predsa on nemoze.

Pôvodne zaslal Juloi - 20 júl 2011 :  14:31:30

[/quote]


TAK - presne tak - sama by som to asi lepšie nenapísala.. takže nejaké jeho foto? alebo nejaký článok o nom, čo by spochybňovalo jeho dobrotu???

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 20 júl 2011 :  14:58:12  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
citácia:



pán Rarach, nemyslím , že Maťo mal na mysli tieto konkrétne fotky, pretože sa jedná o fotografie obrazov, nie jeho fotky... či áno?




Pôvodne zaslal mortinia - 20 júl 2011 :  14:18:17





Ten dokazovy material z vendee o manipulovanom blahoreceni Wojtylu kvoli faktu existencie nedovoleneho kultu, patril Vam kvoli tomuto Vasmu vyjadreniu:


citácia:
..."vyznavači jeho kultu"... ??? .. preboha, to je čo za príspevok?



Pôvodne zaslal mortinia - 18 júl 2011 :  16:36:20





 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Stav: offline

 Odoslaný - 20 júl 2011 :  15:04:54  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov


Ten dokazovy material z vendee o manipulovanom blahoreceni Wojtylu kvoli faktu existencie nedovoleneho kultu, patril Vam kvoli tomuto Vasmu vyjadreniu:


citácia:
..."vyznavači jeho kultu"... ??? .. preboha, to je čo za príspevok?



Pôvodne zaslal mortinia - 18 júl 2011 :  16:36:20






Pôvodne zaslal Rarach - 20 júl 2011 :  14:58:12

[/quote]


áno - vysvetlím :) iba som oči očila, čo sa tu rozoberá :) iba som vás odcitovala - vy ste napísali"vyznavači jeho kultu" a dalej som už necitovala... načo..
Napísala som "príspevok" teda celý príspevok.. vy sa - pán rarach - fakt cítite byť kompetentní na riešenie takejto veci?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

romanh

Stav: offline

 Odoslaný - 20 júl 2011 :  16:57:21  Zobraziť profil  Pridať romanh do zoznamu priateľov
Obsah tohto prispevku som vymazal.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 111  ~  Člen od: 25 február 2008  ~  Posledná návšteva: 09 august 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

baránok

Stav: offline

 Odoslaný - 20 júl 2011 :  17:13:40  Zobraziť profil  Pridať baránok do zoznamu priateľov
citácia:

Ad kostol co mu robite reklamu - adventisticka modlitebna je dostojnejsia, kinosala priam skvost oproti hentomu otrasu.
Pôvodne zaslal Rarach - 20 júl 2011 :  14:50:23


Dovolím si Vám s láskou pripomenúť, že aj napriek tomu, na rozdiel od Vami spomínanej modlitebne, je v ňom Sviatosť oltárna a živý Kristus v nej.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 521  ~  Člen od: 26 apríl 2011  ~  Posledná návšteva: 16 december 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Stav: offline

 Odoslaný - 20 júl 2011 :  17:16:21  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
[quote]Asi boli myslene taketo obrazky a im podobne:

No - prvý obrázok - pozrite - ja sama viem, čo dokáže photoshop :) stala sa buď chyba pri šití alebo je to klasický podarený retušovaný obrázok..
btw - na tom prvom dokonca JP II. ani nevyzerá ako JP II. .. (nesledujte len jeho oblečenie, ale aj jeho tvár) Ľudia dokážu pre to, aby upriamili pozornosť alebo aby spochybnili niečo, o čom je presvedčených xy ludí, hocičo..

druhý obrázok - zdá sa vám, že by sa JP II pripojil k africkým šamanom? :) :) mne nie - iba im prejavil úctu - to nie je hriech. Nikoho nesúdil - teda ani ich, pre dobro a mier celej spoločnosti.
(mal primitívnym kmeňom dať po hlave a povedať - no moment chlapi, musíte prejsť na krestanstvo, inak odchádzam?? ) ooo, come on!


(ja som videla video na nete, kde pre JP II. tancovali hiphoperi či raperi či čo to bolo a on im ešte pekne zatlieskal - stalo sa niečo zlé? :) )

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 20 júl 2011 :  17:16:38  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:

Ad kostol co mu robite reklamu - adventisticka modlitebna je dostojnejsia, kinosala priam skvost oproti hentomu otrasu.
Pôvodne zaslal Rarach - 20 júl 2011 :  14:50:23


Dovolím si Vám s láskou pripomenúť, že aj napriek tomu, na rozdiel od Vami spomínanej modlitebne, je v ňom Sviatosť oltárna a živý Kristus v nej.


Pôvodne zaslal baránok - 20 júl 2011 :  17:13:40





Aj keby to tak bolo, nic to nemeni na veci, ze to prostredie je nedostojne ba otrasne.
Ale treba uznat, ze k JP2 sa hodi maximalne - z kazdeho uhla pohladu.

Od Vas vsak ocakavam najprv ine reakcie (k inemu).

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

baránok

Stav: offline

 Odoslaný - 20 júl 2011 :  18:20:57  Zobraziť profil  Pridať baránok do zoznamu priateľov
citácia:

Od Vas vsak ocakavam najprv ine reakcie (k inemu).
Pôvodne zaslal Rarach - 20 júl 2011 :  17:16:38


Pravdupovediac, odpovedám Vám tak trocha nasilu, pretože táto téma sa mi vôbec nepáči. Myslím, že na tomto fóre nemá čo hľadať.

citácia:
Naozaj ste o mojom prispevku rozmyslali cely den?
Tesi ma.

Pozrite, baranok, netreba veci komplikovat.
Sam pisete o predmetnom prispevku, "Že je logický a korektný, o tom sme sa zhodli."
Tym padom sam uznavate, ze je aj pravdivy, pretoze pravda je podmienena respektovanim logiky (pre pripadne vysvetlenie nedorozumenia: dufam ze sa zhodujeme na logickosti v zmysle nielen logiky minor!). Lebo pokial by ste tvrdili nepravdivost, boli by ste v rozpore sam so sebou, kedze tvrdite logickost a korektnost.

Pokial je vec pravdiva, to samo osebe staci, vsetko ostatne je len pripadkove.
A sak nie nahodou sa hovori, ze pravda nie je vzdy prijemna.
Ja sa aj preto neriadim efektom na prijemnost, pretoze viem, ze seriozny oponent tiez dokaze oddelit podstatne (pravda ako taka) a nepodstatne (lubiva pravda, neprijemna pravda,...).

Tu by som mohol skoncit, a uzavriet to tak, ze to co pisete dalej - kedze staviate sam na uznani pravdivosti - je iba Vas problem, ktory na veci nic nemeni.
A veruze ani nic nemeni, to si treba proste uznat, ak nema poctivost dostat facku, ved pochybnost nie je urcujucou kategoriou tam, kde je pravda uz vyvodena a ako spoznana je uz aj identifikovana.

Nemuseli ste tak rozpisovať.Tento blok nesie holú informáciu. Stačilo napísať K.W. je hypotetický v pekle.
Ja hovorím, že hypotetický v nebi, hypotetický na Marse, Gurune ...
Možno by malo zmysel baviť sa, ktorá z týchto hypotéz je pravde najbližšia. Ja vzhľadom na blahorečenie JPII mám svoj názor, ale v svojej malosti, nevidím potrebu sporiť sa o tom na tomto mieste. Pravdupovediac, spor o tom či JPII je alebo nie je v pekle nespľňa moju predstavu o tom ako mám tráviť svoj voľný čas.

citácia:
Pred "namestnika" ste nedali podstatne slovo "byvaleho", a tym padom veticka, ktorou vyjadrujete svoje videnie problemu, netriafa problem do stredu. Ved ja sa nevyjadrujem ani pol slovom o nikom, kto by nemohol byt subjektom mojho dovoleneho vyjadrenia! V smrti sme si vsetci rovni, tam koncia vysady a funkcie, tam plati uz iba jedno - kde kto skonci. No a pokial niet neomylneho rozhodnutia o svatosti, niet moralneho zakazu pripustat ktorukolvek z moznosti, teda aj zavrhnutie v pekle. (cize "hypoteticky" ano, ziadne apodikticke tvrdenie nie!) Neusudzujem na stav ziveho namestnika Kristovho, ani apodikticky netvrdim istotu zavrhnutia zomreleho pontifexa.
Baranok, tuna mam cisty stit.
Vid prispevok od Ely.

Aj tu som vám neodporoval. Hypoteticky je možné tvrdiť všeličo. Sam som ukázal zopár príkladov ...

citácia:
ad neetickost: Myslite neeticke konanie v akom zmysle? Tu prosim odpoved a naramne sa zameriam na to, co odpisete (za co dakujem), pretoze na tomto poli je Vami uzita dojmologia ("Myslim, ze...") v oblasti etiky, kde pravda nebola predmetom sporu (!), sa ludia dopustaju najvacsich chybnych "mysleni".
Prezradim Vam vopred, som zvedavy, ako sa vyhnete nastrahe fideistickeho apriorizmu, podla ktoreho je etickost jednania oponenta posudzovane negativne skor, nez samotna negativnost presla kritickym preverenim podla objektivnych a na suhlase nezavislych etickych kriterii, vid cast Etika vo filozofii perennis.

Ja neviem čo je to "fideistický apriorizmus", nebudem robiť zo seba vzdelanca cez Google a preto mi odpusťte moju nevedomosť.
Skôr som myslel niečo v zmysle:
Blahoslavení tí, čo šíria pokoj, lebo ich budú volať Božími synmi.
Život a defacto aj smrť JPII skúmala komisia, ktorá na základe svojej práce nezatvorila cestu k jeho blahorečeniu. Áno, bavili sme sa o tom, že definitíva ešte nepadla. Vy však síce iba hypoteticky pripúšťate smaženie JPII v pekle, ale na druhej strane spomínate existenciu akýchsi fotografii, vylučujete svätorečenie a pod. Teda nepriamo, ale aj priamo pravdepodobnosť hypotézy posúvate k istote, že JPII je s Belzebubom jedná ruka. Ba mám pocit, že by ste to skonštatovali rovno, iba sa schovávate(pre nedostatok odvahy ?)za barličku hypotetickosti takéhoto výroku.

citácia:
ad nevhodnost: som ochotny pripustit nestandardnost takehoto nazoru, medzi katolikmi. Nestandardny vsak neznamena nepravdivy, takze tu ma pripadna kritika mojho postoja velmi maly priestor. No a samozrejme, pokial sa pod nevhodnostou mysli netaktnost a podobne odvodene kategorie, tu bez mihnutia oka predosielam, ze kedze takt a ohlady na namietky proti blahoslaveniu boli tym poslednym, cim sa Vatikan pred prvym majom zaoberal, zaoberam sa i ja presne tou istou "bezohladnostou" v prezentovani postoja, v ramci katolickych mantinelov dovoleneho.

Opakujeme sa. Nik netvrdí, že výrok nie je pravdivý. On bude pravdivý, pretože ste do neho vložili prvok hypotetickosti. Ale že je nevhodný za tým si stojím. Správne ste uviedli príklad netaktnosti. Pretože, a to sa odvolávam na Vaš ďalší blok, o dôvodoch vášho postoja, ktorý mne nie je známy. Ja zasa nepoznám taký dôvod, ktorý by čisto hypoteticky odôvodňoval robiť podobné závery. Vzhľadom na to, že v práci sa často stretávam s ľuďmi, ktorí mi takisto z času na čas tvrdia o poznaní veľkých a prevratných vecí o ktorých ľudstvo netuší, som k podobným sprisahaneckým a konšpiračným teóriam skôr skeptický.

Možno máte prístup k zdrojom z Vatikánu, možno ste členom príslušnej komisie, možno ste rovno jej predsedom ... a možno sa iba s niečím neviete vyrovnať.Ja to neviem. Hypoteticky, pokiaľ nemám poznanie vašej osoby sa tieto predpoklady nevylučujú.

Preto, ak dovolíte, pre absolútny nedostatok informácii, budem zatiaľ dôverovať oficiálnym zdrojom.

Na záver by som zacitoval vetu z kázne Benedikta XVI počas beatifikácie Jána Pavla II.
Blažený si, milovaný pápež Ján Pavol II., lebo si veril! Prosíme ťa, aj z neba naďalej napomáhaj vieru Božieho ľudu. Amen.
http://www.tkkbs.sk/view.php?cisloclanku=20110501001

PS. Možno máte ozaj pravdu a JPII sa smaží v pekle. Majte však zatiaľ trpezlivosť so mnou, keď z dôvodu nedostatku informácii sa budem zatiaľ prikláňať k iným, hoc aj k pápežovi.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 521  ~  Člen od: 26 apríl 2011  ~  Posledná návšteva: 16 december 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 20 júl 2011 :  20:06:27  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
citácia:


Dovolím si Vám s láskou pripomenúť, že aj napriek tomu, na rozdiel od Vami spomínanej modlitebne, je v ňom Sviatosť oltárna a živý Kristus v nej.


Pôvodne zaslal baránok - 20 júl 2011 :  17:13:40


ja som tam ziadnu ulozenu sviatost oltarnu nevidela...asi este nedokoncili ten kostol

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

baránok

Stav: offline

 Odoslaný - 20 júl 2011 :  20:09:21  Zobraziť profil  Pridať baránok do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:


Dovolím si Vám s láskou pripomenúť, že aj napriek tomu, na rozdiel od Vami spomínanej modlitebne, je v ňom Sviatosť oltárna a živý Kristus v nej.


Pôvodne zaslal baránok - 20 júl 2011 :  17:13:40


ja som tam ziadnu ulozenu sviatost oltarnu nevidela...asi este nedokoncili ten kostol

Pôvodne zaslal janka - 20 júl 2011 :  20:06:27


Vzhľadom na vaše prechádzajúce príspevky nepochybujem o tom že ste inteligentná žena a teda nepochybuje ani o tom, že ste pochopili čo som chcel svojím príspevkom povedať.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 521  ~  Člen od: 26 apríl 2011  ~  Posledná návšteva: 16 december 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 20 júl 2011 :  20:12:53  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
citácia:


Ked bude vyhlaseny za blahoslaveneho,tak mu zasvatim kostol-zaumienil si otec biskup niekedy v priebehu procesu blahorecenia. . . :-D

Pôvodne zaslal Frederik - 19 júl 2011 :  22:51:43


citala som, ze sa kostol planoval od r.2007 a vtedy este nebol JPII blahoreceny...kostol bol nakoniec vydatne podporovany prave panom biskupom a s jeho pomocou postaveny za rok...u nas sa stavia jedna mala kaplnka horko tazko, mozno keby mala byt zasvatena JPII...uz by davno stala...asi je naozaj svaty, mozno najsvatejsi v nebi, lebo ked sa tyka nejaka vec jeho, deju sa zazraky a vsetko ide ako po masle

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 20 júl 2011 :  20:15:34  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
citácia:


Vzhľadom na vaše prechádzajúce príspevky nepochybujem o tom že ste inteligentná žena a teda nepochybuje ani o tom, že ste pochopili čo som chcel svojím príspevkom povedať.

Pôvodne zaslal baránok - 20 júl 2011 :  20:09:21


asi ma precenujete, lebo fakt neviem, co ste chcel povedat

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Frederik

Stav: offline

 Odoslaný - 20 júl 2011 :  20:31:52  Zobraziť profil  Pridať Frederik do zoznamu priateľov
citácia:

citala som, ze sa kostol planoval od r.2007 a vtedy este nebol JPII blahoreceny...kostol bol nakoniec vydatne podporovany prave panom biskupom a s jeho pomocou postaveny za rok...

No a? . . .
citácia:
u nas sa stavia jedna mala kaplnka horko tazko, mozno keby mala byt zasvatena JPII...uz by davno stala...asi je naozaj svaty, mozno najsvatejsi v nebi, lebo ked sa tyka nejaka vec jeho, deju sa zazraky a vsetko ide ako po masle

Pôvodne zaslal janka - 20 júl 2011 :  20:12:53


Mozno keby sa iniciativy chopil niekto schopny-netrvalo by to tak dlho. . .

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 85  ~  Člen od: 04 január 2011  ~  Posledná návšteva: 11 august 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 20 júl 2011 :  20:36:05  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
asi zacnem prosit JPII a bude to

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Frederik

Stav: offline

 Odoslaný - 20 júl 2011 :  20:46:28  Zobraziť profil  Pridať Frederik do zoznamu priateľov
citácia:
asi zacnem prosit JPII a bude to

Pôvodne zaslal janka - 20 júl 2011 :  20:36:05


Zafunguje?Nezafunguje?Otestujeme. . .

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 85  ~  Člen od: 04 január 2011  ~  Posledná návšteva: 11 august 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 5 Previous Topic: Ucenie o vseobecnom koncile Téma Next Topic: Zobrazovanie Boha  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06