Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Mimo pôvodnú myšlienku fóra
 Polemiky, filozofovanie
 Mojnazro12 a umelé oplodnenie
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: dar viery Téma Next Topic: Jakub vs. sv.Pavol  

mojnazor12

Stav: offline

 Odoslaný - 21 jún 2011 :  12:41:35  Zobraziť profil  Pridať mojnazor12 do zoznamu priateľov
Vzhladom na to, ze autor nehlada odpovede, ale polemizuje o uceni Cirkvi, pohybuje sa na hranici pravidiel fora. Zatial su jeho prispevky presunute na prislusne miesto, avsak pri pokracovani tohoto sposobu diskusie budem nuteny temu ukoncit a uzivatela banovat.
Admin

citácia:
UO je velmi široká téma a nie všetko je Cirkvou nedovolené. Medzi technikami, ktoré sa tiež počítajú za UO je je tzv. intrauterinná inseminácia, ked sa spermie po normánom styku katétrom vložia do vyšších častí maternice a ksamotnému oplodneniu dochádza v prirodzenom prostredí a prirodzeným spôsobom. Tento spôsob je morálne prípustný a Cirkvou povolený. Pri ostatných je mnoho moránych, filozofických i technických problémov. Cirkev ako matka dáva svojim deťom (teda nám) len to če pre ne dobré a hlavne čo je dobré pre dosiahnutie konečného cieľa - spoločenstva s Pánom.

Hovoriť o iných technikách UO je obšírne, ale ak niekto chce rád podám informácie

Pôvodne zaslal misionar3 - 21 jún 2011 :  12:05:52



Mám to chápať tak, že máme robiť veci, ktoré sú prirodzené ?
Lebo ak áno, tak to by sme museli ísť do jaskyne.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 100  ~  Člen od: 09 máj 2011  ~  Posledná návšteva: 11 júl 2011 Upozorniť moderátora 

mojnazor12

Stav: offline

 Odoslaný - 21 jún 2011 :  12:47:36  Zobraziť profil  Pridať mojnazor12 do zoznamu priateľov
citácia:
UO je velmi široká téma a nie všetko je Cirkvou nedovolené. Medzi technikami, ktoré sa tiež počítajú za UO je je tzv. intrauterinná inseminácia, ked sa spermie po normánom styku katétrom vložia do vyšších častí maternice a ksamotnému oplodneniu dochádza v prirodzenom prostredí a prirodzeným spôsobom. Tento spôsob je morálne prípustný a Cirkvou povolený. Pri ostatných je mnoho moránych, filozofických i technických problémov. Cirkev ako matka dáva svojim deťom (teda nám) len to če pre ne dobré a hlavne čo je dobré pre dosiahnutie konečného cieľa - spoločenstva s Pánom.

Hovoriť o iných technikách UO je obšírne, ale ak niekto chce rád podám informácie

Pôvodne zaslal misionar3 - 21 jún 2011 :  12:05:52



Čo takto UO kompletne vykonané odborníkmi ?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 100  ~  Člen od: 09 máj 2011  ~  Posledná návšteva: 11 júl 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

misionar3

Stav: offline

 Odoslaný - 21 jún 2011 :  16:30:40  Zobraziť profil  Pridať misionar3 do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
UO je velmi široká téma a nie všetko je Cirkvou nedovolené. Medzi technikami, ktoré sa tiež počítajú za UO je je tzv. intrauterinná inseminácia, ked sa spermie po normánom styku katétrom vložia do vyšších častí maternice a ksamotnému oplodneniu dochádza v prirodzenom prostredí a prirodzeným spôsobom. Tento spôsob je morálne prípustný a Cirkvou povolený. Pri ostatných je mnoho moránych, filozofických i technických problémov. Cirkev ako matka dáva svojim deťom (teda nám) len to če pre ne dobré a hlavne čo je dobré pre dosiahnutie konečného cieľa - spoločenstva s Pánom.

Hovoriť o iných technikách UO je obšírne, ale ak niekto chce rád podám informácie

Pôvodne zaslal misionar3 - 21 jún 2011 :  12:05:52



Čo takto UO kompletne vykonané odborníkmi ?

Pôvodne zaslal mojnazor12 - 21 jún 2011 :  12:47:36



UO kompletne vykonané odborníkmi ešte neznamená že: 1. bude úspešné, (úspešnosť udávaná WHO cca 7%) 2. že nemá vedlajšie zdravotné rizika (veľke riziká zo sebou nesú hlavne hormnálne preparáty ktoré sa pri tom užívajú), 3. že je morálne o.k. (zabíjajú sa počaté deti, deti nie sú splodené ale vyrábané) 4. že aj tým odborníkom neide len a len o kšeft (a to si píš že im ide ved potenciálni rodičia si to všetko platia a to aj v prípde neuspechu. 5. v konečnom dôsledku ide o obchod s ludskými bytosťami - chcem dieťa, idem tam kde mi ho dajú zaplatím a mám = surový obchod


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 106  ~  Člen od: 12 jún 2011  ~  Posledná návšteva: 27 október 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

misionar3

Stav: offline

 Odoslaný - 21 jún 2011 :  16:35:54  Zobraziť profil  Pridať misionar3 do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
UO je velmi široká téma a nie všetko je Cirkvou nedovolené. Medzi technikami, ktoré sa tiež počítajú za UO je je tzv. intrauterinná inseminácia, ked sa spermie po normánom styku katétrom vložia do vyšších častí maternice a ksamotnému oplodneniu dochádza v prirodzenom prostredí a prirodzeným spôsobom. Tento spôsob je morálne prípustný a Cirkvou povolený. Pri ostatných je mnoho moránych, filozofických i technických problémov. Cirkev ako matka dáva svojim deťom (teda nám) len to če pre ne dobré a hlavne čo je dobré pre dosiahnutie konečného cieľa - spoločenstva s Pánom.

Hovoriť o iných technikách UO je obšírne, ale ak niekto chce rád podám informácie

Pôvodne zaslal misionar3 - 21 jún 2011 :  12:05:52



Mám to chápať tak, že máme robiť veci, ktoré sú prirodzené ?
Lebo ak áno, tak to by sme museli ísť do jaskyne.

Pôvodne zaslal mojnazor12 - 21 jún 2011 :  12:41:35



Samozrejme že máme robiť veci prirodzene. Robiť veci prirodzene znamená využívať ich na dobro a v súlade s určením ktoré im dal Boh. Používať veci tak aby nás približovali k Bohu a aby nám ulahčovali život. Nie žiť v jaskyni!!. Naopak neprirodzene je všetko čo sa protiví Bohu, čo zneužíva veci na iný účel ako sú určené. napr. alkohol je liečivo, pochúťka, spoločenská záležiťosť do je dobré a prirodzené použitie, ale ak sa niekto ožiera a potom stráca zábrany, bije ženu deti je to zlé a neprirodzené

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 106  ~  Člen od: 12 jún 2011  ~  Posledná návšteva: 27 október 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mojnazor12

Stav: offline

 Odoslaný - 21 jún 2011 :  16:53:24  Zobraziť profil  Pridať mojnazor12 do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
citácia:
UO je velmi široká téma a nie všetko je Cirkvou nedovolené. Medzi technikami, ktoré sa tiež počítajú za UO je je tzv. intrauterinná inseminácia, ked sa spermie po normánom styku katétrom vložia do vyšších častí maternice a ksamotnému oplodneniu dochádza v prirodzenom prostredí a prirodzeným spôsobom. Tento spôsob je morálne prípustný a Cirkvou povolený. Pri ostatných je mnoho moránych, filozofických i technických problémov. Cirkev ako matka dáva svojim deťom (teda nám) len to če pre ne dobré a hlavne čo je dobré pre dosiahnutie konečného cieľa - spoločenstva s Pánom.

Hovoriť o iných technikách UO je obšírne, ale ak niekto chce rád podám informácie

Pôvodne zaslal misionar3 - 21 jún 2011 :  12:05:52



Čo takto UO kompletne vykonané odborníkmi ?

Pôvodne zaslal mojnazor12 - 21 jún 2011 :  12:47:36



UO kompletne vykonané odborníkmi ešte neznamená že: 1. bude úspešné, (úspešnosť udávaná WHO cca 7%) 2. že nemá vedlajšie zdravotné rizika (veľke riziká zo sebou nesú hlavne hormnálne preparáty ktoré sa pri tom užívajú), 3. že je morálne o.k. (zabíjajú sa počaté deti, deti nie sú splodené ale vyrábané) 4. že aj tým odborníkom neide len a len o kšeft (a to si píš že im ide ved potenciálni rodičia si to všetko platia a to aj v prípde neuspechu. 5. v konečnom dôsledku ide o obchod s ludskými bytosťami - chcem dieťa, idem tam kde mi ho dajú zaplatím a mám = surový obchod



Pôvodne zaslal misionar3 - 21 jún 2011 :  16:30:40


1. A ? Aj keď jazdíš autom nemáš 100% istotu že nehavaruješ
2. Vedľajšie účinky má skoro všetko: lieky, postreky na ovocie aj zeleninu
3. Abortované sú aj prirodzeným spôsobom pri počatí, my len napodobníme proces
4. A ? Každému ide o kšeft, aj obyčajným lekárom ide o kšeft aj tým, ktorí liečia neplodnosť ide o kšeft
5. Neni to obchod s deťmi, pretože ho vynosí matka, lekári iba naštartujú proces a aj tí odborníci musia z niečoho žiť

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 100  ~  Člen od: 09 máj 2011  ~  Posledná návšteva: 11 júl 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mojnazor12

Stav: offline

 Odoslaný - 21 jún 2011 :  16:54:31  Zobraziť profil  Pridať mojnazor12 do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
citácia:
UO je velmi široká téma a nie všetko je Cirkvou nedovolené. Medzi technikami, ktoré sa tiež počítajú za UO je je tzv. intrauterinná inseminácia, ked sa spermie po normánom styku katétrom vložia do vyšších častí maternice a ksamotnému oplodneniu dochádza v prirodzenom prostredí a prirodzeným spôsobom. Tento spôsob je morálne prípustný a Cirkvou povolený. Pri ostatných je mnoho moránych, filozofických i technických problémov. Cirkev ako matka dáva svojim deťom (teda nám) len to če pre ne dobré a hlavne čo je dobré pre dosiahnutie konečného cieľa - spoločenstva s Pánom.

Hovoriť o iných technikách UO je obšírne, ale ak niekto chce rád podám informácie

Pôvodne zaslal misionar3 - 21 jún 2011 :  12:05:52



Mám to chápať tak, že máme robiť veci, ktoré sú prirodzené ?
Lebo ak áno, tak to by sme museli ísť do jaskyne.

Pôvodne zaslal mojnazor12 - 21 jún 2011 :  12:41:35



Samozrejme že máme robiť veci prirodzene. Robiť veci prirodzene znamená využívať ich na dobro a v súlade s určením ktoré im dal Boh. Používať veci tak aby nás približovali k Bohu a aby nám ulahčovali život. Nie žiť v jaskyni!!. Naopak neprirodzene je všetko čo sa protiví Bohu, čo zneužíva veci na iný účel ako sú určené. napr. alkohol je liečivo, pochúťka, spoločenská záležiťosť do je dobré a prirodzené použitie, ale ak sa niekto ožiera a potom stráca zábrany, bije ženu deti je to zlé a neprirodzené

Pôvodne zaslal misionar3 - 21 jún 2011 :  16:35:54



Aby som ti to ozrejmil, všetko je neprirodzené, úplne všetko na čo sa pozrieš.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 100  ~  Člen od: 09 máj 2011  ~  Posledná návšteva: 11 júl 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 22 jún 2011 :  10:10:48  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:

Naopak neprirodzene je všetko čo sa protiví Bohu, čo zneužíva veci na iný účel ako sú určené. napr. alkohol je liečivo, pochúťka, spoločenská záležiťosť do je dobré a prirodzené použitie, ale ak sa niekto ožiera a potom stráca zábrany, bije ženu deti je to zlé a neprirodzené

Pôvodne zaslal misionar3 - 21 jún 2011 :  16:35:54



:D

alkohol je liecivo konkretne na ake ochorenia? pokial mam spravne informacie, cervene vina obsahuju orcite antioxidanty a ine zdraviu prospesne latky, ale tie su tam vdaka hroznu, a nie vdaka alkoholu; urcite je zdravsie jest hrozno ako pit vino

spolocenska zalezitost je vecou dohody, a nie vecou "dobra ci spravnosti"(zrazu je ti dobra aj relativizacia moralky)

co je dobre a prirodzene na tom, ked mi pri kazdej navsetve nukaju za poharik?

co je zle a neprirodzene na tom, ked neuzivam a odmietam uzivanie drog?

je len jeden jediny dovod preco ludia uzivaju alkohol - kvoli dobremu pocitu pri zmene nalady, ktoru sposobuje tato tvrda droga..a je uplne nepodstatne, ci mojim zamerom je sa iba ozrat ako prasa, zlepsit si naladu, ci stratit zabrany pri rozpravani

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 22 jún 2011 :  10:19:24  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:

...3. že je morálne o.k. (zabíjajú sa počaté deti, deti nie sú splodené ale vyrábané) 4. že aj tým odborníkom neide len a len o kšeft (a to si píš že im ide ved potenciálni rodičia si to všetko platia a to aj v prípde neuspechu. 5. v konečnom dôsledku ide o obchod s ludskými bytosťami - chcem dieťa, idem tam kde mi ho dajú zaplatím a mám = surový obchod

Pôvodne zaslal misionar3 - 21 jún 2011 :  16:30:40



ohoho...este sme riadne daleko od doby, kedy budeme vyrabat ludi

statne zdravotne zariadena v urcitych pripadoch poskytuju UO v ramci poistenia (cize ukon je preplateny)

na sukromnych klinikach sa plati, tak ako za vsetko ostatne


povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 22 jún 2011 :  17:30:38  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:

alkohol je liecivo konkretne na ake ochorenia?

Pôvodne zaslal guest636 - 22 jún 2011 :  10:10:48


Takto z hlavy ma napadaju dve klinicke situacia, kedy sa alkohol pouziva terapeuticky.
Otrava etylenglykolom a destrukcia nervov pri syndromoch chrnickej bolesti.

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 23 jún 2011 :  07:10:38  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:

Takto z hlavy ma napadaju dve klinicke situacia, kedy sa alkohol pouziva terapeuticky.
Otrava etylenglykolom a destrukcia nervov pri syndromoch chrnickej bolesti.

Pôvodne zaslal Mato - 22 jún 2011 :  17:30:38



tak to pockat, protijedom moze by vsetko mozne, aj to co za normalnych okolnosti je vysoko toxicke pre cloveka

etylenglykol (podla toho co som narychlo zistil) je sucastou chladiacich zmesi a tie sa bezne nekonzumuju; je len dane jeho vlastnostami, ze protijedom/inhibitorom je etanol (okrem ineho, pretoze je coraz viac nahradzovany fomepizolom) lenze liecebny postup je zvycajne intravenozne podanie

ja som mal namysli skor to, ze niekto uziva alkoho pravidelne v malych mnozstvach a tvrdi, ze to ma dlhodobo liecive alebo prospesne ucinky - a prave tu sa vyuzivaju tie antioxidanty z hrozna, a nie samotny alkohol; podobnu analogiu pouzivaju zastancovia marihuany - zevraj je to liek, ano je to liek na urcite ochorenia, ale nie takym sposobom, ze sa niekto sfajci kazdy druhy den...a uz by som chcel vidiet tych ludi, co by si chodli denne predpisovat alkohol/travu ako liecivo

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
  Previous Topic: dar viery Téma Next Topic: Jakub vs. sv.Pavol  
 Verzia pre tlač
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06