Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Katolícka apologetika
 Apologetické pohľady
 Môžu byť ženy učiteľkami cirkvi?
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Nepokrstené zomreté deti sú v pekle Téma Next Topic: Bacha na neplatné spovede
Strana: z 2

misojogi

Stav: offline

 Odoslaný - 01 máj 2013 :  09:48:38  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: misojogi  Pridať misojogi do zoznamu priateľov
citácia:
ze sa da spochybnit aj to, ci dana vec je, alebo nie je dogma, inymi slovami sa vytvaraju "pastoracne" veci z dogiem a tie uz predsa Cirkev ma pravo zmenit.

ja som si zial vsimol opak: z veci ktora vo svojej podstate nemoze byt dogma - liturgia
sa kvazi-dogma neustalym proklamovanim vytvara
je len na tuto nekorektnu argumentaciu reagujem

osobne neverim ze Frantisek I. zavedie svatenie zien, pokial viem je jasne proti a je jasne aj proti takym vaciam ako homoagenda a podobne - ma jasnu liniu myslenia
co urobi tak asi zreorganizuje rimsku kuriu (podla ma aj vyhadze nejakych tych murarov ak tam su ....)


svatenie zien?
to su len "mravcania kadejakych kocurov" ako povedal nedavno na sv omsi jeden knaz v Blumentali


citácia:
inymi slovami sa vytvaraju "pastoracne" veci z dogiem a tie uz predsa Cirkev ma pravo zmenit.
Takymto sposobom zaobchadzania dokazeme ospravedlnit cokolvek.

mozem vediet konkretne?
ja som zatial nasiel ako argument "modifikovany" vyrok Tridentskeho koncilu (originalny hovoril nieco ine)
a ked som uviedol kokretne argumenty tak "ticho po pesine"

a druhe: papezsky preslov tridentkemu misalu formalne na prvy pohlad pripomina dogmu avsak je zrejme ze je to zalezitost discipliny a nie dogma(cely text na vendee) ako dokazuje aj jeho nasledne konanie a konanie dalsich papezov v tej dobe
opat ako odpoved "ticho po pesine"

nuz ako som pisal niektori tradicionalisti si to aj uvedomuju a ciastocne aj priznavaju uvedene tazkosti argumentacie (ako som si nasiel na webe)

nuz proti faktom je tazko argumenovat

Aby sme vo všetkom dosiahli pravdu, musíme sa vždy pridržiavať zásady, že to, čo sa mne zdá bielym, budem pokladať za čierne, keď to hierarchická Cirkev tak rozhodne, pevne veriac, že medzi ženíchom Kristom, naším Pánom, a medzi jeho nevestou Cirkvou je ten istý Duch, a náš Pán, ktorý nám dal Desatoro prikázaní, riadi a spravuje aj našu svätú matku Cirkev.
sv.Ignac z Loyoly

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1231  ~  Člen od: 06 november 2010  ~  Posledná návšteva: 01 máj 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mx

Stav: offline

 Odoslaný - 02 máj 2013 :  16:58:41  Zobraziť profil  Pridať Mx do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Ja by som to povedal inak. Titul - Učiteľ Cirkvi - by som ponechal bezo zmeny. Ostatným, ako aj spomínaným ženám by som dal nový titul, aj keď napríklad podobný - cirkevný učiteľ duchovného života, alebo len - učiteľ, teda keď už treba titul.

Dobry napad
ale je mozne ze uz v minulosti uvedeny titul nechapali spominanym sposobom (laik versus knaz)
zatial este preverujem Rarachovu hypotezu
Pôvodne zaslal misojogi - 01 máj 2013 :  08:00:50


Ja som to myslel inak. Ponechal by som definíciu Učiteľa Cirkvi tak, ako to bolo predtým, čiže Rarachova - Rafaelova verzia. A pre ženy a nekňazov, by som pridal novú kategóriu. Bolo by to prehľadnejšie a asi aj lepšie.


RKC

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1076  ~  Člen od: 01 február 2006  ~  Posledná návšteva: 19 júl 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

misojogi

Stav: offline

 Odoslaný - 03 máj 2013 :  00:05:53  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: misojogi  Pridať misojogi do zoznamu priateľov
citácia:
Ponechal by som definíciu Učiteľa Cirkvi tak, ako to bolo predtým, čiže Rarachova - Rafaelova verzia.

aj by som suhlasil
ale nie som si vsak isty ze Rarach ma v tomto pravdu a ze jeho vyklad definicie je spravny
je celkom dobre mozne ze je to len jeho sukromny nazor

Aby sme vo všetkom dosiahli pravdu, musíme sa vždy pridržiavať zásady, že to, čo sa mne zdá bielym, budem pokladať za čierne, keď to hierarchická Cirkev tak rozhodne, pevne veriac, že medzi ženíchom Kristom, naším Pánom, a medzi jeho nevestou Cirkvou je ten istý Duch, a náš Pán, ktorý nám dal Desatoro prikázaní, riadi a spravuje aj našu svätú matku Cirkev.
sv.Ignac z Loyoly

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1231  ~  Člen od: 06 november 2010  ~  Posledná návšteva: 01 máj 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 2 Previous Topic: Nepokrstené zomreté deti sú v pekle Téma Next Topic: Bacha na neplatné spovede  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06