Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Katolícka apologetika
 Apologetické pohľady
 MISIE predtym a dnes - najdes rozdiel ??
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Biblia - zakázať? Téma Next Topic: Vizionári dnes a predtým- nájdeš rozdiel?
Strana: z 3

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 02 október 2011 :  17:45:05  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
citácia:

Ak sa niekto obrati na katolicku vieru tak povacsine pripadov je to kvoli pravde. Staci prejst knihy od konvertitov a najdeme nazvy ako prekvapila ich Pravda, spoznali Pravdu.
Proste do KC sa vstupuje kvoli Pravde, plnosti milosti, kvoli tomu co nedokaze dat ziadna ina cirkev. Jedine Katolicka Cirkev vedie Cirkev putujucu do nebeskej vlasti.
Kvoli Pravde som aj ja vstupil do KC. Neviem si predstavit zivot bez Eucharistie, spovedi.
Pôvodne zaslal tornero - 02 október 2011 :  17:33:38



ono jedna vec je vstupit, a druha vec ísť ďalej. a daľší problem je, že mnohí konvertiti rozumovo pochopia, že je Pravda, ale potom aj vieru vnímajú rozumovo. Protestanti skor emocionalne.

Čo ja sa stretávam, tak su ľudia ktorí konvertovali, resp. ožili vo viere, ale časom zapadli do akejsi rutiny. povedzme omša, spoved, ruženec, krížová cesta. A knaz pri spovedi síce povzdbudí človeka, resp. dohovrí mu. Ale nič sa nedeje až tak moc nad rámec. Niekedy mam ja pocit pri spovedi "dobre, olutuj, Pan Ježiš ti odpušťa, chod a daj mi už pokoj" proste nechcem aby sa to zle vnimalo, ale niekedy knazi beru ten duchovný život "rob si čo chceš len nehreš". Samozrejem česť výnimkam. A potom človek zostane sklamaný z plamenných rečí, ked má poit, že knaz síce hovorí "chod dopredu v duchovnom živote" ale ostatní ľudia kvázzi potľapnú "neprehanaj to, nevytrčaj z radu" a čo je najhoršie začnú vnímať človeka ako nejakého "úchyla" ktorý sa furt modlí a je stále v kostole.... a tak si človek povie, že aby netrčal, tak si odbije omšu, vyspovedá sa a tam to končí.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

tornero

Stav: offline

 Odoslaný - 02 október 2011 :  18:10:07  Zobraziť profil  Pridať tornero do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:

Ak sa niekto obrati na katolicku vieru tak povacsine pripadov je to kvoli pravde. Staci prejst knihy od konvertitov a najdeme nazvy ako prekvapila ich Pravda, spoznali Pravdu.
Proste do KC sa vstupuje kvoli Pravde, plnosti milosti, kvoli tomu co nedokaze dat ziadna ina cirkev. Jedine Katolicka Cirkev vedie Cirkev putujucu do nebeskej vlasti.
Kvoli Pravde som aj ja vstupil do KC. Neviem si predstavit zivot bez Eucharistie, spovedi.
Pôvodne zaslal tornero - 02 október 2011 :  17:33:38



ono jedna vec je vstupit, a druha vec ísť ďalej. a daľší problem je, že mnohí konvertiti rozumovo pochopia, že je Pravda, ale potom aj vieru vnímajú rozumovo. Protestanti skor emocionalne.

Čo ja sa stretávam, tak su ľudia ktorí konvertovali, resp. ožili vo viere, ale časom zapadli do akejsi rutiny. povedzme omša, spoved, ruženec, krížová cesta. A knaz pri spovedi síce povzdbudí človeka, resp. dohovrí mu. Ale nič sa nedeje až tak moc nad rámec. Niekedy mam ja pocit pri spovedi "dobre, olutuj, Pan Ježiš ti odpušťa, chod a daj mi už pokoj" proste nechcem aby sa to zle vnimalo, ale niekedy knazi beru ten duchovný život "rob si čo chceš len nehreš". Samozrejem česť výnimkam. A potom človek zostane sklamaný z plamenných rečí, ked má poit, že knaz síce hovorí "chod dopredu v duchovnom živote" ale ostatní ľudia kvázzi potľapnú "neprehanaj to, nevytrčaj z radu" a čo je najhoršie začnú vnímať človeka ako nejakého "úchyla" ktorý sa furt modlí a je stále v kostole.... a tak si človek povie, že aby netrčal, tak si odbije omšu, vyspovedá sa a tam to končí.

Pôvodne zaslal Ales - 02 október 2011 :  17:45:05

Ano, treba ist dalej, a krasa katolickej viery je vtom ze po cely svoj zivot mame co spoznavat, co cerpat. Treba sa o svoju vieru starat, najlepsie tym ze sa ucime, spoznavame, citame. Tym nasa viera rastie, a odhaluje dalsie skryte krasy, svoju hlbku.
Vlastne to aj sposobi ze sme tak nejako viacej zakoreneni vo viere, silnejsi a aj pritazlivejsi pre druhych.

A clovek ostene stat na mieste je zle. Ale mozno niekomu to vyhovuje tak... no nieje to moj pripad.

Aufer a nobis, quaésumus ,Domine, iniquitátes nostras; ut ad sancta sanctórum puris mereámur méntibus introíre. Amen

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 408  ~  Člen od: 13 október 2009  ~  Posledná návšteva: 15 október 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 02 október 2011 :  18:14:18  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
ani moj.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 03 október 2011 :  11:40:05  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
Tornero, co to znamena, ze mimo Cirkev niet spasy?

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

tornero

Stav: offline

 Odoslaný - 03 október 2011 :  13:44:09  Zobraziť profil  Pridať tornero do zoznamu priateľov
citácia:
Tornero, co to znamena, ze mimo Cirkev niet spasy?


Pôvodne zaslal janka - 03 október 2011 :  11:40:05

bula Cantate Domino 4. 2 1442

Církev pevne veri, vyznava a hlasa, že „nikdo z tych, ktori sa nachadzaju mimo katolickou cirkev, nielen pohania“ [Fulgentius z Ruspe, De fide seu de regula fidei ad Petrum 38, n. 81], ale tiez Zidia ci heretici a schismatici, nemozu mat ucast na vecnom zivote, ale pojdu do vecneho ohna, „pripravenemu diablovi a jeho andelom“ [Mt 25, 41], pokial pred smrtou nebudu k cirkvi pripojeni. Cirkev veri, ze jednota tela cirkvi ma taku dolezitost, ze iba tym, ktori v nej zostavaju, sviatosti cirkvi pomahaju ku spase...
"Nikto – bez ohladu na to, kolko almuzny rozdal, a ak by aj pre meno Krista bol by zabity – nemoze byt spaseny, pokial by nezostal v lone katolickej církvi a jednote s Nou."

staci tak pre zorientovanych?
Lebo tak to hovorim kamosom na nasich ekumenickych stretnutiach....

Aufer a nobis, quaésumus ,Domine, iniquitátes nostras; ut ad sancta sanctórum puris mereámur méntibus introíre. Amen

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 408  ~  Člen od: 13 október 2009  ~  Posledná návšteva: 15 október 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

jarmok

Stav: offline

 Odoslaný - 03 október 2011 :  14:03:50  Zobraziť profil  Pridať jarmok do zoznamu priateľov
Včera so sa dočital v jednom časopise vydavanom Dominikanmi, že zakladnym atributom misionara ma byť ruženec.

Pokoj a dobro medzi nami.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 178  ~  Člen od: 18 apríl 2011  ~  Posledná návšteva: 10 apríl 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 05 október 2011 :  11:36:12  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Tornero, co to znamena, ze mimo Cirkev niet spasy?


Pôvodne zaslal janka - 03 október 2011 :  11:40:05

bula Cantate Domino 4. 2 1442

Církev pevne veri, vyznava a hlasa, že „nikdo z tych, ktori sa nachadzaju mimo katolickou cirkev, nielen pohania“ [Fulgentius z Ruspe, De fide seu de regula fidei ad Petrum 38, n. 81], ale tiez Zidia ci heretici a schismatici, nemozu mat ucast na vecnom zivote, ale pojdu do vecneho ohna, „pripravenemu diablovi a jeho andelom“ [Mt 25, 41], pokial pred smrtou nebudu k cirkvi pripojeni. Cirkev veri, ze jednota tela cirkvi ma taku dolezitost, ze iba tym, ktori v nej zostavaju, sviatosti cirkvi pomahaju ku spase...
"Nikto – bez ohladu na to, kolko almuzny rozdal, a ak by aj pre meno Krista bol by zabity – nemoze byt spaseny, pokial by nezostal v lone katolickej církvi a jednote s Nou."

staci tak pre zorientovanych?
Lebo tak to hovorim kamosom na nasich ekumenickych stretnutiach....

Pôvodne zaslal tornero - 03 október 2011 :  13:44:09


a ako im vysvetlujete, co to znamena byt v lone KC a byt s nou v jednote?

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 05 október 2011 :  11:37:36  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
citácia:

a ako im vysvetlujete, co to znamena byt v lone KC a byt s nou v jednote?

Pôvodne zaslal janka - 05 október 2011 :  11:36:12



hm, to by aj mna zaujímalo.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

tornero

Stav: offline

 Odoslaný - 05 október 2011 :  14:16:42  Zobraziť profil  Pridať tornero do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:

a ako im vysvetlujete, co to znamena byt v lone KC a byt s nou v jednote?

Pôvodne zaslal janka - 05 október 2011 :  11:36:12



hm, to by aj mna zaujímalo.

Pôvodne zaslal Ales - 05 október 2011 :  11:37:36

Mnohi v prvom rade hladia na Bibliu, nez prejdem ku katechizmu tak treba najprv z argumentovat ze KC nieje antibiblicka co su vsetci myslia. Cize najrpv klasicke temy preberame... Tradicia, ocistec, Maria a svati, kanon knih, dokonca aj otom ci je dusa smrtelna, papez - ucitelsky urad... co ja viem co este ... Tu zaciname a ak prejdeme do dalsieho levelu tak..

Cize aby sa stal niekto katolik, alebo aby sa navratil do lona Cirkvi. Tak treba sa vzdat vsetkych bludov a vlastnych pravd.

lebo, aby bolo jasno, krestansky verit znamena vsetko za pravdu mať, co Boh zjavil a jedine skrze Katolicku Cirkev k vereniu predklada. Cize iba tak mozem byt krestan ak verim to co uci Katolicka Cirkev. Toto je jednota s Cirkvou. suhlas?

No a uplny zaklad, prv nez bludar prestane byt bludarom a moze byt pokrsteny v KC je zvladnut zaklad krestanskeho katolickeho ucenia, treba zobrat do ruk knihu kde su zakladne pravdy vysvetlene a toto sa naucit. Ta kniha sa vola katechizmus.
Ked sa nauci katechizmus, je pouceny o pravdach katolickej viery, ale aj etiky, liturgie tak potom dotycny vyzna katolicku vieru a moze byt pokrsteny, alebo zalezi od jednotliveho pripadu. Niekto potrebuje ist na spoved biskupovi a tak rozne...
tak spravne? :)

Aufer a nobis, quaésumus ,Domine, iniquitátes nostras; ut ad sancta sanctórum puris mereámur méntibus introíre. Amen

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 408  ~  Člen od: 13 október 2009  ~  Posledná návšteva: 15 október 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 05 október 2011 :  20:06:12  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
a aka je uspesnost?

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

tornero

Stav: offline

 Odoslaný - 05 október 2011 :  20:10:41  Zobraziť profil  Pridať tornero do zoznamu priateľov
citácia:
a aka je uspesnost?

Pôvodne zaslal janka - 05 október 2011 :  20:06:12

ja vam to poviem, a potom ma obvinia ze sa chvalim... Poviem to takto, keby nebolo dobre ovocie tak uz som davno demotivovani a uz by som vtom nepokracoval.

Aufer a nobis, quaésumus ,Domine, iniquitátes nostras; ut ad sancta sanctórum puris mereámur méntibus introíre. Amen

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 408  ~  Člen od: 13 október 2009  ~  Posledná návšteva: 15 október 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 05 október 2011 :  20:56:06  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
vsak sa nechvalite sam od seba, ja som sa pytala
je ich viera stala potom?
a dalsia otazka, ktoru mam je, ze ako ti ludia prijimaju to, ked im poviete, isto jemne, ze su bludari?

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

tornero

Stav: offline

 Odoslaný - 05 október 2011 :  21:17:46  Zobraziť profil  Pridať tornero do zoznamu priateľov
citácia:
vsak sa nechvalite sam od seba, ja som sa pytala
je ich viera stala potom?
a dalsia otazka, ktoru mam je, ze ako ti ludia prijimaju to, ked im poviete, isto jemne, ze su bludari?

Pôvodne zaslal janka - 05 október 2011 :  20:56:06

Tak konvertiti maju zapal, a tu stalost... hm, to je problem vzdy ak sa o vieru nestarame. O vieru sa treba starat, a to vyzaduje aj nase chcenie, Vieru treba rozvijat, do konca zivota mame z coho cerpat, ak sa o vieeru starame, dostavi sa aj stalost, pevnost. O kazdeho konvertitu sa treba starat na zaciatku, je dolezite aby nenabalil vela chyb, treba ho viest. Ked ziska tie spravne navyky aj viera sa lachsie rozvija.

A ako prijimaju ze su bludari? tak niekto v pohode, niekto sa rozculi. Individualne. Ono oni to iste hovoria mne ze som bludar, takze kazdy chce aby to jeden druhemu dokazal, no tak argumentujeme.
ty co maju open mind, tak pridu nato ze sa mylia. a priznaju si ze boli bludari. Ono protestant neberie nejako hrozne ze sa mylil, lebo oni zvycajne niekolko krat za zivot menia svoju konfesiu. Uz ked zacne protestant hovorit o ekumenizme tak ho mate v hrsti, lebo je zufalec a vtedy Pravdu prijme najlachsie.
To z takych par mojich osobnych skusenosti.

Aufer a nobis, quaésumus ,Domine, iniquitátes nostras; ut ad sancta sanctórum puris mereámur méntibus introíre. Amen

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 408  ~  Člen od: 13 október 2009  ~  Posledná návšteva: 15 október 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 05 október 2011 :  21:25:42  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
a ako im ide zbavovanie sa tych bludarskych navykov a ziskavanie tych katolickych?
mne to ide tazko...uz len napr. modlitba pred jedlom a po jedle ma nie vzdy napadne...ci modlitba Anjel Pana na obed...a tak

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

tornero

Stav: offline

 Odoslaný - 05 október 2011 :  21:48:44  Zobraziť profil  Pridať tornero do zoznamu priateľov
citácia:
a ako im ide zbavovanie sa tych bludarskych navykov a ziskavanie tych katolickych?
mne to ide tazko...uz len napr. modlitba pred jedlom a po jedle ma nie vzdy napadne...ci modlitba Anjel Pana na obed...a tak

Pôvodne zaslal janka - 05 október 2011 :  21:25:42

Hovorim konvertita ma zapal, je to ako atomka, ktora chce vsetko pohltit, hned a teraz. Preto treba to duchovne vedenie, zakial ten zapal ma tak to spravne ukocirovat, aby mu to bolo na pozehnanie.

Ja po krste som bol 2 roky hlavou v nebi, potom som dopadol nazem, a zacal som bojovat o vieru, mal som krizu, zrazu sa mi nechcelo, ku vsetkemu som sa musel premahat. az po nejakych 7 rokoch krestanstva mozem hovorit o nejakej stalosti. A este stale to nieje dokonale a je co zlepsovat, ale cnosti ziskame tym ze sa premahame aj ked sa nam nechce.

len vytrvajte v snazeni a casom si zvyknete ze uz nato zesa budete pred jedlom vzdy modlit aj po jedle...
a breviar sa nemodlite? Je super byt spojeni v modlitbe s celou Cirkvou. Dufam ze laik sa moze modlit breviar ... lebo po novom urcite ano ... ale neviem co hovori historia...

Aufer a nobis, quaésumus ,Domine, iniquitátes nostras; ut ad sancta sanctórum puris mereámur méntibus introíre. Amen

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 408  ~  Člen od: 13 október 2009  ~  Posledná návšteva: 15 október 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 06 október 2011 :  20:06:35  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
nie, Breviar sa nemodlim
prisiel ste na to, preco bola ta kriza?

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

tornero

Stav: offline

 Odoslaný - 07 október 2011 :  07:39:19  Zobraziť profil  Pridať tornero do zoznamu priateľov
citácia:
nie, Breviar sa nemodlim
prisiel ste na to, preco bola ta kriza?

Pôvodne zaslal janka - 06 október 2011 :  20:06:35

lebo nemal som vybudovany pevny zaklad duchovneho zivota. Prirovnal by som ten "zaklad" krestanom co dostali vieru ako sa povie do kolisky. Ak je niekto odmalicka vychovavany vo viere, rodicia praktizuju svoju vieru, tak to dieta ziska ten pevny zaklad, a dospely clovek uz ma tie spravne navyky, ktore ho podrzia v case krizy.
No ja som to nemal, ja som zacal uplne od nuly. Cize ked uhaslo prvotne nadsenie, zacal tazky boj.

Aufer a nobis, quaésumus ,Domine, iniquitátes nostras; ut ad sancta sanctórum puris mereámur méntibus introíre. Amen

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 408  ~  Člen od: 13 október 2009  ~  Posledná návšteva: 15 október 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 07 október 2011 :  12:11:11  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
velky suhlas

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 05 august 2013 :  19:09:14  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
citácia:
Kde dnes tzv. katolicki misionari naplnaju pravdivost tychto vyrokov:

























Pôvodne zaslal Rafael - 29 september 2011 :  20:30:55




Aspoň mi je jasné kto zastupuje Katolícku Cirkev.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 05 august 2013 :  20:36:46  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
„Napríklad v Afrike je dôležité ohlasovať evanjelium. No tu v Sankt Peterburgu nie je naším cieľom, aby ľudia prešli z Pravoslávnej do Katolíckej cirkvi, pretože všetky prostried­ky spásy v tajomstvách sú prítomné aj u pravoslávnych; rozdiel je iba v tradícii. Naším hlavným poslaním je slúžiť katolíckym kresťanom, aby mali možnosť zúčastňovať sa na svätej omši, prípadne fungovať v rámci spoločenstva.“


http://www.katolickenoviny.sk/27-2013-poslanie-byt-katolickym-knazom-v-pravoslavnom-rusku/

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 07 august 2013 :  12:56:56  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
Misionárčina ako charita a "liturgický" servis...však načo sa namáhať, keď všetci sú "anonymní kresťania".
Soľ stratila chuť...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 07 august 2013 :  13:48:08  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
citácia:
„Napríklad v Afrike je dôležité ohlasovať evanjelium. No tu v Sankt Peterburgu nie je naším cieľom, aby ľudia prešli z Pravoslávnej do Katolíckej cirkvi, pretože všetky prostried­ky spásy v tajomstvách sú prítomné aj u pravoslávnych; rozdiel je iba v tradícii. Naším hlavným poslaním je slúžiť katolíckym kresťanom, aby mali možnosť zúčastňovať sa na svätej omši, prípadne fungovať v rámci spoločenstva.“


http://www.katolickenoviny.sk/27-2013-poslanie-byt-katolickym-knazom-v-pravoslavnom-rusku/

Pôvodne zaslal janka - 05 august 2013 :  20:36:46




On uz sa ucil ktovieco (pravdu nie),
no jeho rodicia sa este ucili takto:







 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

misojogi

Stav: offline

 Odoslaný - 07 august 2013 :  22:05:04  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: misojogi  Pridať misojogi do zoznamu priateľov
teraz sa bohuzial treba prioritne starat aj o to aby sa slovaci na slovensku stali krestanmi katolikmi. Sucasny stav je bieda a ide to dolu vodou ...

Aby sme vo všetkom dosiahli pravdu, musíme sa vždy pridržiavať zásady, že to, čo sa mne zdá bielym, budem pokladať za čierne, keď to hierarchická Cirkev tak rozhodne, pevne veriac, že medzi ženíchom Kristom, naším Pánom, a medzi jeho nevestou Cirkvou je ten istý Duch, a náš Pán, ktorý nám dal Desatoro prikázaní, riadi a spravuje aj našu svätú matku Cirkev.
sv.Ignac z Loyoly

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1231  ~  Člen od: 06 november 2010  ~  Posledná návšteva: 01 máj 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 08 august 2013 :  12:34:28  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
A kto má na svedomí taký stav? Predpokladám že zlá doba...
Chudiatko cirkev sa do toho dostala ani nevedela ako... však?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

misojogi

Stav: offline

 Odoslaný - 08 august 2013 :  14:49:52  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: misojogi  Pridať misojogi do zoznamu priateľov
Cirkev robila co mohla a jednou z veci je aj 2VK ako snaha zabranit masivnemu odlivu veriacich
nic si Mino nenamyslajte: nebyt 2 VK mohla byt situacia daleko horsia

Aby sme vo všetkom dosiahli pravdu, musíme sa vždy pridržiavať zásady, že to, čo sa mne zdá bielym, budem pokladať za čierne, keď to hierarchická Cirkev tak rozhodne, pevne veriac, že medzi ženíchom Kristom, naším Pánom, a medzi jeho nevestou Cirkvou je ten istý Duch, a náš Pán, ktorý nám dal Desatoro prikázaní, riadi a spravuje aj našu svätú matku Cirkev.
sv.Ignac z Loyoly

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1231  ~  Člen od: 06 november 2010  ~  Posledná návšteva: 01 máj 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 3 Previous Topic: Biblia - zakázať? Téma Next Topic: Vizionári dnes a predtým- nájdeš rozdiel?  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06