Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Teológia tela - otázky
 Manzelstvo po 40-tke
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Sú tu len moderné názory Téma Next Topic: sex slobodných nie je hriech?
Strana: z 4

rudy

Stav: offline

 Odoslaný - 29 október 2010 :  19:41:03  Zobraziť profil  Pridať rudy do zoznamu priateľov
citácia:
Prísne vzaté skutočných katolíkov podľa katolíckej vierouky hádam ani niet, aspoň v našom blízkom okolí.

Pôvodne zaslal slovak - 29 október 2010 :  18:11:10


Úzka je cesta, čo vedie do života a málo je tých, čo ju nachádzajú. (Mt 7, 14)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 286  ~  Člen od: 15 február 2010  ~  Posledná návšteva: 17 apríl 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

slovak

Stav: offline

 Odoslaný - 29 október 2010 :  20:10:11  Zobraziť profil  Pridať slovak do zoznamu priateľov
Takže mám písať inak ako to cítim? Ak ja nie som katolík pretože som úprimný, radšej mám byť farizej čo inak myslí a inak koná? Mne dal Boh aj rozum, nielen vieru!!!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 288  ~  Člen od: 10 august 2010  ~  Posledná návšteva: 15 máj 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Dušan

Stav: offline

 Odoslaný - 29 október 2010 :  20:16:02  Zobraziť profil  Pridať Dušan do zoznamu priateľov
Dosť veriacich už poblúdilo preto, že odmietli kráčať vedno s pápežom. Všetci títo mali svoj vlastný rozum...


veriaci

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 982  ~  Člen od: 26 január 2010  ~  Posledná návšteva: 15 máj 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 29 október 2010 :  20:32:40  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
citácia:
Takže mám písať inak ako to cítim?
Pôvodne zaslal slovak - 29 október 2010 :  20:10:11


Nikto Vas tu k tomu nijako nenabada.
Zbytocna otazka.


citácia:
Ak ja nie som katolík pretože som úprimný,

Cez uprimne postoje sa najlepsie da vidiet, ci prehovoril katolik alebo nekatolik.
Dejiny su plne dokazov o uprimnych nekatolikoch.




citácia:
radšej mám byť farizej čo inak myslí a inak koná? Mne dal Boh aj rozum, nielen vieru!!!

Boh dal rozum aj nekatolikom.
Ak si tento dar uvedomujete, to z Vas katolika este nerobi.

V com spociva rozdiel medzi katolikom a nekatolikom? (napoveda: uprimnost a dar rozumu to nie su)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

rudy

Stav: offline

 Odoslaný - 29 október 2010 :  20:43:06  Zobraziť profil  Pridať rudy do zoznamu priateľov
citácia:
Takže mám písať inak ako to cítim? Ak ja nie som katolík pretože som úprimný, radšej mám byť farizej čo inak myslí a inak koná? Mne dal Boh aj rozum, nielen vieru!!!

Pôvodne zaslal slovak - 29 október 2010 :  20:10:11


Ak sme skutoční katolíci, katolícky myslíme aj konáme. A ľudský rozum je na rozdiel od učiteľského úradu Cirkvi omylný.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 286  ~  Člen od: 15 február 2010  ~  Posledná návšteva: 17 apríl 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

slovak

Stav: offline

 Odoslaný - 29 október 2010 :  21:08:12  Zobraziť profil  Pridať slovak do zoznamu priateľov
Z jezuitského blogu som vybral toto:
citácia:
Nábožensky založený človek by nemal brať ľudský rozum ako poslednú autoritu viery, ale by mal pomocou rozumu hľadať vysvetlenie toho, čo verí.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 288  ~  Člen od: 10 august 2010  ~  Posledná návšteva: 15 máj 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

rudy

Stav: offline

 Odoslaný - 29 október 2010 :  21:42:22  Zobraziť profil  Pridať rudy do zoznamu priateľov
citácia:
Nábožensky založený človek by nemal brať ľudský rozum ako poslednú autoritu viery, ale by mal pomocou rozumu hľadať vysvetlenie toho, čo verí.

Pôvodne zaslal slovak - 29 október 2010 :  21:08:12


Iste. O tom je celá veda. Volá sa fundamentálna teológia.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 286  ~  Člen od: 15 február 2010  ~  Posledná návšteva: 17 apríl 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 29 október 2010 :  23:23:29  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
Takže mám písať inak ako to cítim? Ak ja nie som katolík pretože som úprimný, radšej mám byť farizej čo inak myslí a inak koná? Mne dal Boh aj rozum, nielen vieru!!!

Pôvodne zaslal slovak - 29 október 2010 :  20:10:11



Katolík napíše, že súhlasí s hodnotením antikoncepcie od evanjelickej Cirkvi, čím vlastne hovorí, že nesúhlasí s tým katolíckym. Nehľadá opodstatnenie; možnosti nahradenia antikoncepcie; Pravdu, ale súhlasí s názorom inej Cirkvi, či neveriaceho prispievateľa. To je podľa teba katolícke chovanie? Úprimne a sebakriticky si odpovedz.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Kolji

Stav: offline

 Odoslaný - 30 október 2010 :  00:22:44  Zobraziť profil  Pridať Kolji do zoznamu priateľov
citácia:
Iste. O tom je celá *veda. Volá sa fundamentálna teológia.

Pôvodne zaslal rudy - 29 október 2010 :  21:42:22



* Náuka

"You can't convince a believer of anything; for their belief is not based on evidence, it's based on a deep seated need to believe." - Carl Sagan

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 683  ~  Člen od: 10 august 2010  ~  Posledná návšteva: 18 apríl 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

slovak

Stav: offline

 Odoslaný - 30 október 2010 :  11:09:36  Zobraziť profil  Pridať slovak do zoznamu priateľov
Som nútený vrátiť sa k pôvodnej otázke o manželskom živote po 40 -tke. Akonáhle manželia nemajú záujem, nechú zo socialnych, alebo iných dôvodov plodiť deti, tak je v podtate jedno akými postupmi, praktikami, pomôckami bránia počatiu nového života - jednoducho bránia. Možno božia vôľa je iná, ale vďaka slobodnej vôli majú túto možnosť a ja ozaj neviem pochopiť prečo by aj katolíkmi používaná najčastejšie a najjeduchšia metóda ako zabrániť počatiu - včas vytiahnuť, mala byť hriešna prípadne aj iné spôsoby okrem potratu.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 288  ~  Člen od: 10 august 2010  ~  Posledná návšteva: 15 máj 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

slovak

Stav: offline

 Odoslaný - 30 október 2010 :  11:23:47  Zobraziť profil  Pridať slovak do zoznamu priateľov
A ešte, nikoho nenabádam aby uvažoval ako ja ak niekomu vyhovuje 100% katolícka dogmatika nech sa jej drží a aplikuje vo svojom živote, ale mnoho katolíkov ani o nietorých zásadách KRKC (katechizmu) nevie, nepozná ho a sú katolíci, žijú šťastný manželský život, nerozvádzajú sa, vychovávajú deti v zdravom rodinnom prostredí. Bigotne veriaca kresťanka, dodržiavajúca prísne zásady RKC si môže svojím veľakrát nezmyselným postojom rozbiť manželstvo. Ak si myslí, že hreší má k dispozícii nástroj odpustenia - spoveď a pokánie.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 288  ~  Člen od: 10 august 2010  ~  Posledná návšteva: 15 máj 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 30 október 2010 :  12:10:03  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
Tak ten Rarach to odhadol naozaj správne. Nekatolík.
Si katolík? Snaž sa držať 100% toho čo treba a spoznávať to. Nechceš sa toho takto držať, tak niesi katolík. Aj ateista súhlasí s niektorými zásadami katolíckej náuky, a to znamená že je katolík? A čo pletieš mnoho katolíkov? Prečo sa pozeráš na ich vieru a prispôsobuješ sa jej? Čo tvoja viera je menej dôležitá a mala by byť taká ako slabá viera ostatných? Nemáš vlastný rozum?
Manželstvo je o dvoch ľuďoch. A katolík neuvažuje o tom ako si môže rozbiť manželstvo, ale o tom, ako ho nikdy nezničiť. Začína sa mi tvoriť obraz, že si Slovák moderný pseudo katolík. Presne ako snáď 90% Slovenských katolíkov. Podľa učenia robiť iba dovtedy, pokedy sa mi to páči. Ak sa mi niečo nepáči, tak si to z viery vyhodím. A ak niekto povie, že nie som katolík, tak mu nohy polámem, že čo si to dovoľuje. Sú len dve možnosti. Byť katolíkom alebo nebyť katolíkom. To či sa tváriš ako katolík alebo nie nehrá rolu. Možnosti sú len a len dve.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 30 október 2010 :  12:10:46  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
citácia:
Dosť veriacich už poblúdilo preto, že odmietli kráčať vedno s pápežom. Všetci títo mali svoj vlastný rozum...



Pôvodne zaslal Dušan - 29 október 2010 :  20:16:02



Dusan,

toto nemozes mysliet vazne, ale myslis len tohto, JPII alebo vseobecne ? Pretoze vela veriacich (vdaka svojmu rozumu) nepobludilo prave preto, ze odmietli kracat zo svojim papezom. Historia papezov vie predsa svoje Dusan.


„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

slovenka

Stav: offline

 Odoslaný - 30 október 2010 :  12:19:40  Zobraziť profil  Pridať slovenka do zoznamu priateľov
citácia:
Ak si myslí, že hreší má k dispozícii nástroj odpustenia - spoveď a pokánie.

Pôvodne zaslal slovak - 30 október 2010 :  11:23:47



Lenže, len ak to ľutuje a má predsavzatie už to neurobiť. Používať ATK , a veď potom sa vyspovedám a budem to tak praktizovať ďalej, to je neplatná spoveď.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 346  ~  Člen od: 07 máj 2010  ~  Posledná návšteva: 25 máj 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

rudy

Stav: offline

 Odoslaný - 30 október 2010 :  12:37:40  Zobraziť profil  Pridať rudy do zoznamu priateľov
citácia:
Pretoze vela veriacich (vdaka svojmu rozumu) nepobludilo prave preto, ze odmietli kracat zo svojim papezom.

Pôvodne zaslal saxsax - 30 október 2010 :  12:10:46


Toto povedal agnostik. (Agnostik - človek, podľa ktorého nie je možné poznať podstatu vecí alebo sveta.)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 286  ~  Člen od: 15 február 2010  ~  Posledná návšteva: 17 apríl 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 30 október 2010 :  12:43:27  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Pretoze vela veriacich (vdaka svojmu rozumu) nepobludilo prave preto, ze odmietli kracat zo svojim papezom.

Pôvodne zaslal saxsax - 30 október 2010 :  12:10:46


Toto povedal agnostik. (Agnostik - človek, podľa ktorého nie je možné poznať podstatu vecí alebo sveta.)

Pôvodne zaslal rudy - 30 október 2010 :  12:37:40



a?

keby si tak poukazoval i na to, co tu povedal kadejaky "katolik"


„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Dušan

Stav: offline

 Odoslaný - 30 október 2010 :  14:08:08  Zobraziť profil  Pridať Dušan do zoznamu priateľov
Saxsax, možné charakterové či politické pochybenie niektorého z 264 pápežov je jedna vec (Takýmito správami spochybňujú najmä nekatolíci Petrov úrad), a pápežská vierouka Cirkvi je zas druhá vec - a práve toto som mal na mysli; kto sa odmietol plaviť na Bohom vedenej Petrovej lodi, ocitol sa mimo plánovanú trasu. Dnes po dvoch tisícročiach tu máme galimatiáš ktorý dá do poriadku len sám Ježiš.


veriaci

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 982  ~  Člen od: 26 január 2010  ~  Posledná návšteva: 15 máj 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

slovak

Stav: offline

 Odoslaný - 30 október 2010 :  18:20:02  Zobraziť profil  Pridať slovak do zoznamu priateľov
Azuritko - myslím, že máš dobre a presne prekádrovaných slovenských katolíkov a to ja ešte ako tak kráčam spolu s učením RKC, ale čo tých vyše 40% rozvádzajúcich sa manželstiev. Nakoľko manželstvo tvoria dvaja aspoň spočiatku sa milujúci ľudia a ak manžel so svojou sexuálnou chuťou a manželka s omietaním sexu mimo pravidiel RKC, nie je čudné, že začne hľadať uspokojenie kdesi inde. A veľakrát by stačil menej bigotný postoj manželky, ktorý vrele odpororúčam aj proti názoru 10% - nej skupine tu prítomných 100% katolíkov.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 288  ~  Člen od: 10 august 2010  ~  Posledná návšteva: 15 máj 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 30 október 2010 :  19:39:16  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
citácia:
Som nútený vrátiť sa k pôvodnej otázke o manželskom živote po 40 -tke. Akonáhle manželia nemajú záujem, nechú zo socialnych, alebo iných dôvodov plodiť deti, tak je v podtate jedno akými postupmi, praktikami, pomôckami bránia počatiu nového života - jednoducho bránia. Možno božia vôľa je iná, ale vďaka slobodnej vôli majú túto možnosť a ja ozaj neviem pochopiť prečo by aj katolíkmi používaná najčastejšie a najjeduchšia metóda ako zabrániť počatiu - včas vytiahnuť, mala byť hriešna prípadne aj iné spôsoby okrem potratu.

Pôvodne zaslal slovak - 30 október 2010 :  11:09:36


kedze nam dal Boh aj rozum, rozmyslal si nad tymto co si napisal?
a ked tvrdis, ze si dostal aj dar viery, pozeras sa na tieto veci s vyuzitim oboch tychto darov?
tiez nad tymto rozmyslam a dospela som k nazoru, ze isto je v tejto veci Bozia vola ina
ked KC tvrdi, ze je taketo spravanie sa v manzelstve hriesne a nam sa zda, ze to tak nie je, mame sa modlit, aby sme danu vec pochopili...a Boh nam to da pochopit, takze uz nebudeme len slepo posluchat, co hovori Cirkev, ale budeme vediet preco...ked clovek ma odpoved na "preco", je aj vnutorne stotozneny s touto Pravdou a potom vie aj lahsie povedat nie pokuseniu a nasledne nezhresit, lebo si vie rozumom odovodnit svoje konanie respektive nekonanie a vyvodit si z tohto aj dosledky svojho konania...ked zhresim neznamena to "len" zapisat si cierny bodik u Pana Boha, ale vzdy ma hriech dopad aj na vztah sameho k sebe, na vztahy s inymi ludmi

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

slovak

Stav: offline

 Odoslaný - 31 október 2010 :  09:32:46  Zobraziť profil  Pridať slovak do zoznamu priateľov
Milá janka ja ti neviem potvrdiť, ani vyvrátiť tvoj názor aká je božia vôľa či taká ako vo veci sexu hovorí KC alebo iná, ale viem že nám Boh dal rôzne pudy a medzi nimi aj pohlavný, či preto aby nás skúšal, alebo pre plodenie detí a súčasnú rozkoš z toho plynúcu. Rovnako pri jedle, ak ti niečo chutí, máš sa modliť preto aby si sa zbavila pôžitku z jedla? Ja to nechávam pre tých čo žijú v kláštoroch a chcú byť už tu na zemi svätí. O sile pohlavného pudu a neschopnosti jeho zvládnutia hovoria tisíce rokov sa opakujúce sexuálne kauzy kňazov, biskupov a pápežov. A vôbec máš ty deti a žiješ pohlavným životom keď si taká bigotná?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 288  ~  Člen od: 10 august 2010  ~  Posledná návšteva: 15 máj 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

slovak

Stav: offline

 Odoslaný - 31 október 2010 :  09:49:49  Zobraziť profil  Pridať slovak do zoznamu priateľov
citácia:
Farizejstvo okolia je dovodom, preco katolik pise ako nekatolik?
Veru aj.
citácia:
Dosť veriacich už poblúdilo preto, že odmietli kráčať vedno s pápežom. Všetci títo mali svoj vlastný rozum...
Toto môžeš napísať, lebo asi nepoznáš históriu pápežstva, alebo máš vygumovaný mozog slepou vierou.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 288  ~  Člen od: 10 august 2010  ~  Posledná návšteva: 15 máj 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 31 október 2010 :  10:04:04  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
Azuritko - myslím, že máš dobre a presne prekádrovaných slovenských katolíkov a to ja ešte ako tak kráčam spolu s učením RKC, ale čo tých vyše 40% rozvádzajúcich sa manželstiev. Nakoľko manželstvo tvoria dvaja aspoň spočiatku sa milujúci ľudia a ak manžel so svojou sexuálnou chuťou a manželka s omietaním sexu mimo pravidiel RKC, nie je čudné, že začne hľadať uspokojenie kdesi inde. A veľakrát by stačil menej bigotný postoj manželky, ktorý vrele odpororúčam aj proti názoru 10% - nej skupine tu prítomných 100% katolíkov.

Pôvodne zaslal slovak - 30 október 2010 :  18:20:02



Ja neverím tomu, že toto je často jediný dôvod rozchodu. Respektíve ak je toto dôvod rozchodu dokonca dvoch veriacich, tak tam je toho zle veľmi veľa. Asi žiadna komunikácia alebo komunikácia neúprimná alebo komunikácia bez kompromisov... To proste musí byť reťazec chýb aby to znamenalo rozchod. Jedine, že by obidvom bolo úplne jedno, že sa rozvedú. To zase potom hovorí o tom, aká je ich viera. Takže prečo zase hľadať chybu v pravidlách, keď sú plne vinní tí, ktorí boli kedysi pocitovo zamilovaní a teraz sa už nedokážu ľúbiť? Proste ak nechcem toho druhého stratiť, tak budem hľadať všetky možné riešenia situácie a nehodím to za hlavu a na pomstu to ešte viac vyhrotím.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Dušan

Stav: offline

 Odoslaný - 31 október 2010 :  12:35:45  Zobraziť profil  Pridať Dušan do zoznamu priateľov
Slovák, ver že my kým sme takto nemáme žiaden problém, tak neviem čo nás riešiš.
Vzbúril si sa a teraz sa ponevieraš sám v nehostinnej krajine, zatiaľ čo my sme vnútri domu.


veriaci

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 982  ~  Člen od: 26 január 2010  ~  Posledná návšteva: 15 máj 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

slovak

Stav: offline

 Odoslaný - 31 október 2010 :  15:15:41  Zobraziť profil  Pridať slovak do zoznamu priateľov
Azuritko s touto vetou naprosto súhlasím s ohľadom na kresťanskú výchovu detí a pokoj duší.
citácia:
Proste ak nechcem toho druhého stratiť, tak budem hľadať všetky možné riešenia situácie a nehodím to za hlavu a na pomstu to ešte viac vyhrotím.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 288  ~  Člen od: 10 august 2010  ~  Posledná návšteva: 15 máj 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Dušan

Stav: offline

 Odoslaný - 31 október 2010 :  19:14:26  Zobraziť profil  Pridať Dušan do zoznamu priateľov
Slovák prepáč mi moju priamosť, nechcel som ťa uraziť. Ale vedz že keď pápež niečo povie, tak to platí aj v Nebi. Protestujúci nemôžu pristupovať k Sviatostiam.


veriaci

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 982  ~  Člen od: 26 január 2010  ~  Posledná návšteva: 15 máj 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 4 Previous Topic: Sú tu len moderné názory Téma Next Topic: sex slobodných nie je hriech?  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06