Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Tradiční a ich pohľady
 Ostatné témy
 Liturgické zmeny??
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Slová premenenia Téma Next Topic: Summorum Pontificum v platnosti  

cuius

Stav: offline

 Odoslaný - 19 november 2009 :  22:44:53  Zobraziť profil  Pridať cuius do zoznamu priateľov
Pred niekoľkými dňami prednesol jeden vatikanista z talianskeho týždenníka informácie o zmenách v liturgii,ktoré vraj chystá Svätá stolica.Malo by sa jednať o:
posilnenie latinčiny na omšiach
obmedzenie prijímania na ruku
počas premenenia otočenie kňaza ad orientem
Vatikánske tlačové stredisko to však popiera.
No uvidíme......Kiež by to bola pravda.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 67  ~  Člen od: 19 november 2009  ~  Posledná návšteva: 30 január 2017 Upozorniť moderátora 

Beulina

Stav: offline

 Odoslaný - 19 november 2009 :  23:11:41  Zobraziť profil  Pridať Beulina do zoznamu priateľov
Aj ja som o tom nedavno citala, ze americka biskupska konferencia schvalila uz tieto zmeny a ze sa caka na schvalenie Vatikanom...neviem, aky impact to ma vlastne mat?

 Krajina: United Kingdom  ~  Počet príspevkov: 192  ~  Člen od: 09 december 2003  ~  Posledná návšteva: 28 december 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

majzena

Stav: offline

 Odoslaný - 19 november 2009 :  23:17:25  Zobraziť profil  Pridať majzena do zoznamu priateľov
V USA sa už tuším zmenili aj konsekračné slová z pôvodných FOR ALL(za všetkých) na FOR MANY (za mnohých).Je to dobrý signál.Dúfajme,že sa to rozbehne všade.U nás o tom kňazi veľa nehovoria.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 18  ~  Člen od: 19 november 2009  ~  Posledná návšteva: 25 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Beulina

Stav: offline

 Odoslaný - 19 november 2009 :  23:24:57  Zobraziť profil  Pridať Beulina do zoznamu priateľov
citácia:
V USA sa už tuším zmenili aj konsekračné slová z pôvodných FOR ALL(za všetkých) na FOR MANY (za mnohých).Je to dobrý signál.Dúfajme,že sa to rozbehne všade.U nás o tom kňazi veľa nehovoria.


Co to presne znamena/bude znamenat?

 Krajina: United Kingdom  ~  Počet príspevkov: 192  ~  Člen od: 09 december 2003  ~  Posledná návšteva: 28 december 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

majzena

Stav: offline

 Odoslaný - 19 november 2009 :  23:35:07  Zobraziť profil  Pridať majzena do zoznamu priateľov
Svätý pápež Pius V. v Rímskom katechizme :
Forma premenenia vína pozostáva z týchto slov: LEBO TOTO JE KALICH MOJEJ KRVI, NOVÉHO A VEČNÉHO ZÁKONA, TAJOMSTVO VIERY, KTORÁ SA VYLIEVA ZA VÁS A ZA MNOHÝCH NA ODPUSTENIE HRIECHOV.

Takže to naše "TOTO JE KALICH MOJEJ KRVI, KTORÁ SA VYLIEVA ZA VÁS I ZA VŠETKÝCH NA ODPUSTENIE HRIECHOV. JE TO KRV NOVEJ A VEČNEJ ZMLUVY." nevystihuje ovocie utrpenia Krista,keď len mnohým bude odpustené a nie všetkým (Kristus nemohol vyliať svoju Krv za peklo)



 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 18  ~  Člen od: 19 november 2009  ~  Posledná návšteva: 25 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sasulnik

Stav: offline

 Odoslaný - 20 november 2009 :  12:02:06  Zobraziť profil  Pridať sasulnik do zoznamu priateľov
citácia:
Pred niekoľkými dňami prednesol jeden vatikanista z talianskeho týždenníka informácie o zmenách v liturgii,ktoré vraj chystá Svätá stolica.Malo by sa jednať o:
posilnenie latinčiny na omšiach
obmedzenie prijímania na ruku
počas premenenia otočenie kňaza ad orientem
Vatikánske tlačové stredisko to však popiera.
No uvidíme......Kiež by to bola pravda.


Pôvodne zaslal cuius - 19 november 2009 : 22:44:53

Je to len oblbovanie tradijcov - nič iné ako politika.


citácia:
Svätý pápež Pius V. v Rímskom katechizme :
Forma premenenia vína pozostáva z týchto slov: LEBO TOTO JE KALICH MOJEJ KRVI, NOVÉHO A VEČNÉHO ZÁKONA, TAJOMSTVO VIERY, KTORÁ SA VYLIEVA ZA VÁS A ZA MNOHÝCH NA ODPUSTENIE HRIECHOV.

Takže to naše "TOTO JE KALICH MOJEJ KRVI, KTORÁ SA VYLIEVA ZA VÁS I ZA VŠETKÝCH NA ODPUSTENIE HRIECHOV. JE TO KRV NOVEJ A VEČNEJ ZMLUVY." nevystihuje ovocie utrpenia Krista,keď len mnohým bude odpustené a nie všetkým (Kristus nemohol vyliať svoju Krv za peklo)

Pôvodne zaslal majzena - 19 november 2009 :  23:35:07

Forma môže byť zmenená (ak ide o akcidentnú zmenu "ad melius").

Inak, už v jednej téme ste položili otázku ohľadom platnosti (pozmeneného) prekladu novej formy podľa Pavla VI. z konca 60-tych rokov.
Ozaj máte zvládnutú náuku katolíckej cirkvi k tejto problematike a viete odpovedať aj na otázky, ktoré som v tej téme položil?

 Počet príspevkov: 1677  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 06 marec 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MartinQo

Stav: offline

 Odoslaný - 30 november 2009 :  16:59:23  Zobraziť profil  Pridať MartinQo do zoznamu priateľov
majzena ale ved s tym nemas pravdu...ano ja nevravim ze Kristus vilial svoju krv za peklo....ale napr peklo si zvolil ten dotycny clovek..sposobom zivota aky zil...a ved ty nemozes vediet ze ktory presne pojde do pekla a ktory nie...tak teraz mozes povedat ze "tak ten je zly za toho Kristus nezomrel"ale co ak sa ten dotycny pokaja a olutuje sovje hriechy???ja nwm

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 159  ~  Člen od: 15 november 2009  ~  Posledná návšteva: 23 marec 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

jannko

Stav: offline

 Odoslaný - 30 november 2009 :  22:23:06  Zobraziť profil  Pridať jannko do zoznamu priateľov
citácia:
Svätý pápež Pius V. v Rímskom katechizme :
Forma premenenia vína pozostáva z týchto slov: LEBO TOTO JE KALICH MOJEJ KRVI, NOVÉHO A VEČNÉHO ZÁKONA, TAJOMSTVO VIERY, KTORÁ SA VYLIEVA ZA VÁS A ZA MNOHÝCH NA ODPUSTENIE HRIECHOV.

Takže to naše "TOTO JE KALICH MOJEJ KRVI, KTORÁ SA VYLIEVA ZA VÁS I ZA VŠETKÝCH NA ODPUSTENIE HRIECHOV. JE TO KRV NOVEJ A VEČNEJ ZMLUVY." nevystihuje ovocie utrpenia Krista,keď len mnohým bude odpustené a nie všetkým (Kristus nemohol vyliať svoju Krv za peklo)




Pôvodne zaslal majzena - 19 november 2009 :  23:35:07



Kristus určite vylial svoju krv za všetkých, je len na slobodnej vôli každého človeka, či túto ponuku spásy využije.

"Viem, komu som uveril..."

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 30  ~  Člen od: 23 november 2009  ~  Posledná návšteva: 18 júl 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Renda

Stav: offline

 Odoslaný - 26 máj 2011 :  13:19:09  Zobraziť profil  Pridať Renda do zoznamu priateľov
Nejlepší je vrátit se k plně katolické mši, než opravovat zprotestatizovaný ritus, to je asi jako dávat na zkažený dort polevu a čokoládu, dort bude stáe nejedlý. To za mnohé si papež přál změnit již před 5 lety, kromě Maďarska nic. Trochu latiny z nekatolického obřadu katolický neudělá.

Renda

 Krajina: Czech Republic  ~  Počet príspevkov: 140  ~  Člen od: 25 máj 2011  ~  Posledná návšteva: 26 február 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Tomas-B

Stav: offline

 Odoslaný - 28 máj 2011 :  07:01:49  Zobraziť profil  Pridať Tomas-B do zoznamu priateľov
citácia:
Trochu latiny z nekatolického obřadu katolický neudělá.

Pôvodne zaslal Renda - 26 máj 2011 :  13:19:09



A ten súčasný obrad je v čom nekatolícky ? vysvetlite mi to bratia . ak je to pravda uplatním si výhradu svedomia a prestanem na omsu chodit .

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 7  ~  Člen od: 27 máj 2011  ~  Posledná návšteva: 28 máj 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Renda

Stav: offline

 Odoslaný - 29 máj 2011 :  11:44:34  Zobraziť profil  Pridať Renda do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Trochu latiny z nekatolického obřadu katolický neudělá.

Pôvodne zaslal Renda - 26 máj 2011 :  13:19:09



A ten súčasný obrad je v čom nekatolícky ? vysvetlite mi to bratia . ak je to pravda uplatním si výhradu svedomia a prestanem na omsu chodit .

Pôvodne zaslal Tomas-B - 28 máj 2011 :  07:01:49

Prostě, je ovlivněný prostestatizmem. Ty změny, co se událi v 60 letech, udělali "reformátoři" o 400 století předtím, odstranili z ní to, co vadilo protestatům, odstanili offertorium, nakonec v komisi bylo 6 pastorů. To, že je platná, neznamená, že je plně katolická. Jak jsem již napsal jinde, hlavní tvůrce byl zednář. http://www.vendee.cz/texty/ottaviani.cz

Renda

 Krajina: Czech Republic  ~  Počet príspevkov: 140  ~  Člen od: 25 máj 2011  ~  Posledná návšteva: 26 február 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Reconquistador

Stav: offline

 Odoslaný - 31 máj 2011 :  21:17:33  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
Nedávno som čítal zaujímavý výrok: "Katolíci berú Boha ako svojho pána, luteráni ako seberovného a reformovaný ako sluhu. Pretože katolíci pri prijímaní kľačia, luteráni stoja a reformovaný sedia a hostiu im prinesú"

(hoci samozrejme, u týchto heretikov je to len matéria, bez eucharistickej prítomnosti)

Je smutné, že dnes už aj katolíci pri prijímaní takmer výlučne stoja...

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 27 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 31 máj 2011 :  22:15:27  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
ja som nedavno na sv. omsi videla, ako si jeden clovek pri prijimani klakol pred knaza...skoro mi oci vypadli a knaz ostal tiez zaskoceny
ked som nad tym premyslala, dosla som k zaveru, ze tak by to malo byt...pokoru duse vyjadrit aj navonok poklaknutim...preco to uz tak nie je?
ps. obdivujem odvahu toho cloveka, aj ked neviem, ci to nazvat odvahou, on "len" konal to, co mal

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

timylee

Stav: offline

 Odoslaný - 31 máj 2011 :  22:38:34  Zobraziť profil  Pridať timylee do zoznamu priateľov
zial dnes treba odvahu aj na samozrejme veci

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 656  ~  Člen od: 21 január 2010  ~  Posledná návšteva: 09 október 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Reconquistador

Stav: offline

 Odoslaný - 31 máj 2011 :  22:40:43  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
citácia:
zial dnes treba odvahu aj na samozrejme veci

Pôvodne zaslal timylee - 31 máj 2011 :  22:38:34



To je žiaľ pravda. Sám poväčšine prijímam postojačky (v opačnom prípade by zrejme o mňa neustále niekto zakopával). Ak by som sa ale stretol s tým, že sa niekde podáva na ruku, tak keďže "klin sa klinom vyráža", idem do kolien.

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 27 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

baránok

Stav: offline

 Odoslaný - 01 jún 2011 :  06:32:00  Zobraziť profil  Pridať baránok do zoznamu priateľov

On nás urobil súcich za služobníkov Novej zmluvy, a nie litery, ale Ducha; lebo litera zabíja, kým Duch oživuje.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 521  ~  Člen od: 26 apríl 2011  ~  Posledná návšteva: 16 december 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Renda

Stav: offline

 Odoslaný - 01 jún 2011 :  08:27:29  Zobraziť profil  Pridať Renda do zoznamu priateľov
U řeckokatolíků se přijímá i ve stoje, nekde vkleče, na normální katolické mši se přijímá vždy vkleče u mřížky, nemusíme se bát, že o nás někdo zakopne. Přijímání na ruku, podávání laiky je svatokrádežné, kdo si omyje prsty nebo dlaně, téměř vždy tam něco zůstane, ceho si ani nevšimnem. A jak říká tridentský koncil, i v té nejmenší částečce je celý Kristus.

Renda

 Krajina: Czech Republic  ~  Počet príspevkov: 140  ~  Člen od: 25 máj 2011  ~  Posledná návšteva: 26 február 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 01 jún 2011 :  18:13:28  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Takze papez vykonava a schvaluje svatokradezne akty ? Rozumel som vam spravne ?

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sasulnik

Stav: offline

 Odoslaný - 04 jún 2011 :  11:41:42  Zobraziť profil  Pridať sasulnik do zoznamu priateľov
Takže autorita Cirkvi povolí rítus ktorý je nekatolícky, hej? Alebo menej, či viac katolícky?

Rítus buď katolícky je alebo nie je. Neexistuje rítus, ktorý je na 95% katolícky a 5% nekatolícky, alebo jedine, že ma poučíte.


citácia:
citácia:

A ten súčasný obrad je v čom nekatolícky ? vysvetlite mi to bratia . ak je to pravda uplatním si výhradu svedomia a prestanem na omsu chodit .

Pôvodne zaslal Tomas-B - 28 máj 2011 :  07:01:49

Prostě, je ovlivněný prostestatizmem. Ty změny, co se událi v 60 letech, udělali "reformátoři" o 400 století předtím, odstranili z ní to, co vadilo protestatům, odstanili offertorium, nakonec v komisi bylo 6 pastorů. To, že je platná, neznamená, že je plně katolická. Jak jsem již napsal jinde, hlavní tvůrce byl zednář. http://www.vendee.cz/texty/ottaviani.cz

Pôvodne zaslal Renda - 29 máj 2011 :  11:44:34


 Počet príspevkov: 1677  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 06 marec 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Didy

Stav: offline

 Odoslaný - 11 jún 2011 :  04:01:16  Zobraziť profil  Pridať Didy do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Takže to naše "...ZA VŠETKÝCH..." nevystihuje ovocie utrpenia Krista,keď len mnohým bude odpustené a nie všetkým (Kristus nemohol vyliať svoju Krv za peklo)

Pôvodne zaslal majzena - 19 november 2009 :  23:35:07

Forma môže byť zmenená (ak ide o akcidentnú zmenu "ad melius").

Inak, už v jednej téme ste položili otázku ohľadom platnosti (pozmeneného) prekladu novej formy podľa Pavla VI. z konca 60-tych rokov.
Ozaj máte zvládnutú náuku katolíckej cirkvi k tejto problematike a viete odpovedať aj na otázky, ktoré som v tej téme položil?

Pôvodne zaslal sasulnik - 20 november 2009 :  12:02:06

sasulnik, dal si tu omylom iný link než si chcel.

zjavne si myslel túto tému:

Tam som zaslal aj odpoveď na majzenovu otázku.

Ináč majzéna to tu trocha pletie, keď sa snaží nahovoriť, že Kristus nevylial svoju krv za tých, čo budú zatratení. To je však omyl odsúdený viacerými pápežmi.

Lebo aj keď nie všetkým budú hriechy skutočné odpustené, predsa Kristus svoju krv aj tak vylial za VŠETKÝCH ľudí, a POSTAČUJE na odpustenie hriechov všetkých, čo bol aj jeho zámer a ponuka, ktorú síce niektorí neprijmú, ale to je už ich vina, no Kristus zo svojej strany za všetkých ľudí vylial svoju Krv.

podrobnejšie to rozoberám tu:

tak učili otcovia

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 186  ~  Člen od: 09 jún 2011  ~  Posledná návšteva: 12 február 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
  Previous Topic: Slová premenenia Téma Next Topic: Summorum Pontificum v platnosti  
 Verzia pre tlač
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06