Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 Preco nenakupovat v nedelu?
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Európa pre Krista Téma Next Topic: Duse v ocistci - diskusia
Strana: z 5

zrno

Stav: offline

 Odoslaný - 30 september 2009 :  14:39:52  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: zrno  Pridať zrno do zoznamu priateľov
Beulina, vieš p. Rarach má svojský štýl diskutovania, časom sa dá na to zvyknúť.

Sláva Bohu a Nepoškvrnenej.

"Lebo im odpustím vinu a na ich hriech si viac nespomeniem." (Jer 31,34) Boh odpúšťa a zabúda! A to my musíme tiež!!!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1221  ~  Člen od: 26 september 2008  ~  Posledná návšteva: 09 január 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Evelinka

Stav: offline

 Odoslaný - 30 september 2009 :  14:48:53  Zobraziť profil  Pridať Evelinka do zoznamu priateľov
Ďakujem, Beulina, pekné od Teba, ale tak trochu si za to môžem aj sama, lebo moja prvá reakcia na Raracha tiež bola trochu povýšenecká. Keď som si to uvedomila, ospravedlnila som sa, takže tým to pre mňa končí. Keďže však Rarach mieni podobným štýlom pokračovať, povedala som si, radšej sa nevyjadrovať vôbec ako diskusia s ním. Na takýto štýl si totiž nemienim zvykať. Aj za tú cenu, že sa môže zdať, že už nemám argumenty. Mňa viac zaujíma, čo si pomyslí o kresťanoch niekto neveriaci, čo prípadne nejakým omylom zablúdi na kredo.sk. Čo si povie on o kresťanoch na základe takýchto príspevkov? "Pozrite ako sa milujú?" Alebo skôr: "Pozrite ako sa žerú."?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 425  ~  Člen od: 30 júl 2009  ~  Posledná návšteva: 29 október 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Beulina

Stav: offline

 Odoslaný - 30 september 2009 :  15:10:06  Zobraziť profil  Pridať Beulina do zoznamu priateľov
Presne to, Evelinka. A presne takyto obraz maju nekatolici o katolikoch, ze su neprajni a ze z nich nevyzaruje laska. Hmm, napriek akymkolvek nazorom i napriek roznym povaham, ktore mame, ludia by sa tu na fore mali spravat priatelsky a uctivo! A nie zvykat si na to, ze niekto na niekoho utoci..mali by sme byt prikladom pre hladajucich...

 Krajina: United Kingdom  ~  Počet príspevkov: 192  ~  Člen od: 09 december 2003  ~  Posledná návšteva: 28 december 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 30 september 2009 :  15:20:57  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
citácia:
Rarach, ty si nejaky nahnevany vo vsetkych svojich prispevkoch...chcem sa zastat Evelinky, lebo na nu utocis. Preco nazyvas jej nazory taranim? Ludia sme rozni a nazory mame rozne. Diskusie by tu mali byt priatelske. Ak ma niekto iny nazor ako ty, z akeho dovodu to nazyvas taranim?

Pôvodne zaslal Beulina - 30 september 2009 :  14:32:16



Preto to nazyvam taranim, lebo tara. Ked bude blabolit, nazvem to blabolenim, atd. Logicke, nie?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Beulina

Stav: offline

 Odoslaný - 30 september 2009 :  15:27:37  Zobraziť profil  Pridať Beulina do zoznamu priateľov
Je to neslusne povedat 'cudziemu' cloveku, ze tara alebo blabola. Je to ok povedat kamaratovi pri pive, ale nie inak....

 Krajina: United Kingdom  ~  Počet príspevkov: 192  ~  Člen od: 09 december 2003  ~  Posledná návšteva: 28 december 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 30 september 2009 :  15:30:30  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
Opravim ta: je to neslusne iba voci niekomu, koho mame v ucte napriek tomu, ze je cudzi.

Uctu u mna nema nikto, kto tara alebo blaboli.

ergo....

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Evelinka

Stav: offline

 Odoslaný - 30 september 2009 :  15:32:44  Zobraziť profil  Pridať Evelinka do zoznamu priateľov
Ďakujem, Beulina. Mňa toto Rarachovo správanie nijako neoberá o môj vnútorný pokoj.

Prajem všetkým zúčastneným pekný deň.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 425  ~  Člen od: 30 júl 2009  ~  Posledná návšteva: 29 október 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 30 september 2009 :  15:39:05  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
citácia:
Presne to, Evelinka. A presne takyto obraz maju nekatolici o katolikoch, ze su neprajni a ze z nich nevyzaruje laska. Hmm, napriek akymkolvek nazorom i napriek roznym povaham, ktore mame, ludia by sa tu na fore mali spravat priatelsky a uctivo! A nie zvykat si na to, ze niekto na niekoho utoci..mali by sme byt prikladom pre hladajucich...

Pôvodne zaslal Beulina - 30 september 2009 :  15:10:06



Pomylila si si temu. Tuna sa riesi ina otazka.

Vlastne neriesi. Riesit ju moze len niekto, kto je na to disponovany. A zistili sme co? Dvojstranovy kecing, az kym som neprisiel, cest vynimkam.

Zial keca sa tu uz par mesiacov vsade kde clovek klikne. Ale ani to sem nepatri, prepacte.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Beulina

Stav: offline

 Odoslaný - 30 september 2009 :  15:47:09  Zobraziť profil  Pridať Beulina do zoznamu priateľov
citácia:
Opravim ta: je to neslusne iba voci niekomu, koho mame v ucte napriek tomu, ze je cudzi.

Uctu u mna nema nikto, kto tara alebo blaboli.


Normalne mi zabehlo

 Krajina: United Kingdom  ~  Počet príspevkov: 192  ~  Člen od: 09 december 2003  ~  Posledná návšteva: 28 december 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 30 september 2009 :  16:12:32  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
ked to do nedele nerozdychas, pokojne si choj kupit do lekarne daku medecinku.

Co ste tu vacsina rozum potratili, ci vam padol do zidovskeho zakonnictva...ze vraj nedelne nakupovanie je proti svateniu nedele...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 30 september 2009 :  16:27:17  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Vratme sa k teme, ktoru som zhodou okolnosti zacal ja sam.

P. Rarach je vo svojich prispevkoch casto neprijemny, ale sucasne aj "neprijemne" presny a faktograficky.

Svojim vstupom do diskusie ma zaskocil a kedze som si vedomy rozsahu jeho vedomosti, priznavam svoju pomerne plytkuuroven vedomosti v danej problematike.

Preto by som (a urcite aj dalsi ucastnici fora) ocenil strucne nacrtnutie toho, ako to je s nakupovanim v nedelu.

Dakujem.

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 30 september 2009 :  18:23:59  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
mato, principialne rarach evystupil proti tebe, a myslim si že čiastočne tvrdí to iste čo ty. myslím si, že nema uplne apriori postoj neporiateľstva, len úvaha na konštruktívnu debatu.

a suhlasim s rarachom - keby sa do bodky dodržiavalo to čo píšeš ty, tak by kresťan katolik musel v nedelu sedieť doma na zadku, - boli by zatvorene hrady(zámky, kaštiele...), oddychové atrakcie, stanky s občerstvením...takže možno až na výlety s vlastnými zásobami, do prírody či len tak prechadzka po meste(dedine, obci...).

a ja osobne vnimam rarachov prispevok ako úvahu nad tým kde je hranice medzi farizejstvom(nepracovať v nedelu za každú cenu) a prikazaním. Myslím si že svojho času aj Ježiš riešil tento istý problém. Ale podobne ako ty, očakavam rozumnú argumentáciu, ako máme skúsenosť obidvaja v prípade raracha.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 30 september 2009 :  18:27:37  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
Tak teraz som už úplne mimo. Čo sa pokladá za ťažšiu manuálnu prácu? Je to pevne stanovené? Alebo je to individuálne? Ale to je príliš subjektívne. A ako to je potom s ťažkou manuálnou prácou na štyri zmeny? A ak je to teda nehriešne nakupovať v nedeľu, tak z čoho vychádza to upozorňovanie kňazov? Nebude to myslené v určitom význame nahradzovania, alebo zabúdania na Boha kôli nedeľnému nákupu alebo niečo podobné? Alebo sú kňazi tiež iba málo informovaní?
A čo sa týka "agresívneho" vystupovania na fóre, podľa mňa je niekedy potrebné, ale nie vždy vhodné a žiadúce. Jednať s niektorými ľuďmi sa dá aj v bielych rukavičkách, ba dokonca je často príjemné diskutovanie prospešnejšie pre pochopenie podstaty.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 30 september 2009 :  18:56:33  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
azuritko, každý z nás ma svedomie. a povinnosťou kresťana je správne si ho formovať. a ani Ježiš nie vždy definoval presne na milimeter hranice.... takže otázka nie je čo je "hriešne" ale ako rozpoznať kedy to vedie k hriechu, nie?

vieš, ono, poviem to na situaciu ktorá sa mi môže stať cez týžden: bol by som doma a dedko by ochorel. mam dve možnosti - ísť na omšu alebo sa postarať o dedka. aj ked omša je prejav lásky k Bohu, ale tu prejav lásky k človeku je tiež modlitbou. Ale keby povedzme by bol odkazaný len na mňa, tak v tom prípade by som mohol tiež pachať hriech, aj ked nie možno ťažký. takže, a to som bol mnoho raz upozornený, že každá situácia musí byť posudzovana individuálne

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 30 september 2009 :  19:17:52  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
Jasné, toto chápem, že každý úkon všeobecne Bohom stanovený za hriech v určitých situáciách možno hriechom byť nemusí. Ale ťažko sa budem rozhodovať čo vykonávať v Nedeľu, ak neviem čo je ťažká práca. Ja osobne si vždy hovorím, že ak ma niečo baví, nech je to hoc ako ťažké, nemalo by byť hriechom ak to vykonávam v nedeľu. Ale pokiaľ to pre mňa prestane byť relaxom a začne ma to otravovať, mal by som prestať toto vykonávať. Ale neviem či to korešponduje s Rarachovým popisom vykonávania ťažkej práce max 2 hodiny.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 30 september 2009 :  21:13:48  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:
Tak teraz som už úplne mimo.

Pôvodne zaslal Azuritko - 30 september 2009 :  18:27:37


Vyckajme co povie rarach.

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 01 október 2009 :  11:03:59  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
Kludne zlozim ucty z toho, ci si poznam ucenie vlastnej Cirkvi vo veci tretieho B. prikazania. Zopakujem iba to, co je notoricky dostupne kazdemu z vas. Vas nemrzi, ze diskusia by mohla byt najma o veciach, ktore su menej dostupne, kontroverzne, alebo nevyplyvaju z moralnej povinnosti katolika, poznat vlastny katechizmus ?

Dotycna dama, ohanajuca sa Tondrovou moralkou, ma rozhodne prednost. Neupierajte jej moznost vysvetlit vase otazky, moze to brat ako urazku, ze je odsunuta na vedlajsiu kolaj. Aj ja sa rad poucim, ako teda maju vyzerat presvedcive argumenty podla nej. Ona nediskutuje iba so mnou, s vami hadam ano.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 01 október 2009 :  13:16:19  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
Nepoznať dobre katechizmus je určite chybou. Ale aj pre znalého nemusí byť každá veta katechizmu plne zrozumiteľná. Ide o to, že životných situácií je ohromne veľa, proste môže vzniknúť veľké množstvo kombinácií. A niekoľko viet akokoľvek dobre postavených nemusí zodpovedať úplne každú kombináciu. Preto sa niektorý pýtajú, aj keď ja sám musím priznať, že sa pýtam kôli neznalosti katechizmu. Ale poslednou otázkou vychádzam už s odpovede podľa katechizmu.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 01 október 2009 :  14:16:15  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
citácia:
Mňa viac zaujíma, čo si pomyslí o kresťanoch niekto neveriaci, čo prípadne nejakým omylom zablúdi na kredo.sk. Čo si povie on o kresťanoch na základe takýchto príspevkov? "Pozrite ako sa milujú?" Alebo skôr: "Pozrite ako sa žerú."?

Pôvodne zaslal Evelinka - 30 september 2009 :  14:48:53



ze ste tiez len ludia predsa kazdy ma svoj nazor a je jeho pravom si ho povedat ! aj ked s nim druha strana nesuhlasi, hadam netreba opakovat stare zname: absolutne nesuhlasim s vasim nazorom, ale budem bojovat za to aby ste si ho mohli povedat!, toho sa drzme!



„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Evelinka

Stav: offline

 Odoslaný - 01 október 2009 :  14:36:25  Zobraziť profil  Pridať Evelinka do zoznamu priateľov
Spokojne môžte diskutovať bezo mňa, ja na ten Rarachov posledný príspevok neskočím.

Saxsax, mne neprekáža, že má niekto iný názor ako ja. Inak by sa nedalo diskutovať vôbec. Iba som chcela viesť diskusiu bez urážok. Veď toto už pomaly vyzerá ako diskusia na SME-čku. Nemám ani problém priznať, že niečo neviem, že v niečom mám medzery možno väčšie ako iní. Čo však osoží zistiť, či niečo skutočne je alebo nie je hriech, keď popri tom pourážam svojho blížneho?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 425  ~  Člen od: 30 júl 2009  ~  Posledná návšteva: 29 október 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

zmurka

Stav: offline

 Odoslaný - 01 október 2009 :  18:29:52  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: zmurka  Pridať zmurka do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Na nedelnom nakupovani nie je principialne nic zle. Kto tvrdi opak, klame alebo sa nevyzna. Vratane knazov.

Pôvodne zaslal Rarach - 29 september 2009 :  00:01:14



Fíha, ty sa zrejme lepšie vyznáš ako my všetci. No tak daj sem aj nejaký argument, ale poprosím logický.

Pôvodne zaslal Evelinka - 29 september 2009 :  00:13:35


Vieš Evelinka - tou svojou poznámkou Rarachovi "poprosím logický argument" - si si sama vyslúžila jeho priame reakcie a rypkania.

Asi si nečítala jeho príspevky na Kréde v rôznych témach z nedávnej minulosti - kde sa väčšina z nás môže len hanbiť za svoje neznalosti a nelogickosti... A my si to kľudne uznáme a radi sa necháme poučiť.

Takže jeho nepriamo obviniť z nelogickosti - to si zaťala hodne mimo. Preto - netáraj a neblábol - ak nepoznáš - radšej sa pýtaj - a všeličo múdre a osožné pre život sa dozvieš. Možno. Ak to tu skôr s nami nevzdá Rarach.

Život je veľký dar - nepremrhajme ho

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 890  ~  Člen od: 28 október 2006  ~  Posledná návšteva: 23 október 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Evelinka

Stav: offline

 Odoslaný - 01 október 2009 :  19:12:15  Zobraziť profil  Pridať Evelinka do zoznamu priateľov
Zmurka, nemám problém, ako som už inde písala, priznať si, že sa mýlim. Tiež som si priznala, že som vtedy reagovala trochu povýšenecky, no ospravedlnila som sa, poprosila som o odpustenie. Nikoho som z nelogickosti ani neobvinila, len som poprosila logický argument, pretože argumenty tam neuviedol žiadne. Ani mi tak neprekáža, že niekto tvrdí, že táram, hoci ma Rarach stále nepresvedčil. Vyštudovala som teológiu, netvrdím, že som múdrejšia ako on, ale na základe toho, čo viem, s ním zatiaľ nemôžem súhlasiť. Rada sa však nechám poučiť. Ale nebudem diskutovať s niekým, kto odmietne podanú ruku na zmierenie. Keď Rarach prestane s tou nevraživosťou, rada sa do diskusie vrátim. Asi tak.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 425  ~  Člen od: 30 júl 2009  ~  Posledná návšteva: 29 október 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

zmurka

Stav: offline

 Odoslaný - 01 október 2009 :  19:33:12  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: zmurka  Pridať zmurka do zoznamu priateľov
citácia:
Zmurka, nemám problém, ako som už inde písala, priznať si, že sa mýlim. Tiež som si priznala, že som vtedy reagovala trochu povýšenecky, no ospravedlnila som sa, poprosila som o odpustenie. Nikoho som z nelogickosti ani neobvinila, len som poprosila logický argument, pretože argumenty tam neuviedol žiadne. Ani mi tak neprekáža, že niekto tvrdí, že táram, hoci ma Rarach stále nepresvedčil. Vyštudovala som teológiu, netvrdím, že som múdrejšia ako on, ale na základe toho, čo viem, s ním zatiaľ nemôžem súhlasiť. Rada sa však nechám poučiť. Ale nebudem diskutovať s niekým, kto odmietne podanú ruku na zmierenie. Keď Rarach prestane s tou nevraživosťou, rada sa do diskusie vrátim. Asi tak.

Pôvodne zaslal Evelinka - 01 október 2009 :  19:12:15


Má úcta, že si vyštudovala teológiu. Tak si ešte skús trošku viac či hlbšie poštudovať témy na tunajšom fóre.
Rarach s nevraživosťou - vidím, že sa ťa dotkol na citlivom mieste - keď ho takto obviňuješ. Ver mi - on ťa k diskusii nebude postrádať... Je to tvoje rozhodnutie... a tak skromne si myslím, že na tvoje ochudobnenie.

Život je veľký dar - nepremrhajme ho

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 890  ~  Člen od: 28 október 2006  ~  Posledná návšteva: 23 október 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Evelinka

Stav: offline

 Odoslaný - 01 október 2009 :  19:42:15  Zobraziť profil  Pridať Evelinka do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Zmurka, nemám problém, ako som už inde písala, priznať si, že sa mýlim. Tiež som si priznala, že som vtedy reagovala trochu povýšenecky, no ospravedlnila som sa, poprosila som o odpustenie. Nikoho som z nelogickosti ani neobvinila, len som poprosila logický argument, pretože argumenty tam neuviedol žiadne. Ani mi tak neprekáža, že niekto tvrdí, že táram, hoci ma Rarach stále nepresvedčil. Vyštudovala som teológiu, netvrdím, že som múdrejšia ako on, ale na základe toho, čo viem, s ním zatiaľ nemôžem súhlasiť. Rada sa však nechám poučiť. Ale nebudem diskutovať s niekým, kto odmietne podanú ruku na zmierenie. Keď Rarach prestane s tou nevraživosťou, rada sa do diskusie vrátim. Asi tak.

Pôvodne zaslal Evelinka - 01 október 2009 :  19:12:15


Má úcta, že si vyštudovala teológiu. Tak si ešte skús trošku viac či hlbšie poštudovať témy na tunajšom fóre.
Rarach s nevraživosťou - vidím, že sa ťa dotkol na citlivom mieste - keď ho takto obviňuješ. Ver mi - on ťa k diskusii nebude postrádať... Je to tvoje rozhodnutie... a tak skromne si myslím, že na tvoje ochudobnenie.

Pôvodne zaslal zmurka - 01 október 2009 :  19:33:12



V pohode...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 425  ~  Člen od: 30 júl 2009  ~  Posledná návšteva: 29 október 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Evelinka

Stav: offline

 Odoslaný - 01 október 2009 :  20:45:35  Zobraziť profil  Pridať Evelinka do zoznamu priateľov
No ešte jednu vec si predsa nemôžem odpustiť: Samozrejme, že na nakupovaní ako takom v nedeľu by nemuselo byť nič zlé, ale iba za predpokladu, že by sme všetko nakupovali... v automatoch. Pretože nevyhnutná práca je v nedeľu dovolená, ale nie zbytočná práca, keďže nákupy sa dajú porobiť aj cez týždeň. Tým, že niekto ide v nedeľu nakupovať, tak nepriamo núti tú predavačku v nedeľu chodiť do práce. Veď keby nebola tržba, tak by sa im snáď neoplatilo mať otvorené a predavačka by nemusela v nedeľu do práce. Takže toto a pre toto je nedeľné nakupovanie zlé. A Rarach ma tu môže kľudne pourážať, koľko chce, už mi je to jedno.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 425  ~  Člen od: 30 júl 2009  ~  Posledná návšteva: 29 október 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 5 Previous Topic: Európa pre Krista Téma Next Topic: Duse v ocistci - diskusia  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06