Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Modlitba
 Myšlienky o modlitbe.
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Modlitba pred vstupom na internet. Téma Next Topic: Osobná modlitba.
Strana: z 2

zrno

Stav: offline

 Odoslaný - 07 apríl 2009 :  10:15:04  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: zrno  Pridať zrno do zoznamu priateľov
Niekoľko myšlienok o modlitbe, môžete pridať ďalšie.

„Treba sa VŽDY MODLIŤ.
NEPROSIŤ znamená nič NEMAŤ.“


Sv. Brat Albert

Štúdiom kníh človek Boha hľadá; v modlitbe ho nachádza.
Človek nedosiahne spásu bez modlitby ani nevyhrá boj bez nej. Je na vás, ako sa rozhodnete.

Páter Pia

Modli sa srdcom aj mysľou. Nemá zmysel modliť sa len srdcom, bez zapojenia mysle. Ak pri modlitbe nedbáme na to, čo hovoríme, zaslúžime si od Pána prekliatie, nie požehnanie. Keď sa teda modlíš, dbaj, aby si sa modlil srdcom i mysľou, celou dušou.

Slová pre Petruccia

Modlime sa vrúcne, pokorne a vytrvalo. Pán je otec, ten najláskavejší a najlepší zo všetkých. Nie je možné, aby ho nedojalo volanie jeho detí.

Z listu Raffaeline Ceraseovej, 8. JÚN 1915

Modlitba je našou najlepšou zbraňou; je to kľúč, ktorý otvára Božie srdce. Musíte sa prihovárať Ježišovi nielen perami, ale aj srdcom; vlastne za istých okolností by ste mali hovoriť len srdcom.

Rady a povzbudenia Pátra Pia

Často si opakujte nádherné slová nášho drahého Majstra: „Buď vôľa tvoja ako v nebi tak i na zemi." Stále majte toto krásne zvolanie v srdci i na perách, vo všetkých skúškach života. Opakujte si ho v súžení. Opakujte ho v pokušeniach a ťažkostiach, ktoré na vás Ježiš zošle. Neustále si ho opakujte, keď sa ocitnete ponorená v oceáne Ježišovej lásky. Toto zvolanie bude vašou kotvou i vašou spásou.

Z listu duchovnej dcére

Sláva Bohu a Nepoškvrnenej.

"Lebo im odpustím vinu a na ich hriech si viac nespomeniem." (Jer 31,34) Boh odpúšťa a zabúda! A to my musíme tiež!!!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1221  ~  Člen od: 26 september 2008  ~  Posledná návšteva: 09 január 2013 Upozorniť moderátora 

Svetluska

Stav: offline

 Odoslaný - 24 september 2009 :  22:29:07  Zobraziť profil  Pridať Svetluska do zoznamu priateľov
Ovocím mlčania je modlitba,
ovocím modlitby je viera,
ovocím viery je láska,
ovocím lásky je služba,
ovocím služby je pokoj.

Matka Terézia z Kalkaty

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 19  ~  Člen od: 24 september 2009  ~  Posledná návšteva: 14 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Svetluska

Stav: offline

 Odoslaný - 26 september 2009 :  23:08:49  Zobraziť profil  Pridať Svetluska do zoznamu priateľov
Veľkú silu má modlitba, ak sa človek modlí tak, ako najlepšie môže. Zhorknuté srdce robí sladkým, smutné veselým, chudobné bohatým, nemúdre múdrym, skľúčené smelým, slabé silným, slepé vidiacim, chladné planúcim. Veľkého Boha vťahuje do malého srdca.
Sv. Gertrúda z Helfty
Ťažko je modliť sa, keď nevieme ako. Sami musíme prísť na to, ako sa správne modliť. Prvým prostriedkom je mlčanie. Duše oddané modlitbe milujú ticho. Nemôžeme sa vrhnúť priamo do Božej prítomnosti, ak sa necvičíme vo vnútornom i vonkajšom mlčaní. Preto by sme sa mali cvičiť predovšetkým v ovládaní mysle, očí a jazyka.
Matka Terézia z Kalkaty
Všetko, o čo prosíte Boha, dostanete, ak to slúži Jemu na chválu a pre dobro blížneho. Dokonca aj keď prosíte o niečo vo svoj vlastný prospech, nepochybujte, že vám to Boh dá, ak ide o skutočnú potrebu. Pretože On miluje tých, čo milujú Jeho.
Serafim Sarovský
Milujte modlitbu, túžte po modlitbe a podstúpte námahu, ktorú si modlitba vyžaduje. Ak sa chceme modliť lepšie, musíme sa modliť viac ! Modlitba rozširuje srdce, až sa stane schopné prijať Boží dar, ktorým je on sám.
Matka Terézia z Kalkaty

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 19  ~  Člen od: 24 september 2009  ~  Posledná návšteva: 14 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

zrno

Stav: offline

 Odoslaný - 03 október 2009 :  12:11:13  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: zrno  Pridať zrno do zoznamu priateľov
Modlime sa vytrvalo, odvážne a neúnavne, nebojme sa, že Boha unavíme.

Nebojme sa vyjednávať s Pánom. Nie vždy dostaneme odpoveď, akú očakávame, ale Boh stále počuje naše modlitby a má nás vo svojej mysli a srdci, keď uskutočňuje svoj plán.

Nikdy, ani v noci ani cez deň by sme nemali mlčať pri modlitbách. Svoju prosbu stále pripomínajme Pánovi. Nemajme pokoja a nedajme pokoj Bohu. Modlime sa, kým Pán neodpovie na všetky naše modlitby a neurobí svoju Cirkev pýchou zeme.

Ak chceme vidieť odpovede na naše modlitby, musíme použiť všetku vieru, ktorú máme.
Lebo viera je dar od Boha, je to veľká a silná milosť, ktorá nám pomáha vydržať, keď k nám prichádzajú ťažkosti života. Prosme Pána, aby posilnil našu vieru.

Sláva Bohu a Nepoškvrnenej.

"Lebo im odpustím vinu a na ich hriech si viac nespomeniem." (Jer 31,34) Boh odpúšťa a zabúda! A to my musíme tiež!!!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1221  ~  Člen od: 26 september 2008  ~  Posledná návšteva: 09 január 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

lila

Stav: offline

 Odoslaný - 03 október 2009 :  14:27:55  Zobraziť profil  Pridať lila do zoznamu priateľov
Niekedy sa mi do modlitby nechce.
Niekedy sa neviem sústrediť a myšlienky mi lietajú niekde inde.
Strašne ma to potom mrzí.

Pridŕžajme sa Božej vôle. Ona nech je našou hviezdou, ktorou sa riadime počas tejto plavby. Takto určite zakotvíme v správnom prístave.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 365  ~  Člen od: 02 jún 2009  ~  Posledná návšteva: 18 máj 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

zrno

Stav: offline

 Odoslaný - 03 október 2009 :  16:28:53  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: zrno  Pridať zrno do zoznamu priateľov
Každá jedna modlitba je iná, lebo pri každej modlitbe sme v inom duchovnom rozpoložení a sústredení.
Niekedy je dobré len tak ticho rozjímať a počúvať čo nám Boh chce povedať.
Lebo ak aj nič nepoviem, Pán Boh vie na čo myslím a o čo ho chcem poprosiť.
Pán nám hovorí, naša modlitba je vypočutá skôr ako ju sami vyslovíme.

Sláva Bohu a Nepoškvrnenej.

"Lebo im odpustím vinu a na ich hriech si viac nespomeniem." (Jer 31,34) Boh odpúšťa a zabúda! A to my musíme tiež!!!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1221  ~  Člen od: 26 september 2008  ~  Posledná návšteva: 09 január 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

zrno

Stav: offline

 Odoslaný - 03 október 2009 :  16:54:05  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: zrno  Pridať zrno do zoznamu priateľov
Keby naša slabosť nebola taká veľká a naša zbožnosť taká vlažná, modlitba Otčenáša by dostatočne nahradila všetky ostatné modlitby. Je oveľa cennejšie pomodliť sa z času na čas jedinú prosbu z Otčenáša, než často, ale bezmyšlienkovite odriekať celý Otčenáš.

(Terézia z Avily)


Sláva Bohu a Nepoškvrnenej.

"Lebo im odpustím vinu a na ich hriech si viac nespomeniem." (Jer 31,34) Boh odpúšťa a zabúda! A to my musíme tiež!!!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1221  ~  Člen od: 26 september 2008  ~  Posledná návšteva: 09 január 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Svetluska

Stav: offline

 Odoslaný - 06 október 2009 :  20:08:56  Zobraziť profil  Pridať Svetluska do zoznamu priateľov
Najlepšou modlitbou je modlitba vďaky.

( Stefan Wyszyński)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 19  ~  Člen od: 24 september 2009  ~  Posledná návšteva: 14 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

zrno

Stav: offline

 Odoslaný - 10 október 2009 :  09:21:48  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: zrno  Pridať zrno do zoznamu priateľov
Vždy sa modlime s pokorou detí a uznajme, že náš zrak je zahmlený a poznanie je obmedzené.
S pokorou prosme o všetko čo chceme aby pre nás Pán urobil.
Nikdy neobmedzujme Boha ani mu nehovorme, ako by mal zasiahnúť!
Až keď budeme s Pánom v nebi, uvidíme celý obraz a pochopíme, že "všetko slúži na dobré tým, ktorí milujú Boha."

Sláva Bohu a Nepoškvrnenej.

"Lebo im odpustím vinu a na ich hriech si viac nespomeniem." (Jer 31,34) Boh odpúšťa a zabúda! A to my musíme tiež!!!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1221  ~  Člen od: 26 september 2008  ~  Posledná návšteva: 09 január 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sloboda

Stav: offline

 Odoslaný - 10 október 2009 :  10:25:01  Zobraziť profil  Pridať sloboda do zoznamu priateľov
Myslím zrno,že duchovne dosť napreduješ.Iste je to aj pre Tvoje časté spojenie života s modlitbou.Je to vidieť podľa Tvojich príspevkov.Keby bolo viac takýchto mužov v kresťanských rodinách,iste by nebolo v nich toľko problémov.Nech je teda Pán vždy v strede Vašej rodiny a nech Vás žehná.

katolíčka


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 137  ~  Člen od: 01 október 2009  ~  Posledná návšteva: 18 február 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

zrno

Stav: offline

 Odoslaný - 14 október 2009 :  00:06:36  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: zrno  Pridať zrno do zoznamu priateľov
Päť stupňov k stretnutiu s Pánom v modlitbe.

Prvý stupeň: Modlitba ako počúvanie Pána.
Modlitba je otvorenie srdca, aby sme ním vedeli počúvať.
Keď počúvame Pána, musíme byť veľmi jednoduchí.

Druhý stupeň: Modlitba ako otvorenie vnútra pre Pána.
Keď už vieme počúvať Pána, môžeme mu začať hovoriť čo cítime.
Hovoriť máme bez pretvárky, napr. (ak sa hnevám na Pána mám mu to s pokorou ale smelo povedať ), veď Pán vie na čo myslíme.

Tretí stupeň: Modlitba ako kontemplácia.
Prechádzame k ďalšiemu stupňu, keď predstupujeme pred Boha a zotrvávame pred ním bez toho, aby sme niečo hovorili, len sa pozeráme na Pána.
Čím menej v modlitbe hovoríme, tým krajšie sa modlíme.
Zahľaďme sa na Ježiša, ostaňme v jeho prítomnosti a nehovorme nič – to bude modlitba kontemplácie.

Štvrtý stupeň: Modlitba ako premena na Ježiša.
V ďalšom stupni modlitby sa nielen zjednocujeme s Ježišom, ale sa meníme na Ježiša.
Treba sa Ježišovi pozrieť do očí a zveriť sa mu so svojím problémom.
Stávame sa ním aj vo svojej mysli aj vo svojom srdci.
Stávame sa tým, koho milujeme.

Piaty stupeň: Duch sa modlí v nás.
Je to posledný stupeň, keď sa už nemodlíme, ale necháme Ducha, aby sa v nás modlil on.
Výsostná chvíľa našej modlitby nastáva v tedy, keď stojíme pred Bohom Otcom v tichosti, keď si uvedomujeme, že je v nás Ježiš a Duch Svätý.
Vtedy necháme Ježiša, aby sa modlil v nás a skrze nás za čokoľvek čo chce on.

Sláva Bohu a Nepoškvrnenej.

"Lebo im odpustím vinu a na ich hriech si viac nespomeniem." (Jer 31,34) Boh odpúšťa a zabúda! A to my musíme tiež!!!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1221  ~  Člen od: 26 september 2008  ~  Posledná návšteva: 09 január 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

evitajanita

Stav: offline

 Odoslaný - 17 október 2009 :  08:55:37  Zobraziť profil  Pridať evitajanita do zoznamu priateľov
Moja stará mama mi stále vravela:
Zi tak ako by si mal zit este sto rokov,modli sa tak ako by si šla
zajtra umriet...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 68  ~  Člen od: 13 máj 2009  ~  Posledná návšteva: 07 apríl 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Svetluska

Stav: offline

 Odoslaný - 21 október 2009 :  21:37:50  Zobraziť profil  Pridať Svetluska do zoznamu priateľov
Ak sa srdce nemodlí, potom sa jazyk márne namáha.

( Sv. Bernardín Sienský )

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 19  ~  Člen od: 24 september 2009  ~  Posledná návšteva: 14 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

zrno

Stav: offline

 Odoslaný - 17 november 2009 :  22:23:22  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: zrno  Pridať zrno do zoznamu priateľov
Kedykoľvek sa modlíme k Pánovi, vždy mu hovorme:
"Pane, som tvoj syn (dcéra) a syn (dcéra) nežobre, syn (dcéra) uplatňuje svoje nároky. A preto ťa neprosím, ale žiadam ako syn (dcéra).“
Vždy sa modlime z radosťou, lebo ovocím Ducha Svätého je radosť.

Sláva Bohu a Nepoškvrnenej.

"Lebo im odpustím vinu a na ich hriech si viac nespomeniem." (Jer 31,34) Boh odpúšťa a zabúda! A to my musíme tiež!!!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1221  ~  Člen od: 26 september 2008  ~  Posledná návšteva: 09 január 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ela

Stav: offline

 Odoslaný - 18 november 2009 :  11:42:43  Zobraziť profil  Pridať Ela do zoznamu priateľov


zrno 1. prispevok: :Vždy sa modlime s pokorou detí a uznajme, že náš zrak je zahmlený a poznanie je obmedzené.S pokorou prosme o všetko čo chceme aby pre nás Pán urobil.

zrno 2.príspevok: Kedykoľvek sa modlíme k Pánovi, vždy mu hovorme:
"Pane, som tvoj syn (dcéra) a syn (dcéra) nežobre, syn (dcéra) uplatňuje svoje nároky. A preto ťa neprosím, ale žiadam ako syn (dcéra).“

??????????????
Prosim vysvetlit tieto dva prispevky. Ela

Dávidova modlitba.Ž 17, 1-15
Vypočuj, Pane, moju spravodlivú žiadosť, všimni si moju prosbu pokornú. Nakloň sluch k mojej modlitbe, čo plynie z perí úprimných.
5 Pevne drž moje kroky na svojich chodníkoch, aby moje nohy nezakolísali.
6 K tebe, Bože, volám, lebo ty ma vyslyšíš. Nakloň ku mne sluch a vypočuj moje slová......"


 Počet príspevkov: 745  ~  Člen od: 13 november 2003  ~  Posledná návšteva: 21 november 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

zrno

Stav: offline

 Odoslaný - 18 november 2009 :  18:07:51  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: zrno  Pridať zrno do zoznamu priateľov
S pokorou dieťaťa nežobreme ale žiadame o pomoc nášho Nebeského Otca.
Nehovoríme Bohu: „Bože mohol by si nám pomôcť“ ale hovoríme: „Bože pomôž nám.“
Sme deti Božie a tak nie sme sluhami ale dedičmi Nebeského kráľovstva.

Sláva Bohu a Nepoškvrnenej.

"Lebo im odpustím vinu a na ich hriech si viac nespomeniem." (Jer 31,34) Boh odpúšťa a zabúda! A to my musíme tiež!!!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1221  ~  Člen od: 26 september 2008  ~  Posledná návšteva: 09 január 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

zrno

Stav: offline

 Odoslaný - 19 november 2009 :  11:32:21  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: zrno  Pridať zrno do zoznamu priateľov
Nás Ježiš Kristus svojim krížom zmieril s Otcom a stali sme sa Ježišovými priateľmi (bratmi a sestrami), a tak už nie sme nehodnými sluhami ako boli všetci tí čo žili pred Kristom.
Sme oveľa bližší Bohu ako bol kráľ Dávid a všetci čo žili pred Kristom.
Veď Nebeské kráľovstvo je v nás a medzi nami, v nás je Duch Svätý a to kráľ Dávid o sebe nemohol povedať.

Sláva Bohu a Nepoškvrnenej.

"Lebo im odpustím vinu a na ich hriech si viac nespomeniem." (Jer 31,34) Boh odpúšťa a zabúda! A to my musíme tiež!!!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1221  ~  Člen od: 26 september 2008  ~  Posledná návšteva: 09 január 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ela

Stav: offline

 Odoslaný - 19 november 2009 :  15:46:02  Zobraziť profil  Pridať Ela do zoznamu priateľov
no to o Davidovi, beriem, ale neviem si predstavit, ze by som kedy bola svojich rodicov ziadala o nieco jednoducho sposobom, ze su povinni mi to dat, teda bez slovicka "prosim" a o to viac nasho nebeskeho Otca. Prosim Ta ,Boze, ak je to Tvoja vola (daj, spln...). Boh sice vsetko na tomto svete aj v Nebi pripravil pre cloveka, dal nam dar adoptivneho synovstva cez Jezisa, ale sme skutocne hodni toho, aby sme si nieco "sebavedome" jednoducho ziadali? No, mozno som len v nizsom "leveli" a rada sa dam v tejto oblasti poucit.
A dufam, ze to sebavedome "ziadanie" nema potom co docinenia s "Falosnymi predstavami o Bohu". A este jedno. Preco potom (takmer) vsetky prosby a modlitby oficialne schvalene v RCC maju v sebe slovicko "prosime Ta"? Bude rozdiel v tom o co prosime, teda pardon, o co ziadame? Ela

 Počet príspevkov: 745  ~  Člen od: 13 november 2003  ~  Posledná návšteva: 21 november 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

zrno

Stav: offline

 Odoslaný - 19 november 2009 :  19:13:46  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: zrno  Pridať zrno do zoznamu priateľov
Žiademe nášho Nebeského Otca o pomoc, silu, zdravie a pod..
Prosíme o odpustenie našich hriechov, ktorých sme sa dopustili zo svojej slabosti.
citácia:
Prosim Ta ,Boze, ak je to Tvoja vola (daj, spln...)

To je nesprávne, nehovorme s podmienkou ak je tvoja vôľa, Božia vôľa je vždy nám pomôcť vo všetkom okrem hriechu.
Je to dosť ťažké na pochopenie a neviem to tak dobre vysvetliť, prepáčte.

Sláva Bohu a Nepoškvrnenej.

"Lebo im odpustím vinu a na ich hriech si viac nespomeniem." (Jer 31,34) Boh odpúšťa a zabúda! A to my musíme tiež!!!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1221  ~  Člen od: 26 september 2008  ~  Posledná návšteva: 09 január 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

evitajanita

Stav: offline

 Odoslaný - 20 november 2009 :  19:11:01  Zobraziť profil  Pridať evitajanita do zoznamu priateľov
pOVIEM TO OD SRDCA ALE NIEKEDY UZ NEMAM SIL SA MODLIT

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 68  ~  Člen od: 13 máj 2009  ~  Posledná návšteva: 07 apríl 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

zrno

Stav: offline

 Odoslaný - 21 november 2009 :  12:02:35  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: zrno  Pridať zrno do zoznamu priateľov
Všeobecne by som mohol povedať, žiadam pre seba a prosím za druhých.
Čím dôvernejší vzťah mám k Nebeskému Otcovi, tým dôvernejšie ho žiadam o čokoľvek a verím, že ma vypočuje.
Nie všetko o čo ho žiadam dostanem tak ako si predstavujem ja, ale Pán mi to dáva podľa svojej vôle a v čase ním určenom.
V dôvernom rozhovore (modlitbe) s Nebeským Otcom mu poviem všetko čo ma trápi a čo potrebujem. Ak sa hnevám na Boha Otca tak mu to poviem priamo: „Bože hnevám sa na teba.“a nechválim ho ústami, pričom sa v srdci naňho hnevám.
Pán Ježiš nás vyzýva nebojte sa a dôverujte.

Sláva Bohu a Nepoškvrnenej.

"Lebo im odpustím vinu a na ich hriech si viac nespomeniem." (Jer 31,34) Boh odpúšťa a zabúda! A to my musíme tiež!!!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1221  ~  Člen od: 26 september 2008  ~  Posledná návšteva: 09 január 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 21 november 2009 :  14:02:40  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
citácia:
pOVIEM TO OD SRDCA ALE NIEKEDY UZ NEMAM SIL SA MODLIT

Pôvodne zaslal evitajanita - 20 november 2009 :  19:11:01


preco?

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

zrno

Stav: offline

 Odoslaný - 21 november 2009 :  15:37:36  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: zrno  Pridať zrno do zoznamu priateľov
citácia:
pOVIEM TO OD SRDCA ALE NIEKEDY UZ NEMAM SIL SA MODLIT

Ak nemáte síl modliť sa, tak sa tíško posadte k Pánovým nohám, počúvajte jeho hlas a preciťujte jeho lásku.
Pán nám hovorí, poďte ku mne všetci, čo ste unavení.

Sláva Bohu a Nepoškvrnenej.

"Lebo im odpustím vinu a na ich hriech si viac nespomeniem." (Jer 31,34) Boh odpúšťa a zabúda! A to my musíme tiež!!!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1221  ~  Člen od: 26 september 2008  ~  Posledná návšteva: 09 január 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ela

Stav: offline

 Odoslaný - 21 november 2009 :  16:19:13  Zobraziť profil  Pridať Ela do zoznamu priateľov
To je nesprávne, nehovorme s podmienkou ak je tvoja vôľa, Božia vôľa je vždy nám pomôcť vo všetkom okrem hriechu.

Lk 22, 41-42, (Mk 14, 35-36)
"...a modlil sa: "Otče, ak chces, vezmi odo mňa tento kalich!. No nie moja, ale tvoja voľa nech sa stane!!

Príklad: modlitba o vyprosenie milostí na príhovor sv. Faustíny:

"Ó, Ježišu, ktorý si sv. Faustínu učinil veľkou ctiteľkou Tvojho nesmierneho milosrdenstva, ráč mi na jej príhovor, ak je to v zhode s Tvojou najsvätejšou vôľou, udeliť milosť...: (Imprimatur kardinál Macharski, krakowsky metropolita)
A takto je naformulovana podstatna cast modlitieb a prosieb...

Inak, mne sa vobec nepacia nejake "prikazy",a "rady" ako sa k Bohu obracat ci uz s prosbou o pomoc v problemoch, alebo s prosbou o odpustenie... Boh nie je "pan ucitel", ktory vyzaduje co mu kedy a akou "formulkou" mame "predniest". Ak Ho milujem ako svojho Otca, ak mam s nim doverny vztah, tak mi srdce v danej chvili samo napovie tie naspravnejsie slova a ze dodam uprimne aj to "ak je to Tvoja vola", tak len vyznavam, ze si uvedomujem, ze to o co prosim vobec nemusi byt zhodne s tym, co chce prave v tu chvilu pre mna On a ze som si toho plne vedoma a o to bude (mala by byt) vacsia moja vdacnost), ked dostanem to, o co som v tu chvilu prosila (ziadala?)...
Ela

 Počet príspevkov: 745  ~  Člen od: 13 november 2003  ~  Posledná návšteva: 21 november 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

zrno

Stav: offline

 Odoslaný - 21 november 2009 :  22:05:07  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: zrno  Pridať zrno do zoznamu priateľov
citácia:
No nie moja, ale tvoja voľa nech sa stane!!

citácia:
ak je to v zhode s Tvojou najsvätejšou vôľou

Tu je to uvedené správne.
citácia:
nehovorme s podmienkou ak je tvoja vôľa, Božia vôľa je vždy nám pomôcť vo všetkom okrem hriechu.

Touto vetou som mal namysli osobnú modlitbu nie všeobecné modlitby.

Nikoho nenútim aby sa modlil (rozprával) s Bohom slovami, žiadam namiesto prosím.
Každý má svoj osobný vzťah k Bohu a tak aj jeho modlitba je iná, originálna.
Chcel som len poukázať, že sa treba s Bohom rozprávať (modliť) dôverne a bez strachu.
Netreba sa báť a hanbiť požiadať (poprosiť) Boha o čokoľvek.

Sláva Bohu a Nepoškvrnenej.

"Lebo im odpustím vinu a na ich hriech si viac nespomeniem." (Jer 31,34) Boh odpúšťa a zabúda! A to my musíme tiež!!!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1221  ~  Člen od: 26 september 2008  ~  Posledná návšteva: 09 január 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

zrno

Stav: offline

 Odoslaný - 28 február 2010 :  21:46:08  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: zrno  Pridať zrno do zoznamu priateľov
Nezáleží ako sa modlíme, či svojimi slovami alebo určenými modlitbami, je jedno v akej polohe, či v kľaku, v stoji alebo ležiaci.
Ak na sebe vidíme, že sa meníme k lepšiemu a svojim životom sa začíname podobať Bohu, tak moša modlitba je dobrá.
Ak sa modlíme a stále nevidíme na sebe zmenu, tak sa ešte nemodlíme dobre. Ale treba byť trpezlivý, lebo každá modlitba je pre nás požehnaním, lebo Boh žehná všetkých ktorí sa k nemu modlia.

Sláva Bohu a Nepoškvrnenej.

"Lebo im odpustím vinu a na ich hriech si viac nespomeniem." (Jer 31,34) Boh odpúšťa a zabúda! A to my musíme tiež!!!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1221  ~  Člen od: 26 september 2008  ~  Posledná návšteva: 09 január 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 2 Previous Topic: Modlitba pred vstupom na internet. Téma Next Topic: Osobná modlitba.  
 Verzia pre tlač
Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06