Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 Medzugorje - pravda, alebo podvod?
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: je KC šelma zo zjavenia podľa Jána? Téma Next Topic: problem s masturbaciou
Strana: z 20

jmj

Stav: offline

 Odoslaný - 20 september 2008 :  13:58:42  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: jmj  Pridať jmj do zoznamu priateľov
Lepšie to pochopíme, keď spoznáme udalosť,ktorá sa tam stala v auguste 1981. P. Jozo a vizionáři ju často spomínajú. Aj sr. EmmanuelMaillard zo spoločenstva Blahoslavenstiev, ktorá Medžugorie neopustila a opisuje tuto udalosť vo svojej knihe Medžugorie - 90. roky.
Bolo to dva mesiace po prvom ni v čase vojny, opisuje tuto udalosť vo svojej knihe Medžugorie - 90. roky.
Bolo to dva mesiace po prvom zjavení, keď Panna Maria vizionárov poprosila:


svedectvo
http://mariaem.ic.cz/DonaldCalloway/DonaldCalloway.html


citaj

http://mariaem.ic.cz/Asponrazzamesiacsavyspovedat/Asponrazzamesiacsavyspovedat.html


--------------------------------------

rozhovor biskupa Hnilicu
http://exorcizmus.ic.cz/medzugorie.mp3

video zjavenia v Medzugorii

http://www.medjugorje.ws/en/articles/free-download/video-mirjana-apparition-12-2007/

http://www.medjugorje.ws/en/articles/video/


crux sacra sit mihi lux

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10  ~  Člen od: 18 september 2007  ~  Posledná návšteva: 30 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Matea

Stav: offline

 Odoslaný - 23 september 2008 :  15:53:48  Zobraziť profil  Pridať Matea do zoznamu priateľov
u mna osobne na miske váh zavážili tieti fakty v prospech Medzugoria:

-postoj Jana Pavla II
-trefnost posolstva,kde Gospa naliahavo nabádala ludí k motlidbám za mier. Následné rozčarovanie a čudovanie sa zúčastnených, prečo práve také otrepané klišé...že :"za mier", ked navyše v Juhoslávii mier funguje. Všetci ale možme registrovat opodstatnenost a nadčasovost tejto výzvy, nakolko cas priniesol nečakané a jednoznačné rozuzlenie v podobe známeho vojnového konfliktu,ktorý vizionári v tom čase nemoholi nijak predpokladat ani inak tušit ...
- Záhadná ochrana tejto lokality počas vojny(nevybuchnuté bomby, ktorých deaktivácia je viac menej nevysvetlitelná, utočisko pre velký počet utečencov.....atd), Nedošlo tu k žiadnym výrazným ujmám ani stratám, na rozdiel od okolitých miest
-Hospitalizácia (tu menovaného) odporujúceho biskupa na odd. psychiatrie . T.j.: jeho postoj mu priniesol duševnú bolest a extrémny nepokoj, co moze byt dokaz ze nie je správny
-Celkový výsledok Medzugoria-ako sa zatial javí- neprinasa zle ovocie ( kopec uzdraveni, obrátení, vznik roznych zariadení pre liečbu drogových závislostí, vznik mnohých útočisk a komunít pre duchovnú obrodu nielen v Medzugorí,ale v mene Medzugorskej Panny po celom svete.....atd)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 65  ~  Člen od: 26 apríl 2008  ~  Posledná návšteva: 09 november 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

morla

Stav: offline

 Odoslaný - 23 september 2008 :  22:40:27  Zobraziť profil  Pridať morla do zoznamu priateľov
Ja som v Medzugoriu bola dvakrat, posledny krat toto leto. Mnohokrat som pocula vypovede knazov, ze v spovediach vidia, ze Medzugorie je miestom pravych zjaveni, lebo tie spovede su uzasne. Sama som mala moznost zazit atmosferu toho miesta. Uplne citelny je tam pokoj. Pokoj v celom meste. Ako doma, ak nie aj krasi. V prvy den som nemala chut sa modlit, ale videla som, ze sa vsetci modlia tak som sa pridala. Druhy den som pocitila tuzbu sa modlit. Celym casom v Medzugoriu sa mi chcelo modlit, dokonca este aj par dni po navrate....a to aj 4 cele ruzence denne plus korunku.....bola som aj na zjaveni, o 22 v noci....vtedy Panna Maria pozehnala nas putnikov, nase rodiny aj nase veci....po dni a pol som sa dozvedela, ze moja krstna dcerka a neter v jednej osobe, co sa vo svojich 6. mesiacoch v noci budilaaj 4-krat a cez den takmer vobec nespala, lebo ju trapili mory, v tu noc ju celu prespala.....ta atmosfera ma velmi zasiahla a priblizila k Bohu.....neverim, ze o take nieco by islo diablovi.......

Ako nasýtené dieťa v matkinom náručí, ako nasýtené dieťa, tak je moja duša vo mne. (Žalm 131;2)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 78  ~  Člen od: 25 december 2007  ~  Posledná návšteva: 15 november 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 24 september 2008 :  14:32:21  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
toto leto neboli nahodou uz pute zakazane ?

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 24 september 2008 :  16:50:08  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:
toto leto neboli nahodou uz pute zakazane ?

Pôvodne zaslal amerika1 - 24 september 2008 :  14:32:21


Oni neboli nikdy povolene.

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 24 september 2008 :  17:14:36  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
nie je potom aj toto znakom neposlušnosti?

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 24 september 2008 :  17:55:17  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Tak si to zhrnme:

Na jednej strane mame:

klamstvo, neposlusnost, pochybne posolstva odvzdavane udajnym zjavenim, nesplnene predpovede, slubene a nesplnene uzdravenie

Na druhej strane mame:

suhlas Jana Pavla, suhlas p. Lorentina, mnohe obratenia ktore sa tam odohrali.

Co teraz s tolkym protirecenim?

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

PavolKukucka

Stav: offline

 Odoslaný - 24 september 2008 :  17:57:06  Zobraziť profil  Pridať PavolKukucka do zoznamu priateľov
Ešte raz k Medžugorií
Skutočne, "Oficiálne púte pod vedením duchovného k Panne Márií Medžugorskej neboli zatiaľ povolené a predpokladám, že ani nebudú. Toto je jasné stanovisko Cirkvi, ktorá sa doposiaľ k zjaveniam verejne nevyjadruje. No účasť na sv. omši, na ruženci a iných modlitbách v Medžugorijí nikdy Cirkev nezakázala a ani nezakáže. Čiže, ak sa farnosť so svojim kňazom vyberie autobusom do Medžugorie, ľudia sa tam vyspovedajú, pomodlia krížovú cestu, zúčastnia sa na sv. omši či ruženci "nekonajú oficiálnu púť". Sv. Otec Ján Pavol II. túžil navštíviť Medžugorjiu, no nemohol, zo svojho úradu tak nemohol.
V každom katolíckom chráme máme obraz alebo sochu Panny Márie. Či je to socha lurdská, fatimská, sedembolestná, snežná, alebo neviem aká ešte, je to vždy socha Panny Márie. Tejto (a ani žiadnej inej) soche sa neklaniame (my si svätých len uctievame). Žiadna socha neučiní zázrak, účiní ho Boh na príhovor svätého.
A ohľadom "neoficiálnych pútí" do Medžugorie, je dobré, keď ide človek radšej na zájazd do Medžugorie, zúčastní sa v spoločenstve bratov a sestier sv, omše, modlitby, možno nejakej prednáškjy, ako keby mal ísť niekam do LAs Vegas a premárniť tam v herni peniaze, alebo ísť sa niekam válať na nudapláž na Istriu, či sedieť doma a pozerať od rána do noci telenovely či akčné seriály.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 157  ~  Člen od: 20 jún 2008  ~  Posledná návšteva: 05 október 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

PavolKukucka

Stav: offline

 Odoslaný - 24 september 2008 :  17:58:46  Zobraziť profil  Pridať PavolKukucka do zoznamu priateľov
Ešte Maťovi
Ján PAvol II. nedal súhlas na vykonávanie oficiálnych púti do Medžugorie, keby ho dal, bol by tam sám išiel. Ján Pavol II. sa verejne o Medžugorií nikdy konkrétne nevyjadril.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 157  ~  Člen od: 20 jún 2008  ~  Posledná návšteva: 05 október 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

morla

Stav: offline

 Odoslaný - 24 september 2008 :  21:16:36  Zobraziť profil  Pridať morla do zoznamu priateľov
Nie je schvalene, ale ani zakazane.....inak ze vraj je papez Benedikt XVI. nakloneny k Medzugoriu, este od cias, kedy bol kardinalom.....aspon to nam tam vraveli miestny knazi...

Ako nasýtené dieťa v matkinom náručí, ako nasýtené dieťa, tak je moja duša vo mne. (Žalm 131;2)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 78  ~  Člen od: 25 december 2007  ~  Posledná návšteva: 15 november 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 24 september 2008 :  21:44:39  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:
Čiže, ak sa farnosť so svojim kňazom vyberie autobusom do Medžugorie, ľudia sa tam vyspovedajú, pomodlia krížovú cestu, zúčastnia sa na sv. omši či ruženci "nekonajú oficiálnu púť

Pôvodne zaslal PavolKukucka - 24 september 2008 :  17:57:06


Co teda konaju?

Silne mi to pripomina reakciu o. Laurentina, ktori ked biskupi Juhoslavie v LaCroix vyhlasili, ze sa do Medzugorja nemaju konat ziadne pute a ziaden knaz z vonka nesmie sluzit v Medzugorji omsu bez povolenia biskupa Zanica vyhlasil, ze "Pute su biskupom zakazane. Ludia ale musia nadalej chodit do Medzugorja. Budeme musiet zacat namiesto o putach hovorit o "duchovnych vyletoch" !!!!"
Takze tito Vami spominani veriaci pravdepodobne konaju duchovny vylet, ze?

Skusme sa ale vratit k tomu silnemu rozporu uvedenmu v prispevku z 24 septembra 2008 : 17:55:17. Skuste mi pomoct s tym rozporom...

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 24 september 2008 :  21:46:19  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:
Nie je schvalene, ale ani zakazane.....

Pôvodne zaslal morla - 24 september 2008 :  21:16:36


Tu si Ta dovolim poopravit. Oficialne, organizovane pute su priamo zakazane, dokonca bez suhlasu miestneho biskupa nesmie knaz zvonku sluzit v Medzugorji ani omsu.

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Matea

Stav: offline

 Odoslaný - 25 september 2008 :  14:16:55  Zobraziť profil  Pridať Matea do zoznamu priateľov

Ktosi tu povedal, ze teraz sa s marianskymi zjaveniami roztrhlo vrece a preto je treba na tuto vec hladiet s urcitou opatrnostou.
Lenže tato doba je fakt zaujimava....lebo aj z tej "druhej strany" badat zvýšené aktivity...z dovodu coho aj cirkev dost naliehavo oprasuje urad exorcistu ...a asi vie prečo...
Osobne by som preto chapala preco sa dejú marianske zjavenia a aj ich zvyseny vyskyt.


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 65  ~  Člen od: 26 apríl 2008  ~  Posledná návšteva: 09 november 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

morla

Stav: offline

 Odoslaný - 26 september 2008 :  17:22:34  Zobraziť profil  Pridať morla do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Nie je schvalene, ale ani zakazane.....

Pôvodne zaslal morla - 24 september 2008 : 21:16:36


Tu si Ta dovolim poopravit. Oficialne, organizovane pute su priamo zakazane, dokonca bez suhlasu miestneho biskupa nesmie knaz zvonku sluzit v Medzugorji ani omsu.

Pôvodne zaslal Mato - 24 september 2008 : 21:46:19




Oficialne bolo na kazdy den vyhlasenych 7 omsi v roznych jazykoch a v nedelu to bolo aj vyse 12 omsi, kazda v inom jazyku. To bolo v informacnom centre vyhlasene. Takze neviem.

Ako nasýtené dieťa v matkinom náručí, ako nasýtené dieťa, tak je moja duša vo mne. (Žalm 131;2)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 78  ~  Člen od: 25 december 2007  ~  Posledná návšteva: 15 november 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 26 september 2008 :  20:10:00  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
toto leto neboli nahodou uz pute zakazane ?

Pôvodne zaslal amerika1 - 24 september 2008 :  14:32:21


Oni neboli nikdy povolene.

Pôvodne zaslal Mato - 24 september 2008 :  16:50:08



to je v poriadku ze neboli povolene Len je rozdiel ak nieco nie je povolene a ak je to vyslovne zakazane

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 26 september 2008 :  22:59:11  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:

Oficialne bolo na kazdy den vyhlasenych 7 omsi v roznych jazykoch a v nedelu to bolo aj vyse 12 omsi, kazda v inom jazyku. To bolo v informacnom centre vyhlasene. Takze neviem.

Pôvodne zaslal morla - 26 september 2008 :  17:22:34


To je v poriadku. Miestny biskup vie, ze toto miesto je zdrojom velkej neposlusnosti a ze tam ludia budu chodit aj napriek prianiu biskupov. Preto su tam legitimni knazi, ktori z jeho poverenia sluzia omse a spovedaju, aby putnici mali platne a dovolene vysluzene sviatosti (isto Ti je zname, ze tam sluzili omse aj knazi, ktori boli papezom postaveni mimo pastoraciu, lebo Maria v zjaveni povedala, ze biskup a papez sa mylia a oni su vzorni knazi...)

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 26 september 2008 :  22:59:56  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:

to je v poriadku ze neboli povolene Len je rozdiel ak nieco nie je povolene a ak je to vyslovne zakazane

Pôvodne zaslal amerika1 - 26 september 2008 :  20:10:00


Vid vyssie, niekolkokrat citovane vyjadrenie biskupov (vtedajsej) Juhoslavie.

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 27 september 2008 :  06:59:44  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
citácia:
lebo Maria v zjaveni povedala, ze biskup a papez sa mylia a oni su vzorni knazi...)

Pôvodne zaslal Mato - 26 september 2008 :  22:59:11



ak už nič ine ale toto je potom priamym znakom toho že toto zjavenie nie je prave

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Matea

Stav: offline

 Odoslaný - 08 október 2008 :  12:15:11  Zobraziť profil  Pridať Matea do zoznamu priateľov
ahojte:O)

chcela by som sa spytat na vas nazor,co si myslite ako asi bude človek posudzovaný na poslednom súde ohladom tejto veci -myslím roznych zjavení a pod, v pripade že su naozaj pravdivé, ale človek im možno až tak neverí a pochybuje.
Nebude mu to potom "zhora" vyčítané, že nemal dost pevnú vieru...apod.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 65  ~  Člen od: 26 apríl 2008  ~  Posledná návšteva: 09 november 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 08 október 2008 :  12:27:39  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
naml by mať nič vyčítane, lebo
1. sukromne nie su viazane a nie su potrebne ku spáse(- dokonca aj sv. Terezia z Ávily musela rešpektovať spovedníka v jej sukromnych zjaveniach ked jej hovoril že su to nepravé zjavenia.
2. posolstvo každeho aj tohoto zjavenia neprinaša nič noveho, maximalne len ozrejmuje to, čo tu už bolo.
3. je lepšie byť opatrný, aj pred pravdivým zjavením ako byť neopatrným a unahleným
4. je dôležitá poslušnosť voči cirkvi a pápežov - ak ju cirkev za pracve nepovažuje(cirkev je tá, ktorá zväzuje a rozväzuje), nemam dôvod na neposlušnosť(čo v pripade Medjugorja jej bolo až-až)
5. obsahom zjavení je poväčšine výzva na prehĺbenie vzťahu človeka s Bohom, a je to vec, o ktorú by som sa mal snažiť aj bez zjavenia.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

zrno

Stav: offline

 Odoslaný - 28 júl 2009 :  22:53:15  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: zrno  Pridať zrno do zoznamu priateľov
Ja som členom Rodiny Nepoškvrnenej ale mňa osobne neoslovilo zjavenie Panny Márie v Medzugorji, aj keď mnohý členovia našej rodiny tomu veria a navštevujú toto miesto.
Kto tomu verí a pomohlo mu to na ceste k viere, pre toho je to pravé zjavenie.
No sú mnohý ktorí tomuto zjaveniu neveria a napriek tomu majú pevnú vieru.
Nezaujal som k tomu žiadny vyhradený postoj, a rešpektujem všetky postoje k tomuto zjaveniu.

Sláva Bohu a Nepoškvrnenej.

"Lebo im odpustím vinu a na ich hriech si viac nespomeniem." (Jer 31,34) Boh odpúšťa a zabúda! A to my musíme tiež!!!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1221  ~  Člen od: 26 september 2008  ~  Posledná návšteva: 09 január 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sloboda

Stav: offline

 Odoslaný - 06 október 2009 :  23:08:18  Zobraziť profil  Pridať sloboda do zoznamu priateľov
Cirkev nemôže dať jasné stanovisko o pravosti zjavení,pokiaľ zjavenia trvajú.Bola som v Medjugorí 3-krát.V júni 1989,v Júli 1996 a v júni 2006.Najmä 1.-krát na mňa Medjugorie zapôsobilo. Stretli sme sa tam s o.biskupom Hnilicom,ktorý nás o dianí nielen v Medjugorí,ale aj Fatime a jeho osobnom živote obšírne informoval.Jeho vnútorná sila a odhodlanie najmä o zasvätenie Ruska Nepoškvrnej ma hlboko zasiahla.Mala som možnosť vidieť mladého muža,ktorý po autonehode bol kôli prerušenej mieche 5rokov na inv.vozíku.Jeho nohy boli predtým úplne necitlivé.Po vynesení na vrch Križevac tento muž na 2.deň začal chodiť-sám a bez pomoci.Prišiel tam z Ameriky aj so svojou snúbenicou,ktorá plakala od šťastia.Z tejto udalosti mám aj fotodokumentáciu,ako aj ďalšie,kde nechýba nebohý o.Hnilica. Pre mňa je Medjugorje osobným pozvaním Matky Božej.Nikdy,keď som šla do Medjugorja sa Cirkev nevyjadrila zákazom návštev tohoto miesta.Ale ani ho neodporúčala ako pútnické miesto.Ale odporúčania Kráľovnej Pokoja sú v mojom srdci pre mňa nádherným darom Neba.

katolíčka


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 137  ~  Člen od: 01 október 2009  ~  Posledná návšteva: 18 február 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 06 október 2009 :  23:16:26  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
citácia:
Cirkev nemôže dať jasné stanovisko o pravosti zjavení,pokiaľ zjavenia trvajú.
Pôvodne zaslal sloboda - 06 október 2009 :  23:08:18



Cirkev jasne stanovisko dat moze aj pred ich ukoncenim. A uz sa tak aj velakrat v minulosti stalo.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sloboda

Stav: offline

 Odoslaný - 07 október 2009 :  00:00:59  Zobraziť profil  Pridať sloboda do zoznamu priateľov
Myslím,že nie som až tak vedomostne zdatná,ale podľa mňa je Cirkev opatrná pri zjaveniach,ktoré trvajú,čo je podľa mňa normálne.Ovocie Medjugorija je vo veľkej časti dobré,aj keď sa iste nájdu výnimky u jednotlivcov,ktorí s ním nesúhlasia.Zjavenie,ako nás učili na náboženstve skončilo vystúpením Pána Ježiša do neba.A predsa je mnoho ľudí,ktorých viera bola prijatá,aj posilnená Zjavením v Lurdoch,Fatime,alebo inými.Nie je nutné zakladať svoju vieru na ďalších zjaveniach,pokiaľ niekomu postačuje Sv.Písmo.Ale veď aj Pán Ježiš povedal,že neuverili by,ak by niekto aj z mŕtvych vstal.On vstal a aj tak tomu mnohí neveria.Každý má svojho ducha a osobitné pozvanie a aj úlohu od Boha.Duch Boží vanie ako sám chce a my mu v tom nezabránime.Ak načúvame Jeho hlasu,dá nám schopnosť ísť tou cestou,ktorú nám predurčil.Aj rozlíšiť dobro od zla podľa svojho rozhodnutia.

katolíčka


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 137  ~  Člen od: 01 október 2009  ~  Posledná návšteva: 18 február 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

zrno

Stav: offline

 Odoslaný - 07 október 2009 :  08:47:00  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: zrno  Pridať zrno do zoznamu priateľov
Najnovšie postoje Cirkevných predstaviteľov k Medžugoriu.

Mostar, Bosna – Herzegovina /CNS/ Mladí z Medžugoria potvrdzujú, že biskup Ratko Petrič z Mostaru ich požiadal, aby sa nesprávali, akoby údajné zjavenia boli pravdivé.
Doterajšie stanovisko Cirkvi ohľadom Medžugoria je, že zjavenia a odkazy zatiaľ neboli uznané ako autentické.
Koncom septembra 2009 sa na webovej stránke objavil aj taliansky preklad júnovej biskupovej homílie, kde to potvrdzuje. V podobnom duchu napísal tiež niekoľko listov, napr. .františkánskemu kňazovi Petrovi Vlašičovi vo farnosti. Cirkev má – podľa mostarského biskupa Ratka Periča - žiť podľa oficiálnych noriem jej učenia, oslavujúc Najsvätejšiu Trojicu, uctievajúc Najsvätejšiu Pannu Máriu a Krédo. Medžugorské odkazy a zjavenia zatiaľ nedostali žiaden status nadprirodzeného charakteru. Biskup uznáva spôsob františkána Vlašiča, ako sa doteraz zaoberal tzv. „ Medžugorskými udalosťami“ ktoré sa začali v r.1981. Nepraje si, aby kňazi samotnej farnosti, alebo mimo usporadúvali konferencie či semináre bez písomného povolenia miestnych úradov.
Požiadal tiež otca Vlašiča, aby odstránil z farnosti všetku propagandu a veľmi rezervovane sa vyjadril ak k tzv. modlitbám diktovaným Máriou. Zjavenia a odkazy sa vraj nemajú miešať s verejnými modlitbami v kostole.

Je naozaj ťažko povedať čo je pravda o tomto zjavení.

Sláva Bohu a Nepoškvrnenej.

"Lebo im odpustím vinu a na ich hriech si viac nespomeniem." (Jer 31,34) Boh odpúšťa a zabúda! A to my musíme tiež!!!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1221  ~  Člen od: 26 september 2008  ~  Posledná návšteva: 09 január 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 20 Previous Topic: je KC šelma zo zjavenia podľa Jána? Téma Next Topic: problem s masturbaciou  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06