Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Modlitba
 Problem s modlitbou
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: PROSIM O MODLITBU Téma Next Topic: Honzovo svedectvo
Strana: z 3

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 03 jún 2010 :  19:26:43  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
citácia:
Hm, v uplnej skratke povedane chcem len "pokoj v dusi".
Pôvodne zaslal amanda - 02 jún 2010 :  22:56:41



to chce asi každý...ja už sa s tým ymierujem, že na pokoj duši budem mať asi celú večnosť....a len sem tam teray na yemi, aj to kvoli tomu abz som vzdržal do smrti...

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

rudy

Stav: offline

 Odoslaný - 03 jún 2010 :  20:20:28  Zobraziť profil  Pridať rudy do zoznamu priateľov
citácia:
Hm, v uplnej skratke povedane chcem len "pokoj v dusi".
Pôvodne zaslal amanda - 02 jún 2010 :  22:56:41


Čo môže dať väčší pokoj v duši, ako čisté svedomie? Dobrá sv. spoveď, sv. prijímanie?

Mimochodom... utrpenie, ktoré prežívaš môže byť niečo ako bolestivá terapia. Ani doktora nebudeš predsa prosiť, aby Ti injekciu nedával...

Samozrejme, tým Ťa neodhováram od modlitby, práve naopak. Dušan Ti to tiež pekne napísal...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 286  ~  Člen od: 15 február 2010  ~  Posledná návšteva: 17 apríl 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 03 jún 2010 :  22:29:02  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
len skoda, ze aj keby som bol veriaci a modlil sa aj po cely zivot, tak mi to moje zdeformovane chlopne a hypertrofiu pravej komory neopravi

Pôvodne zaslal guest635 - 03 jún 2010 :  10:00:33



Nieje vylúčené, že aj to by spravil ak by to uznal za vhodné... Ale človeka by sa mal modliť za reálnejšie veci hlavne a to ťažké sa snažiť prijať... A potom Boh pomôže možno aj bez priamej modlitby, lebo vie čo človek potrebuje...
U nás na dedine býva taký párik manželov, muž je holič a nemajú deti. Vek fakt teraz neviem, ale tak kolom 80-tky obidvaja abo viac.... Oni sú silno veriaci. V tomto veku sa trepú u nás na kopec do kostola, čo je ozaj namáhavé pre takých starých ľudí (kostol máme na kopci, je to prevýšenie ale 15 metrov??? neviem presne, už máme aj kaplnku dole vdedine, ale stále bývajú od nej asi tak 800 metrov a omše v sviatky zväčša bývajú v kostole). A dnes mi mama hovorila, že tá žena z tohto páru ale dva roky dozadu bola na tom úplne zle. Že už doma ani nevedela kde sa nachádza, že variť už nedokázala ani nič. Iba dostávala injekcie na zmiernenie, ale vraj tie injekcie to neliečia, iba zmierňujú. No ona sa z toho dostala. Na svoj vek keď som ju dnes videl ísť okolo, kráča veľmi čiperne a spamätala sa aj z tých problémov. Pri ich viere to nebude len taká náhoda...

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amanda

Stav: offline

 Odoslaný - 03 jún 2010 :  22:57:52  Zobraziť profil  Pridať amanda do zoznamu priateľov
Pekne prispevky , vdaka...

Tak som nejak dosla k zaveru, ze boh ma asi naozaj tresta, tak sa s tym musim zmierit, ze to dobre uz bolo a uz mam mat asi len to zle... Modlila som sa par krat aj ten ruzenec k Boziemu milosrdenstvu... este aj budem samozrejme

Poculi ste o modlitbe sv. Brigity, ktora sa modli kazdy den po dobu 1 roka? Nasla som ju na nete... tak neviem, zeby som ju vyskusala?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 13  ~  Člen od: 28 máj 2010  ~  Posledná návšteva: 06 september 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest635

Stav: offline

 Odoslaný - 04 jún 2010 :  10:10:54  Zobraziť profil  Pridať guest635 do zoznamu priateľov
citácia:
Nieje vylúčené, že aj to by spravil ak by to uznal za vhodné... Ale človeka by sa mal modliť za reálnejšie veci hlavne a to ťažké sa snažiť prijať... A potom Boh pomôže možno aj bez priamej modlitby, lebo vie čo človek potrebuje...
U nás na dedine býva taký párik manželov, muž je holič a nemajú deti. Vek fakt teraz neviem, ale tak kolom 80-tky obidvaja abo viac.... Oni sú silno veriaci. V tomto veku sa trepú u nás na kopec do kostola, čo je ozaj namáhavé pre takých starých ľudí (kostol máme na kopci, je to prevýšenie ale 15 metrov??? neviem presne, už máme aj kaplnku dole vdedine, ale stále bývajú od nej asi tak 800 metrov a omše v sviatky zväčša bývajú v kostole). A dnes mi mama hovorila, že tá žena z tohto páru ale dva roky dozadu bola na tom úplne zle. Že už doma ani nevedela kde sa nachádza, že variť už nedokázala ani nič. Iba dostávala injekcie na zmiernenie, ale vraj tie injekcie to neliečia, iba zmierňujú. No ona sa z toho dostala. Na svoj vek keď som ju dnes videl ísť okolo, kráča veľmi čiperne a spamätala sa aj z tých problémov. Pri ich viere to nebude len taká náhoda...


Pôvodne zaslal Azuritko - 03 jún 2010 :  22:29:02



realnejsie vravis...

o co je realnejsie priat si pripadne modlit sa za to, aby mohla nejaka babka chodit do kostola, nez to ako sa povedzme modlit aby rocnemu chlapcovi ktoremu odtrhla nohu naslapna mina? uz si pocul o tom pripadne videl, ze by boh nechal dorast nohu niekomu? alebo inu koncatinu? pocul si o pripade ze pomocou modlitby sa clovek dostal z nejakej genetickej vady? napr downovho syndromu? co ma vacsi vyznam? ked boh vylieci 80 rocneho cloveka, ktoreho zivot sa uz blizi ku koncu a povedzme ze si ho prezil uzitocne (pre jeho sameho a aj pre inych), alebo nejake dieta, ktore ma iba zivot pred sebou a nebyt tazkeho zranenia ci choroby alebo vady, tak by mozno zilo lepsi zivot ako ho teraz caka?

o ake realnejsie veci by sa mali ludia modlit, o majetok? o stastie? modlit sa o zdravie je menej realne ako modlit sa o nove auto?

V živote je len jedna posledná minúta...a to je minúta pred smrťou!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 451  ~  Člen od: 16 december 2009  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 04 jún 2010 :  23:25:04  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
Pekne prispevky , vdaka...

Tak som nejak dosla k zaveru, ze boh ma asi naozaj tresta, tak sa s tym musim zmierit, ze to dobre uz bolo a uz mam mat asi len to zle...

Pôvodne zaslal amanda - 03 jún 2010 :  22:57:52



No to mi povedz odkiaľ si na toto došla? Asi si to vôbec nepochopila. Ty proste Bohu neveríš, to je tvoja najväčšia chyba. Musíš na sebe veľa pracovať. Na svojej viere. Už neveríš v dobré. Neveríš, že by mohlo tvoje utrpenie byť k niečomu prospešné. Ty sa doslova vzdávaš a podliehaš svojmu utrpeniu. Prestaň to robiť a začni veriť, inak sa to nikdy nezlepší. Viera uzdravuje nie pochybnosti. A u teba zjavne veľké pochybnosti.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 04 jún 2010 :  23:30:47  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
realnejsie vravis...

o co je realnejsie priat si pripadne modlit sa za to, aby mohla nejaka babka chodit do kostola, nez to ako sa povedzme modlit aby rocnemu chlapcovi ktoremu odtrhla nohu naslapna mina? uz si pocul o tom pripadne videl, ze by boh nechal dorast nohu niekomu? alebo inu koncatinu? pocul si o pripade ze pomocou modlitby sa clovek dostal z nejakej genetickej vady? napr downovho syndromu? co ma vacsi vyznam? ked boh vylieci 80 rocneho cloveka, ktoreho zivot sa uz blizi ku koncu a povedzme ze si ho prezil uzitocne (pre jeho sameho a aj pre inych), alebo nejake dieta, ktore ma iba zivot pred sebou a nebyt tazkeho zranenia ci choroby alebo vady, tak by mozno zilo lepsi zivot ako ho teraz caka?

o ake realnejsie veci by sa mali ludia modlit, o majetok? o stastie? modlit sa o zdravie je menej realne ako modlit sa o nove auto?

Pôvodne zaslal guest635 - 04 jún 2010 :  10:10:54



O odtrhnutej nohe sme sa už bavili. Fašistické taktiky u teba, že starý ľudia sú nanič si nechaj pre hitlera. Nikto iný ti to nepochváli. Možno holanďania, tí si už robia absolútne čo len chcú. Keby si tomu troška porozumel pochopil by si, že asi ťažko sa ona modlila za uzdravenie. Ona už má takú vieru, aby Boh vykonal to čo je pre ňu najlepšie aj bez toho, aby ho o to priamo prosila. Každopádne ty neveríš v Boha čo sa vôbec zaoberáš nejakou modlitbou. Sa staraj o zmysel svojho života. Už ma fakt unavuješ...

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amanda

Stav: offline

 Odoslaný - 05 jún 2010 :  00:45:38  Zobraziť profil  Pridať amanda do zoznamu priateľov
Hm, ako som na to dosla? No vlastne celkom jednoducho, ked vychadzam z toho ze vsetko sa deje podla vole bozej, co sa aj deje, nie??? (aj ked ju nikdy ani len trochu nepochopim)... ved keby to sam boh nechcel, tak by to tak nezariadil a vsetky okolnosti ktore k tomu viedli by nasmeroval inym smerom... teda keby nechcel takyto vysledok...

Chvilami si aj myslim, ze je vlastne zbytocne sa za nieco modlit, lebo aj tak vsetko bude iba tak, ako on to chce a nikto nicim jeho volu predsa zmenit nemoze...

Ale nie... budem sa modlit ale nie zato co ja chcem, ale co on chce...




 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 13  ~  Člen od: 28 máj 2010  ~  Posledná návšteva: 06 september 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 05 jún 2010 :  01:30:34  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
Hm, ako som na to dosla? No vlastne celkom jednoducho, ked vychadzam z toho ze vsetko sa deje podla vole bozej, co sa aj deje, nie??? (aj ked ju nikdy ani len trochu nepochopim)... ved keby to sam boh nechcel, tak by to tak nezariadil a vsetky okolnosti ktore k tomu viedli by nasmeroval inym smerom... teda keby nechcel takyto vysledok...

Chvilami si aj myslim, ze je vlastne zbytocne sa za nieco modlit, lebo aj tak vsetko bude iba tak, ako on to chce a nikto nicim jeho volu predsa zmenit nemoze...

Ale nie... budem sa modlit ale nie zato co ja chcem, ale co on chce...

Pôvodne zaslal amanda - 05 jún 2010 :  00:45:38



No len podľa teba ťa Boh trestá a hotovo. No možno je v tom omnoho hlbší zmysel. A vari ten čo nežobre dostane almužnu? Kto prosí o almužnu ju aj dostane. Len stále to nechápeš. Ty sa modli za to, čo chceš ty, ale ver Bohu, že to spraví tak ako on chce, a že to bude tak najlepšie. Už tu bol raz uvedený príklad, na ktorom sa to dá vcelku dobre pochopiť. Poviem to vlastnými slovami. Človek sa modlí, aby sa mu dobre podarila cesta domov autom. Po ceste dostane defekt a vráti sa o dosť neskôr domov a reptá, že Boh mu nesplnil prosbu a že ho trestá. No v skutočnosti nebyť toho defektu, vletel by autom tento človek pod kamión vodičovi čo zaspal za volantom.... Niekedy je ťažko rozoznať, čo je pre nás dobré. Vyžaduje to plnú dôveru Bohu. Nie reptanie nad tým, čo nás postihlo, ale prosba o to, aby to zlé čo nás postihlo aj pominulo, pokiaľ to ale nieje nutné k väčšiemu dobru. Chápeš to Amanda?

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amanda

Stav: offline

 Odoslaný - 06 jún 2010 :  13:13:17  Zobraziť profil  Pridať amanda do zoznamu priateľov
Snazim sa to pochopit... ale je pravda, ze cim viac nad tym rozmyslam, tym menej vsetkemu rozumiem

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 13  ~  Člen od: 28 máj 2010  ~  Posledná návšteva: 06 september 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Dušan

Stav: offline

 Odoslaný - 06 jún 2010 :  21:21:39  Zobraziť profil  Pridať Dušan do zoznamu priateľov
Amanda, keď to aj nechápeme, aspoň sa chráňme každého hriechu a robme dobré skutky. A nerobme si veľké plány do budúcnosti, lebo času je už príliš málo.


veriaci

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 982  ~  Člen od: 26 január 2010  ~  Posledná návšteva: 15 máj 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 3 Previous Topic: PROSIM O MODLITBU Téma Next Topic: Honzovo svedectvo  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06