Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Tradiční a ich pohľady
 Ostatné témy
 Mame papeza?
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: je nebo ekumenické? Téma Next Topic: Intelektuálna výbava absolventov seminárov
Strana: z 3

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 14 august 2007 :  10:00:40  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Klasickým prípadom je napríklad učenie dokumentu Casti conubii (myslím, že od Pia XI.)


Dostojny pan Masny sa velmi myli Prave tento domument bol na priamy prikaz papeza Montiniho zakoponovany do dokumentu 2 VK , pretoze sam papez si uvedomil , ze ide o neomylny dokumet a nepromulgoval schemu , ktora ho chcela obist

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Pierre

Stav: offline

 Odoslaný - 14 august 2007 :  10:23:42  Zobraziť profil  Pridať Pierre do zoznamu priateľov
stefan:
Nesúďme, aby sme neboli súdení.

- Je mi luto, ale to je zakladna katolicka pravda, kto neuznava pravoplatne zvoleneho papeza a este to aj verejne hlasa, nie je katolik. Je to jasny odpadlik.

Milan:
dakujem amerika, dakujem vazeny dostojny pan Oravec ... len sa mi potvrdilo, co si stale myslim

- nie som si isty ci je aj Amerika v Oravcovej sekte, sice jasne k nej inklinuje, dokonca vyslovil ich blud - ze nesmieme volat zidov bratmi, no z inych jeho starsich vyrokov to vyzeralo ze American uznava papeza a snazi sa byt katolikom, ale je fakt ze laviruje, jednou nohou je uz asi tam. Mozno je uz len otazka casu kedy v tej sekte bude stat oboma.



Oliver Oravec:
Boli sme kvôli tomu považovaní za pyšných, neposlušných a my sme boli len verní slovám Pána Ježiša.

- Nie len vasa sekta na to poukazovala. Vasa pycha ale spociva v inom. A teraz mate reci ako luterani, ked sa v cirkvi zastavil predaj odpustkov, tiez hovorili podobne, ze oni to hlasali davno. Ale vsetci vieme aka je pravda, popri tych poukazovaniach na chyby v cirkvi sa dostali do bludu, podobne ako aj Vy.


Pán Pierre, najprv Vy zmente Vášu poslušnosť k Vašim pápežom. Sám tvrdíte, že neznášate ekumenizmus a viete veľmi dobre , že to je hlavná "dogma" Vašej cirkvi. Vy túto "dogmu" neposlušne odmietate.
Kde je Vaša poslušnosť ?


- aj ked ste to dal do uvodzoviek, nie je to dogma, a nezavazuje ma. Ja som poslusny zavaznemu uceniu cirkvi, zatial ma ale ziaden papez nezaviazal zucastnovat sa ekumenickych stretnuti s protestantmi. Drzim sa zavazneho ucenia cirkvi a z toho co nie je zavazne si vyberam podla vlastneho uvazenia. A tiez nie ze ekumenizmus absolutne neznasam, uznavam ze v niecom je aj dobry, napr. aby sa odstranila nabozenska nevrazivost. No v dalsom zblizovani uz nevidim zmysel, hlavne u protestantov. Ale u pravoslavnych ano.

To , že sme 100% verný učeniu KC

- Hmm, to vyznieva ako vtip, vidim ake bludy tu hlasate. Ale OK, tak sa laskavo zasa zacnite drzat zavazneho ucenia cirkvi, ktore hovori, ze pravoplatne zvoleneho papeza musite uznavat. A vieme kto ma v cirkvi kompetenciu rozhodovat ze kto papezom je a kto nie je, a rozhodne to nie je ta skupina samozvancov, ku ktorej ste sa pridal.





 Počet príspevkov: 5067  ~  Člen od: 31 máj 2006  ~  Posledná návšteva: 14 marec 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

stefan

Stav: offline

 Odoslaný - 14 august 2007 :  12:05:43  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: stefan  Pridať stefan do zoznamu priateľov
Oliver Oravec
citácia:
O to nám išlo, lebo nám záležalo na platnosti premenenia pri sv.omši.
Tieto slová"za všetkých" boli možno hlavným dôvodom prečo sme odmietli Novú omšu.
A teraz po 37 rokoch Vatikán konečne priznal , že sa mýlil, že to bol zlý preklad latinských slov:"pro multis". Je otázne , či omša v slovenčine mala vôbec platné premenenie.

Viem, že vám o to išlo, preto som to spomenul. Dogmaticky však cirkev hlása, že Ježiš zomrel aby vykúpil celé ľudstvo, všetkých ľudí. Lebo tak ako Adam uvrhol hriech na všetkých, tak Kristus svojou krvou obmýva hriech všetkých.

citácia:
On osobne NEBOL heretikom, on len mlčal o jedinej heréze jeho doby a nepodnikol kroky na jej odstránenie. Išlo o monothelizmus , ako ste to spomenuli.
Dnešní tzv.pápeži mlčia nie o jednom blude , ale o 100 bludoch, ktoré medzi katolíkmi sa šíria.

Honórius I. sa podpísal pod dokumenty, ktoré uprednostňovali túto koncepciu. Je to vec priamo dogmatická, teda podľa mňa viac vážna ako 100 nedogmatických bludov dnešných pápežov.

citácia:
Pán Pierre, najprv Vy zmente Vášu poslušnosť k Vašim pápežom. Sám tvrdíte, že neznášate ekumenizmus a viete veľmi dobre , že to je hlavná "dogma" Vašej cirkvi. Vy túto "dogmu" neposlušne odmietate.
Kde je Vaša poslušnosť ?

Možno som o tom už hovoril. Na katolíckej viere je nádherné to, že nie všetko je dogma. Katolíci majú dosť široký priestor sami sa rozhodnúť ako budú jednať vo veciach partikulárnych. Vaša láska k predpisom Vás priviedla do schizmy. Pričom stačilo aby ste vykonávali omšu podľa starého rádu, oboznámili s tým kompetentných a vyhlásili, že sa nebudete zúčastňovať na ekumenických stretnutiach - dobre o tom napísal Pierre. Verím, že by Vás nikto neexkomunikoval. A mohli by sme spoluexistovať pekne svorne pod ochranným plášťom svätého otca a celej kúrie. A raz, keď by som mal chuť, išiel by som sa pokloniť Bohu na Vami vedenú sv. omšu.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 514  ~  Člen od: 31 júl 2007  ~  Posledná návšteva: 25 november 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 14 august 2007 :  12:27:01  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Tejto teme som dal dost pristoru, je jasne ze p. Oravec je skalopevne presvedceny, ze on je Cirkev a ostani su mimo, hoci je to naopak a nic s nim nepohne. Len Bozia milost za ktoru by sme sa mali modlit, namiesto nikam neveducich diskusii...

Svoje nazory prezentoval a nie je nutne tuto temu dalej rozoberat. Nikomu nic pozitivne neprinesie.

Iba co robime protestantom a ateistom teatro..

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 3 Previous Topic: je nebo ekumenické? Téma Next Topic: Intelektuálna výbava absolventov seminárov  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06