Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Tradiční a ich pohľady
 Ostatné témy
 Mame papeza?
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: je nebo ekumenické? Téma Next Topic: Intelektuálna výbava absolventov seminárov
Strana: z 3

stefan

Stav: offline

 Odoslaný - 12 august 2007 :  23:43:16  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: stefan  Pridať stefan do zoznamu priateľov
Prenesené z uzamknutej témy: je nebo ekumenické?
Oliver Oravec
citácia:
Ak podľa Vás, môže katolícky pápež oslavovať verejne narodeniny Martina Luthera, nazývať židov staršími bratmi vo viere, ktorí odmietajú Krista, nazývať Mahatmá Gandhiho, ktorý verejne odmietol Krista, svetlom pre Indov atď.atďx100.a stále tvrdíte , že je to prejav vo vnútri katolíckej viery a cirkvi?

Je to prejav ekumenizmu. Toho pravého. Keď pápež uzná schopnosti nejakého reformátora, ešte predsa nehlása herézu. Ja napríklad dosť čítam prof. Jána Hellera, jedného z najfundovanejších českých biblistov. Odborníka v svetovom meradle. Nie je to katolík a predsa ho katolícke fakulty pozvali aby im prednášal. Pochopte, že protestantov môžeme učiť, môžeme im prinášať pravdu. Ale aj oni nás môžu učiť, keď učia niečo, čo nie je v rozpore s "našou" pravdou. Veď najvýznamnejší katolícki teológovia dnes pohodlne citujú protestantských teológov. Pokiaľ ich /tých protestantských/ výskumy neprotirečia katolíckej doktríne. A deje sa to aj naopak.
Čo sa týka židov. Viete, to naše kresťanstvo dneška, ale aj minulosti, to je také viac pohanské ako židovské. Ale mesiáš bol žid. A sám povedal, že neprišiel zrušiť Zákon. Ja si myslím, že keby kresťanstvo v sebe našlo viac židovských prameňov, tak by skutočne došlo k obrodeniu. Aj židia sa klaňajú tomu istému Bohu.
Čo sa týka Indie. Doba násilného pokresťančovania je snáď už za nami. V Indii je dosť veľká masa ľudí a ak niekto hlása pokoj a lásku medzi blížnymi, tak aj napriek tomu, že nie je kresťanom, zaslúži si naše uznanie. Viete, budem trošku parafrázovať. Milovať svojich priateľov dokážu aj ateisti, aj nacisti. Ale čo kresťania? Dokážeme milovať hinduistov? Dokážeme milovať moslimov? Dokážeme milovať židov, či mormónov? Dokážete milovať netradičných katolíkov?

Pre Mata.
Nemusíte sa hneď splašiť a uzamykať témy ako na bežiacom páse. Nech si ľudia pokecajú. Dokážeme milovať tradičných katolíkov?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 514  ~  Člen od: 31 júl 2007  ~  Posledná návšteva: 25 november 2019 Upozorniť moderátora 

Pierre

Stav: offline

 Odoslaný - 13 august 2007 :  00:42:52  Zobraziť profil  Pridať Pierre do zoznamu priateľov
Hmm, ak je papez heretik, ze Zidov nazval bratmi, potom je nim urcite aj svaty Frantisek, ten tak volal vsetkych ludi a dokonca nie len ludi, a to sa pisal este len rok 1200 .

Darmo, takych bludarov ako pan Oravec, co tvrdili, ze cirkev s papezom na cele sa odlucila od pravej viery, a preto prestali uznavat papaza, bolo v dejinach uz neurekom...

 Počet príspevkov: 5067  ~  Člen od: 31 máj 2006  ~  Posledná návšteva: 14 marec 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Oliver Oravec

Stav: offline

 Odoslaný - 13 august 2007 :  07:16:25  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Oliver Oravec  Pridať Oliver Oravec do zoznamu priateľov
Prosím Vás Stefan,
Nenazývajte ma heretikom, lebo ja neučím žiadne bludy odsúdené katolíckymi pápežmi a všeobecnými koncilmi.
Martin Luther: Ako môže katolík oslavovať narodeniny arcibludára, keď my neoslavujeme narodeniny ani našich svätcov, okrem troch, ktorí sa buď počali alebo narodili bez dedičného hriechu:Pán Ježiš, Pann a Mária a Ján Krstiteľ. Nemôžete toto obhajovať. Treba to nazvať arcibludom Jána-Pavla II. a nie za každú cenu to obhajovať. Pred 2.Vat.koncilom by Vám kňazi a biskupi povedali, že ste potratili rozum a vieru.
Židia: Nazvať židov bratmi, keď neuznávaju nášho Brata Pána Ježiša, neuznávajau našu Matku Pann a Máriu , neuznávajú Ducha Svätého a kto neuznáva Syna nemôže uznávať ani Otca, to môže len človek , ktorý je mimo Cirkvi.
Gandhi: Nazvať svetlom , titulom , ktoré patrí iba nášmu Pánovi a nie človekovi , ktorý verejne odmietol Ježiša Krista sa tiež nedá obhájiť.
Mimochodom , Gandhi v závere svojho života žil s dvoma prostitútkami.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 122  ~  Člen od: 10 august 2007  ~  Posledná návšteva: 03 marec 2008 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

juja

Stav: offline

 Odoslaný - 13 august 2007 :  08:41:50  Zobraziť profil  Pridať juja do zoznamu priateľov
Názov témy znie, resp. je to otázka: máme pápeža? RKC a celá KC ho má. Je mi ľúto, ale kto ho nemá, pri všetkej úcte, dôst.pane - keďže ste vysväteným RKC-kňazom, čo Vám nik nemôže odňať, aj keď mimo pastorácie, ak sa nemýlim, je vlastne potom Vaša organizácia. To, že ho práve Vy neuznávate, je ale Vašim problémom.
Neviem o tom, že by v katolíckych kruhoch niekto mimoriadne oslavoval hocičo, týkajúce sa ML, ale ak, tak jednoducho nemáme možnosť to skonfrontovať, ktorý pápež a ako to myslel a z akého kontextu to bolo vytrhnuté, lebo je to zatiaľ v rovine Vášho tvrdenia, prosto "trebalo" by zdokladovať.
Židia sú v podstate "spolubratmi" v súvise so Starým Zákonom, veď Nový z neho vyviera a samozrejme i z účinkovania Ježišovho. Sú, ako i ostatní, spolubratmi v kontexte medziľudského - priateľského vzťahu, čo si myslím, asi nebude až také hrozné, keďže nás všetkých v skutku "založil" jeden Stvoriteľ - Boh.
Mahátma Ghandí je, kým je. Neviem s kým spával, to asi nebude ani podstatné, pretože naozaj kresťanom nebol a Indickú kultúru, zvyky a iné ríty tu asi tiež nepoznáme a ani nemá zmysel ich rozoberať, zatiaľ. Aj matky zvyknú nazývať svoje deti svetlom svojho života, takže, asi by sme to mali brať trocha odľahčene. Pričom MG pre kastovnícku Indiu aj mohol byť svetlom, veď hlásal odstránenie kást a nenásilné riešenie konfliktov a problémov. Z tohoto uhlu pohľadu je to pochopiteľným vyjadrením.


Judith

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3217  ~  Člen od: 30 október 2005  ~  Posledná návšteva: 30 máj 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Pierre

Stav: offline

 Odoslaný - 13 august 2007 :  09:18:09  Zobraziť profil  Pridať Pierre do zoznamu priateľov
Ak papez oslavil narodeniny Luthera, nie je to dovod aby prestal byt papezom, papezi v dejinach cirkvi porobili uz kadeco, a nijako to ich papezstvo nezrusilo. Take reciciky, co tu Oravec hadze, to nie je ziaden argument. Je to pravoplatne zvoleny papez, a len to plati, a tiez plati, ze kto ho neuznava, nie je krestan-katolik, podla ucenia cirkvi. Takze ani Oravec nie je katolik, je to len odpadlik - bludar. Smola.

A ak nejaka odnoz (skupinka ludi) v cirkvi prestala uznavat papeza, uz nie su clenmi cirkvi, je to uz normalna sekta. A podla toho sa k nim treba aj spravat. A knazov tej sekty Ty Juja nemusis volat velebny pane .

 Počet príspevkov: 5067  ~  Člen od: 31 máj 2006  ~  Posledná návšteva: 14 marec 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Pierre

Stav: offline

 Odoslaný - 13 august 2007 :  09:30:17  Zobraziť profil  Pridať Pierre do zoznamu priateľov
A este by som dodal, ze prave takyto typkovia ako Oravec su pre cirkev extremne nebezpecni, lebo sa tvaria ako clenovia cirkvi, a takym posobenim sa da zviest na scestie viac ludi, nez keby sa jasne odpojili a oficialne si zalozili vlastnu cirkvicku (v skutocnosti ju uz vlastne aj maju, ale ofiko to nehovoria).

 Počet príspevkov: 5067  ~  Člen od: 31 máj 2006  ~  Posledná návšteva: 14 marec 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

juja

Stav: offline

 Odoslaný - 13 august 2007 :  09:37:02  Zobraziť profil  Pridať juja do zoznamu priateľov
no hej, tak ale slušnosť káže na jednej strane, na druhej platí aj nezmazateľnosť sviatostí, on má vlastne krst, birmovku, kňazstvo - to sú nezmazateľné a posvätné sviatosti. Ja na to poukazujem, tak preto tak oslovujem. Nech bude RKC kňaz akokoľvek "inde", kňazom zostáva, tak v Božích, ako aj v mojich očiach. A samo, zodpovedá za všetko svoje konanie, ako aj ja. Takže to, čo taký kňaz robí, či hlása, nie som povinná rešpektovať.

Judith

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3217  ~  Člen od: 30 október 2005  ~  Posledná návšteva: 30 máj 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Pierre

Stav: offline

 Odoslaný - 13 august 2007 :  09:55:17  Zobraziť profil  Pridať Pierre do zoznamu priateľov
Potom ale "velebny pan" hovor aj Lutherovi, tiez bol povodne knazom . A u Luthera je to uz aspon zarucene, ze ho vysvatila prava cirkev s papezom na cele.

No ja by som pred takym oslovovanim bludarov, kazdeho katoílika radsej vystrihal, nech sa tomu vyhne, lebo tym sa niekto, co ho nepozna, moze dostat do omylu, a mysliet si, ze je to naozaj pravoplatny knaz katolickej cirkvi, co nie je pravda, je to odpadlik - bludar, a v katolickej cirkvi ako knaz ani neposobi. Mozno knazom je, ale "velebny pan", to by malo prisluchat len oficialnym knazom katolickej cirkvi, nie odpadlikom. Odpadlik a bludar nie je "velebny", podla mna .

 Počet príspevkov: 5067  ~  Člen od: 31 máj 2006  ~  Posledná návšteva: 14 marec 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 13 august 2007 :  10:03:34  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Ak su Zidia nasimi spolubratmi , tak vy nie ste katolici !

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

juja

Stav: offline

 Odoslaný - 13 august 2007 :  10:03:54  Zobraziť profil  Pridať juja do zoznamu priateľov
No, to máš pravdu, ale ono sa to i dá tak povedať, že je to kňaz, ale mimo pastorácie, alebo exkomunikovaný a pod. No, asi takto. Ja tým ale niečo v tejto chvíli sledujem, čo nakoniec ani nevyzerá byť takým utajovaním, a síce, že taký kňaz si neustále musí uvedomovať, kam patrí a čo robí, hm... nazatiaľ neuznávaním pápeža je asi mimo RKC - no ale téma je o inom, takže pápeža máme, zatiaľ. A ak sa mám správať podľa príkladu sv. Františka, tak si "poriadok" môžem skôr vymodliť od DS, môžem slušne poukazovať na chyby, eventuelne sa pýtať,ako to je, ak sa mi vysvetlenie nepáči, podobne, ako dieťaťu rozhodnutie rodičov, tak ani ono rodičov, ani ja Cirkev, nemôžeme meniť!

Judith

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3217  ~  Člen od: 30 október 2005  ~  Posledná návšteva: 30 máj 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Pierre

Stav: offline

 Odoslaný - 13 august 2007 :  10:13:58  Zobraziť profil  Pridať Pierre do zoznamu priateľov
amerika1: Potom nie je katolik ani svaty Frantisek, lebo ten tak volal nie len vsetkych ludi, ale dokonca aj zvierta . No my skutocni katolici, co plne uznavame papeza, mame sv. Frantiska ako jeden z najvacsich vzorov uz peknych par storoci .

 Počet príspevkov: 5067  ~  Člen od: 31 máj 2006  ~  Posledná návšteva: 14 marec 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 13 august 2007 :  10:14:54  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
citácia:
A este by som dodal, ze prave takyto typkovia ako Oravec su pre cirkev extremne nebezpecni, lebo sa tvaria ako clenovia cirkvi, a takym posobenim sa da zviest na scestie viac ludi, nez keby sa jasne odpojili a oficialne si zalozili vlastnu cirkvicku (v skutocnosti ju uz vlastne aj maju, ale ofiko to nehovoria).

Pôvodne zaslal Pierre - 13 august 2007 :  09:30:17



Pocuj modernisticky typek Kontroluj sa ! Ak je pre teba heretik bratom vo viere , tak sa slusne sptravaj aj k nazorom katolikov , ktoi odmietaju nazyvat to protestanske zopsutie katolicizmom

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 13 august 2007 :  10:20:00  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
citácia:
amerika1: Potom nie je katolik ani svaty Frantisek, lebo ten tak volal nie len vsetkych ludi, ale dokonca aj zvierta . No my skutocni katolici, co plne uznavame papeza, mame sv. Frantiska ako jeden z najvacsich vzorov uz peknych par storoci .

Pôvodne zaslal Pierre - 13 august 2007 :  10:13:58



To su typicke modernisticke sposoby Ale to , ako sv . Frantisek vyznal svoju vieru pred sultanom a vyzval ho k tomu aby prijal pravu katolicku vieru to uz modernisticky typek nikdy nepovie On nebozkaval koran ako niekto

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

zmurka

Stav: offline

 Odoslaný - 13 august 2007 :  10:24:33  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: zmurka  Pridať zmurka do zoznamu priateľov
Nemohli by ste prosím diskutovať k veci - a bez vzájomného urážania???

Život je veľký dar - nepremrhajme ho

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 890  ~  Člen od: 28 október 2006  ~  Posledná návšteva: 23 október 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 13 august 2007 :  10:28:37  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Kto tu zacal s vyrazmi ako typek ? A to k osobe , ktora prinalezi k posvatnemu knazstvu
Takto sa vy modernisticka banda vyjadrujete ku knazom ?

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

zmurka

Stav: offline

 Odoslaný - 13 august 2007 :  10:37:59  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: zmurka  Pridať zmurka do zoznamu priateľov
amerika1 - prosíííím.

Ospravedlňujem sa aj za toho kto začal... Ale prosím, musíš ty pokračovať takýmto spôsobom?

Život je veľký dar - nepremrhajme ho

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 890  ~  Člen od: 28 október 2006  ~  Posledná návšteva: 23 október 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Pierre

Stav: offline

 Odoslaný - 13 august 2007 :  10:40:47  Zobraziť profil  Pridať Pierre do zoznamu priateľov
Amerika: V cirkvi vzdy platila jedna zasada a vzdy bude platit: Kde je papez - tam je cirkev. Kto sa odtrhne od papeza, odtrhol sa od pravej cirkvi. S tym nic nespravis, bratku, bud pravoplatne zvoleneho papeza plne uznavas - potom si katolik, alebo ho neuznavas - potom nie si katolik. To sa neda vykecat, smola. A kedze Oravec plne papeza neuznava a este to aj verejne hlasa, nie je to katolik, ale len obycajny bludar, a je len na tebe, ci sa nim nechas zviest alebo nie.

 Počet príspevkov: 5067  ~  Člen od: 31 máj 2006  ~  Posledná návšteva: 14 marec 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

stefan

Stav: offline

 Odoslaný - 13 august 2007 :  11:39:08  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: stefan  Pridať stefan do zoznamu priateľov
Oliver Oravec
citácia:
Nenazývajte ma heretikom, lebo ja neučím žiadne bludy odsúdené katolíckymi pápežmi a všeobecnými koncilmi.

Dúfam, že som Vás nikdy nenazval heretikom. Nie som si toho vedomý. Ak áno, poukážte na príspevok a ja to vymažem.

citácia:
Ako môže katolík oslavovať narodeniny arcibludára, keď my neoslavujeme narodeniny ani našich svätcov, okrem troch, ktorí sa buď počali alebo narodili bez dedičného hriechu:Pán Ježiš, Pann a Mária a Ján Krstiteľ. Nemôžete toto obhajovať. Treba to nazvať arcibludom Jána-Pavla II. a nie za každú cenu to obhajovať. Pred 2.Vat.koncilom by Vám kňazi a biskupi povedali, že ste potratili rozum a vieru.

Katolícka viera nedefinuje skupinu ľudí, ktorá je hodná alebo nie je hodná oslavovania narodenín. Teda ja o tom neviem. Ani arcibludom, ani bludom a ani herézou to nemôže byť, lebo to neprotirečí žiadnemu článku viery. Ak sa Vám to nepáči, môžete to nazvať "nevhodným správaním".

citácia:
Nazvať židov bratmi, keď neuznávaju nášho Brata Pána Ježiša, neuznávajau našu Matku Pann a Máriu , neuznávajú Ducha Svätého a kto neuznáva Syna nemôže uznávať ani Otca, to môže len človek , ktorý je mimo Cirkvi.

Všetci sme bratia - to je vec uhla pohľadu. Čo my môžeme robiť? Môžeme s židmi viesť dialóg. Môžeme sa dokonca spoločne klaňať Bohu, lebo kresťanský Boh nie je iný ako židovský. Môžeme sa spoločne modliť. Môžeme im povedať, že sa obávame o ich spásu, lebo neprijali spasiteľa, ale nemôžeme im povedať, že "nebudú spasení".

citácia:
Nazvať svetlom , titulom , ktoré patrí iba nášmu Pánovi a nie človekovi , ktorý verejne odmietol Ježiša Krista sa tiež nedá obhájiť.

Nemusíme to obhajovať. Aj (ne) tradiční katolíci môžu povedať, že to nebolo správne. Ale nemusia. Ja mám dobrého priateľa ktorý je svedkom Jehovovým. Ak by som sa stal pápežom, svoje priateľstvo by som neodložil. Takí ako Vy by ma hneď vyhlásili za bludára. Ale je to správne? Môže byť súbor názorov prekážkou v priateľstve? Poviem to tak, ako hovorí otec Miro: názory, to je to, čo môžeme odsúdiť, ale nikdy nie človeka. Varujme sa toho, aby sme boli vlažní vo viere, teda stojme pevne na svojej viere, ktorej uholným kameňom je Kristus. Tých, ktorí nezdieľajú našu vieru nepočúvajme (v zmysle, nenechávajme sa od nich učiť), ale naslúchajme im, ak ich lepšie pochopíme, lepšie im budeme vedieť vysvetliť prečo sa mýlia.

Pierre
citácia:
Je to pravoplatne zvoleny papez, a len to plati, a tiez plati, ze kto ho neuznava, nie je krestan-katolik, podla ucenia cirkvi....
A ak nejaka odnoz (skupinka ludi) v cirkvi prestala uznavat papeza, uz nie su clenmi cirkvi, je to uz normalna sekta. A podla toho sa k nim treba aj spravat.

No. V takýchto názoroch by som ja bol opatrný. Katolícka cirkev (rímska a grécka) totiž uznáva za právoplatné aj tie cirkvi, ktoré pápeža neuznávajú ako hlavu celej cirkvi, lebo hlavou cirkvi je predsa Kristus. Hovorím o Starokatolíckej cirkvi a pravoslávnych cirkvách. O týchto cirkvách sa rímska cirkev vyjadruje ako o pravých vo viere avšak bez plného spoločenstva (moje vyjadrenie definície), teda ide o sesterské cirkvi. Avšak sa jedná o cirkvi, kde je doložená apoštolská postupnosť a kde nevidieť vieroučné rozdiely v tom zmysle, žeby sa jednalo o herézy (toto je trochu diskutabilne pri Starokatolíckej cirkvi). Teda všetky sviatosti v týchto cirkvách by mali byť vysluhované právoplatne. Jednoduchšie to poviem asi tak, že všetko čo tieto cirkvi učia, učí aj Katolícka cirkev.

K téme:
Akokoľvek by sa poslední pápeži správali v očiach tradicionalistov hanebne alebo nesprávne, ani jeden z nich sa nepokúsil zrušiť článok viery a ani jeden z nich nevyslovil nový článok viery, ktorý by bol v protiklade s už vyslovenými. Teda pápežstvo stále trvá a my máme pápeža. Či sa už správanie Jána Paval II niekomu páči alebo nie, neprevinil sa proti katolíckej viere a teda je právoplatným pápežom, ktorý stráži poklad viery.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 514  ~  Člen od: 31 júl 2007  ~  Posledná návšteva: 25 november 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Oliver Oravec

Stav: offline

 Odoslaný - 13 august 2007 :  12:05:41  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Oliver Oravec  Pridať Oliver Oravec do zoznamu priateľov
Milá dáma a páni,
Nesnažte sa obhajovať bludné kroky JP2 za každú cenu, veď je to smiešne a nekatolícke.Okrem verejného zrušenia definovaných dogiem môže tzv.pápež mafistevovať svoje heretické zmýšľanie aj heretickými skutkami.
Jedným z nich boli tie synkretické zvolávania všetkých možných náboženstiev, včítane pohanských , do Assi.
Keby boli pozvaní na debaty alebo teologické dišputy, vítal by som to.
Avšak, "zástupca Krista" ich pozval k modlitbám za mier a dovolil im sa kľaňat a modliť k svojim bohom a modlám. Animisti sa "modlili" k hadom , budhisti k Budhovi a iní k svojim bôžikom..
Tým bol totálne vyvrátený odkaz Starého Zákona, v ktorom Boh trestal
Židov za každý prejav modlárstva a vlastne bol to najväčší hriech Starého Zákona. Pán Ježiš zbytočne prišiel na zem a dal sa ukrižovať a vôbec celý zmysel Kristovho príchodu bol hanebne odvrhnutrý, nakoľko ai iné náboženstvá mohli v Assisi demonštrovať svoje náboženstvá, ktoré odmietajú Krista.
Potom všetci naši mučeníci boli bláznami, lebo odmietli sa kľaňat pohanským bôžikom.
Assisi bolo verejným porušením 1.Božieho úprikázania atď.
Áno, znova mi napíšete, že sv.Otec je svätým. Nuiž , neviem ale, či nebola to verejná apostáza Karola Wojtylu.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 122  ~  Člen od: 10 august 2007  ~  Posledná návšteva: 03 marec 2008 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 13 august 2007 :  12:09:37  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:
Kto tu zacal s vyrazmi ako typek ? A to k osobe , ktora prinalezi k posvatnemu knazstvu
Takto sa vy modernisticka banda vyjadrujete ku knazom ?

Pôvodne zaslal amerika1 - 13 august 2007 :  10:28:37


Kym budes amerika pokracovat v svojom hysterickom tazeni, dovolim si upozornit na odpoved, ktoru p. Oravec sam napisal na otazku, ako oslovovat cloveka, ktory je schizmatik. Nie brat, nie katolik a dokonca ani nie krestan, pretoze podla neho sameho, oslovenie krestan patri iba katolikovi, teda clenovi katolickej Cirkvi.
P. Oravec hovori, ze "Tiež by som ho volala pánom, paňou, slečnou alebo krstným menom.".

Takze Pierre, zdrz sa oslovenia ako typek a pod. a Juja, nie je vhodne pouzivat titul dostojny pan.

Staci pan, alebo mozete pouzivat aj krstne meno.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Oliver Oravec

Stav: offline

 Odoslaný - 13 august 2007 :  12:10:20  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Oliver Oravec  Pridať Oliver Oravec do zoznamu priateľov
Pán Stefan:
Myslel som na tento Váš príspevok:Podobne postoje a argumenty som tu uz pocul skoro od kazdeho bludara

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 122  ~  Člen od: 10 august 2007  ~  Posledná návšteva: 03 marec 2008 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 13 august 2007 :  12:19:22  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:

zmysel Kristovho príchodu bol hanebne odvrhnutrý, nakoľko ai iné náboženstvá mohli v Assisi demonštrovať svoje náboženstvá, ktoré odmietajú Krista.
...
Potom všetci naši mučeníci boli bláznami, lebo odmietli sa kľaňat pohanským bôžikom.
...
Assisi bolo verejným porušením 1.Božieho úprikázania atď.
Pôvodne zaslal Oliver Oravec - 13 august 2007 :  12:05:41


Toto je taka neuveritelna demagogia na ospravedlnenie vlastnej pychy rozumu, ktora Vas viedla k odpadnutiu od Cirkvi, ze rozmyslam, ci vobec stoji za to odpovedat.

Vsetko co ste napisali, nie je nic ine, iba Vasa interpertacia toho co sa stalo.

Moja interpretacia je taka, ze Jan Pavol pozval vsetky nabozenstva, aby im osobne ukazal pravu vieru, aby im ukazal koho a ako uctievame. Bolo to obrovnske svedectvo priamo pred ocami ostanych nabozenstiev, ktore by mozno inak nikdy nevideli katolicku liturgiu. A ze im dovolil modlit sa k svojim bozikom? Neviem o tom, ze by mal papez moc zakazovat, alebo prikazovat inym nabozenstvam.

Preco si myslite, ze Vasa interpretacia je spravna a moja nie?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Oliver Oravec

Stav: offline

 Odoslaný - 13 august 2007 :  12:22:59  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Oliver Oravec  Pridať Oliver Oravec do zoznamu priateľov
Pán Mato:V ASsisi sa neslúžila žiadna liturgia a ani raz sa nespomenul Pán Ježiš ako Boh.
Stále neodpovedáte, či môže katolík dovoliť pohanovi kľaňat sa svojmu hadovi a či to nie je hriechom a či katolík nemá účasť na hriechu toho pohana ?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 122  ~  Člen od: 10 august 2007  ~  Posledná návšteva: 03 marec 2008 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 13 august 2007 :  12:28:43  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:
Stále neodpovedáte, či môže katolík dovoliť pohanovi kľaňat sa svojmu hadovi a či to nie je hriechom a či katolík nemá účasť na hriechu toho pohana ?

Ja neodpovedam? Vy ste ignorovali konstatovanie, ako by im v tom mal papez asi tak zabranit.

Kusok odtialto je dom, ktory si moslimovia prerobili na mesitu. Chodia sa tam klanat. Nebranim im v tom, mam ucast na ich hriechu?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

stefan

Stav: offline

 Odoslaný - 13 august 2007 :  12:49:41  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: stefan  Pridať stefan do zoznamu priateľov
Oliver Oravec
citácia:
Myslel som na tento Váš príspevok:Podobne postoje a argumenty som tu uz pocul skoro od kazdeho bludara

Toto nebol môj príspevok.

citácia:
Okrem verejného zrušenia definovaných dogiem môže tzv.pápež mafistevovať svoje heretické zmýšľanie aj heretickými skutkami.

To je pravda. Pápež ako súkromná osoba môže byť heretikom. Ak učí, tak je chránený pred omylom. Mnoho pápežov v minulosti hovorilo nie celkom tak, ako to katolícka viera vyznávala. Hovorili súkromne, neskôr svoje názory prehodnotili, opravili... proste ako každý normálny človek.

citácia:
Potom všetci naši mučeníci boli bláznami, lebo odmietli sa kľaňat pohanským bôžikom.

Ale pokiaľ viem, tak ani pápež sa neklaňal bôžikom, či modlám. Predstavte si Petra, ktorému boli vo videní predložené nečisté jedlá. On to odmietol, lebo nič nečisté mu nikdy do úst nevošlo, ako sa tento príbeh skončil? Čítajme: Vy viete, že Židovi nie je dovolené pripojiť sa alebo pristúpiť k pohanovi. Ale mne Boh ukázal, aby som nikoho nemal za poškvrneného alebo nečistého.
Samozrejme, vytrhol som to z kontextu, ale je to snáď dobrý príklad ako sa správať k ostatným ľuďom. Hoci aj pohanom.
Ja si teda myslím, že čo hoci len jeden z prítomných na tomto stretnutí dovolil Duchu svätému vojsť do jeho srdca, tak to malo zmysel.

citácia:
Stále neodpovedáte, či môže katolík dovoliť pohanovi kľaňat sa svojmu hadovi a či to nie je hriechom a či katolík nemá účasť na hriechu toho pohana ?

Odpoviem ja. Katolík má povinnosť hlásať evanjelium. Ale katolík nemôže zakázať pohanovi, klaňať sa jeho božstvu. Kresťan však svojím životom musí dokazovať, že Boh ho požehnáva. A takto aj pohania budú môcť v kresťanovi vidieť obraz Boží. Neupozorniť pohana na skutočnosť, že sa klania nepravému Bohu je podľa mňa hriechom.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 514  ~  Člen od: 31 júl 2007  ~  Posledná návšteva: 25 november 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Oliver Oravec

Stav: offline

 Odoslaný - 13 august 2007 :  13:50:37  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Oliver Oravec  Pridať Oliver Oravec do zoznamu priateľov
Pán Stefan:Neupozorniť pohana na skutočnosť, že sa klania nepravému Bohu je podľa mňa hriechom.
V Assisi nie že sa neupozornilo na to, že kľaňať sa modlám je vážnym hriechom, ale práve naopak, to sa im umožnilo.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 122  ~  Člen od: 10 august 2007  ~  Posledná návšteva: 03 marec 2008 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 3 Previous Topic: je nebo ekumenické? Téma Next Topic: Intelektuálna výbava absolventov seminárov  
 Verzia pre tlač
Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06