Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 clovek vedeny Duchom Svatym
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Ucast na nekatolickej bohosluzbe Téma Next Topic: Predsudky
Strana: z 5

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 12 apríl 2007 :  07:02:11  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
aky je podla vas taky clovek?...je neomylny, bezhriesny?..cim sa odlisuje od tych, co nie su nim vedeni?

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora 

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 12 apríl 2007 :  12:19:35  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
janka, to poznas pri osobnom kontakte velmi rychlo...... je to dokonca i na tom cloveku vidiet i na jeho reakciach. to sa neda vypovedat.... urcite je hriesny nadalej, urcite sa moze pomylit..... ale odporucam stretnut bratov frantiskanov a potom pochopis o com hovorim.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 12 apríl 2007 :  12:32:22  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
takze aj taky clovek sa stale uci a "nespadol z neba" vsetko nauceny?...

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 12 apríl 2007 :  12:36:58  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
urcite nie. len púroste tie svoje chyby a pady neroztrubuje, a takisto sa nechvali aky je mudry. proste drzi sa Pisma "v slabosti sa prejavuje nasa sila" qa skor druhych pocuva a nie stale ludi poucuje a obracia.
ale zas na druhej strane, skor taky clovek robi minimum chyb a hriechov a jeho chyby a hriechy su uplne ine ako tie nase..... teda podstatne slabsie. a lahsie

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 12 apríl 2007 :  12:38:46  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
a ty sa povazujes za akeho? vedeneho ci nie?

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 12 apríl 2007 :  16:10:01  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
tak ja urcite nie, aj ked raz mozno chcem byt ...... mrkni hore a uvidis preco.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mirecnr

Stav: offline

 Odoslaný - 13 apríl 2007 :  06:40:30  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: mirecnr  Send mirecnr an AOL message  Odoslať ICQ správu pre: mirecnr  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: mirecnr  Pridať mirecnr do zoznamu priateľov
ziaden clovek nie je bezhriesny, kazdy clovek moze pochybit, je to v nasej prirodzenosti. Vieme vsak o tom, a mame recept aj na to, ako sa snazit tieto preslapy minimalizovat. Ak clovek chce, aby ho Duch Svaty viedol, bude ho viest. Clovek je vsak slaby tvor, a pokusany... netreba sa vsak vzdavat:)

Veď ma, Pane, vo svojej pravde a uč ma, lebo Ty si Boh, moja spása, a v Teba dúfam celý deň.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2690  ~  Člen od: 06 november 2003  ~  Posledná návšteva: 04 marec 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 16 apríl 2007 :  10:04:14  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
alesko co keby sme sa spytali niekoho, kto ta osobne pozna, ci si vedeny D.S., ak dovolis..niekedy sa my vidime inak ako nas vidia ini

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 16 apríl 2007 :  13:13:31  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
o mne ti povie cele kredo, a najpresnejsie pavelba.....

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

miska

Stav: offline

 Odoslaný - 22 máj 2007 :  20:58:31  Zobraziť profil  Pridať miska do zoznamu priateľov
...zo skusenosti co som odpozorovala, je dany clovek, ktory je vedeny DS dost akcny a vsetky zivotne situacie mu do seba dobre zapadaju, prinasa vela ovocia a niekedy je ako nevycerpatelny zdroj energie a vsetko robi na Boziu Slavu, v pokoji a radosti.Duchu Svaty prid....

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 638  ~  Člen od: 03 január 2004  ~  Posledná návšteva: 17 júl 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Gabriel

Stav: offline

 Odoslaný - 25 máj 2007 :  20:47:20  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Gabriel  Pridať Gabriel do zoznamu priateľov
Co poznam ludi Ducha, tak niektori su typickymi veducimi, ini robia vela pre spolcenstvo , ini su utiahnuti , ale vsetci robia vsetko na Boziu slavu. Maria je nasim pravzorom , dovolim si tvrdit, ze Maria sa musi narodit v nas , abysme poznali plnost Ducha Svateho, lebo jedine Maria bola bez hriechu a vedenie Ducha Svateho mala viac nez 100%-ne .


My milujeme Jeho , lebo On prv miloval nas.




 Krajina: Vatican City  ~  Počet príspevkov: 61  ~  Člen od: 15 november 2005  ~  Posledná návšteva: 06 február 2008 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 26 máj 2007 :  01:15:15  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
citácia:
dovolim si tvrdit, ze Maria sa musi narodit v nas , abysme poznali plnost Ducha Svateho, lebo jedine Maria bola bez hriechu a vedenie Ducha Svateho mala viac nez 100%-ne .

Dovolim si oponovat: jediny, kto bol bez hriechu je Jezis Kristus. A ked sa ma niekto v nas narodit, tak je to Duch svaty, ci lepsie povedane,my by sme sa mali znovuzrodit v nom.

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Bystrican

Stav: offline

 Odoslaný - 30 máj 2007 :  00:41:11  Zobraziť profil  Pridať Bystrican do zoznamu priateľov
citácia:

Dovolim si oponovat: jediny, kto bol bez hriechu je Jezis Kristus. A ked sa ma niekto v nas narodit, tak je to Duch svaty, ci lepsie povedane,my by sme sa mali znovuzrodit v nom.

Pôvodne zaslal Marcelllooo - 26 máj 2007 :  01:15:15


Ucenie katolickej Cirkvi nerespektujes? preco?

 Krajina: Canada  ~  Počet príspevkov: 62  ~  Člen od: 23 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 19 máj 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 30 máj 2007 :  19:27:40  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Preco neokatolici neustale maju potrebu pouzivat hereticky slovnik ? Co takto vedenie Katolickou Cirkvou by vam nestacilo ?

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 30 máj 2007 :  20:59:09  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Nerozumiem amerika...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ela

Stav: offline

 Odoslaný - 30 máj 2007 :  21:57:21  Zobraziť profil  Pridať Ela do zoznamu priateľov
ani ja nerozumiem! Kto tu vystupuje ako "neokatolik"? a dokonca heretik? bud konkretny -- kto a v com sa prejavuje jeho "hereza".A este prosba, mohol by si podat definiciu "neokatolika"? aby som, konkretne napr. vedela tiez rozlisovat. Alebo Ty si "starokatolik" a my vsetci ostatni "neokatolici a podla toho co pises neokatolik = heretik? Dakujem za vysvetlenie. Ela

 Počet príspevkov: 745  ~  Člen od: 13 november 2003  ~  Posledná návšteva: 21 november 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 01 jún 2007 :  07:40:08  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Zodpovedajte si jednoduchu otazku ked nerozumiete

Moze byt katolik nevedeny Duchom Svatym, ak zije v pokoji s Cirkvou ?
jednoducha otazka , jednoducha odpoved ano - nie

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 01 jún 2007 :  07:43:43  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
citácia:
ani ja nerozumiem! Kto tu vystupuje ako "neokatolik"? a dokonca heretik? bud konkretny -- kto a v com sa prejavuje jeho "hereza".A este prosba, mohol by si podat definiciu "neokatolika"? aby som, konkretne napr. vedela tiez rozlisovat. Alebo Ty si "starokatolik" a my vsetci ostatni "neokatolici a podla toho co pises neokatolik = heretik? Dakujem za vysvetlenie. Ela

Pôvodne zaslal Ela - 30 máj 2007 :  21:57:21



Aby ste nepovedali ze som pes tak este jedna otazka


Kto rozhoduje o tom , ci vami tolko spominane vedenie DS je autenticky prejav Ducha Svateho ?

Ak ani teraz nerozumiete tak sa prosim vrate k detskemu katechizmu

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 01 jún 2007 :  07:47:05  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Ved pochopte jednoduchu vec
Mozete mat milion zboznych prejavov , ale ak je popreta jedina pravda Katolickej Cirkvi , tak o Duch Svatom nemoze byt ani reci

Dufam , ze teraz uz mi rozumiete Pospominali ste vselico , ale ani raz nezaznelo , ze clovek vedeny Duchom Svatym je poslusny uceniu Katolickej Cirkvi

Amen , niet viac co riesit !

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

trent.tomas

Stav: offline

 Odoslaný - 01 jún 2007 :  08:04:37  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: trent.tomas  Pridať trent.tomas do zoznamu priateľov
A ja len zbytočne dodám, že pod heretickým slovníkom sa myslí práve to vedenie DS, - poznáte vari nejakú sektu či denomináciu, ktorá TOTO nemá medzi prvými svojimi charakteristikami? - ak si niekto nárokuje či privlastňuje vedenosť Duchom S. bez akejkoľek zmienky o magistériu či aspoň pastierskom úrade KC (kto takto rozpráva, činí prejavy totožné s prejavmi heretikov, z čoho však nemusí vyplývať, že dotyčný sám už je formálnym heretikom. amerika má pravdu)

A kto je neokatolík? Nie opak starokatolíka. Kto prijíma a prakticky realizuje ovocie posledného koncilu, so všetkým čo s tým súvisí, s neoteológiou, neopastorálkou, neoliturgiou a t d. Ela sa tu tvári akoby to tu počula prvýkrát.

Tomáš, bývalý priaznivec Kreda.

 Počet príspevkov: 1082  ~  Člen od: 25 marec 2006  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mirecnr

Stav: offline

 Odoslaný - 01 jún 2007 :  08:40:23  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: mirecnr  Send mirecnr an AOL message  Odoslať ICQ správu pre: mirecnr  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: mirecnr  Pridať mirecnr do zoznamu priateľov
Amerika, Tebe rozumiem. jasne.
Tomas... a aky je teda rozdiel medzi katolikom, a neokatolikom?

Veď ma, Pane, vo svojej pravde a uč ma, lebo Ty si Boh, moja spása, a v Teba dúfam celý deň.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2690  ~  Člen od: 06 november 2003  ~  Posledná návšteva: 04 marec 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ela

Stav: offline

 Odoslaný - 01 jún 2007 :  09:13:42  Zobraziť profil  Pridať Ela do zoznamu priateľov
ja sa netvarim ze to pocujem prvy raz, ale pises v svojej definicii neokatolika," - Kto prijíma a prakticky realizuje ovocie posledného koncilu, so všetkým čo s tým súvisí, s neoteológiou, neopastorálkou, neoliturgiou atd." .. Stotoznujem sa s touto definicou. Otazku som polozila preto, lebo prave "ovocie" posledneho koncilu... amerika v nejednom prispevku tvrdo napada a kritizuje. a tych,ktori sa k vysledkom koncilu hlasia casto ironicky nazyva "modernisti" a aj vyraz heretik mu neraz "vyklzne". a potom zrazu napise:

"Mozete mat milion zboznych prejavov , ale ak je popreta jedina pravda Katolickej Cirkvi , tak o Duch Svatom nemoze byt ani reci
Dufam , ze teraz uz mi rozumiete Pospominali ste vselico , ale ani raz nezaznelo , ze clovek vedeny Duchom Svatym je poslusny uceniu Katolickej Cirkvi.Amen , niet viac co riesit
a ja sa pytam :
Je "ovocie" posledneho koncilu teda v rozpore s ucenim Katolickej cirkvi, ked ho amerika tak casto kritizuje? Je v tom pripade amerika vedeny Duchom Svatym? alebo krestan-katolik nie je povinny prijat bez vyhrady, co koncil prinasa? Mozu byt vysledky prijate koncilom "nevedene" Duchom Svatym? Ela

a este jedna otazka. Aky je vas nazor na hnutie "NEOKATECHUMENAT", poznam ludi, ktori sa stretnuti zucastnovali, boli plni nadsenia, ale postupne viaceri zacali mat vazne vyhrady k niektorym praktikam.. Mate osobne skusenosti? rada by som pocula nazor zainteresovanych.

!

 Počet príspevkov: 745  ~  Člen od: 13 november 2003  ~  Posledná návšteva: 21 november 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 01 jún 2007 :  09:22:53  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Takze este raz sa spytam Ely , aby to bolo jasne Co dogmaticky definoval posledny koncil ? prosil by som Ela konkretne

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 01 jún 2007 :  09:24:39  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Je "ovocie" posledneho koncilu teda v rozpore s ucenim Katolickej cirkvi, ked ho amerika tak casto kritizuje? Je v tom pripade amerika vedeny Duchom Svatym? alebo krestan-katolik nie je povinny prijat bez vyhrady, co koncil prinasa? Mozu byt vysledky prijate koncilom "nevedene" Duchom Svatym? Ela




Skoro som skrykol ZASAH ! Takze Duch Svaty posobi aj v nekatolickych cirkvach ?

Garantujem vam , ze nenajdete takeho nepriatela Cirkvi , ktory toto nebude vychvalovat ako najvacsi pokrok aky koncil urobil

Ela , Ela Pavol VI . definoval ( nie doslovne ale vyznam zachovany) Zavazne a neomylne je to , co koncil za zavazne a neomylne vyhlasuje
Takze nejake dokazy o neomylnosti a zavaznosti tych pastoracnych konstitucii na ktore sa odvolavas
Papez totiz stoji aj nad koncilom

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 01 jún 2007 :  10:00:46  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:
Takze este raz sa spytam Ely , aby to bolo jasne Co dogmaticky definoval posledny koncil ? prosil by som Ela konkretne

Pôvodne zaslal amerika1 - 01 jún 2007 :  09:22:53


VIEROUČNÁ KONŠTITÚCIA LUMEN GENTIUM o Cirkvi. V Ríme, pri svätom Petre, dňa 21. novembra 1964. Ja, PAVOL, biskup katolíckej Cirkvi. (Nasledujú podpisy koncilových Otcov.)

VIEROUČNÁ KONŠTITÚCIA DEI VERBUM o Božom Zjavení. V Ríme, pri svätom Petre, dňa 18. novembra 1965. Ja, PAVOL, biskup katolíckej Cirkvi. (Nasledujú podpisy koncilových Otcov)

Argument, ze sa jedna len o taku retoriku, ale v skutocnosti to vieroucne nie je, som uz pocul, skus nieco nove.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 01 jún 2007 :  10:06:19  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
No ved v poriadku a co nove tie dogmaticke konstitucie definuju ? Skus aj ty nieco nove . Prezrad nam , co predtym Cirkev konecnoplatne nedefinovala , co tie dve konstitucie obsahuju


pozri dam ti priklad . Porovnajme prvy a druhy Vatikansky koncil

Prvy vatikansky koncil definoval dve zasadne dogmaticke pravdy

1 , neomylnost papeza
2 , bezprostrednu zvrchovanost papeza nad celou Cirkvou

Druhy Vatikansky koncil definoval ako nove dogmaticke pravdy ???

Ides Mato

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 5 Previous Topic: Ucast na nekatolickej bohosluzbe Téma Next Topic: Predsudky  
 Verzia pre tlač
Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06