Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 Prostrednik
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Skandaly v Cirkvi Téma Next Topic: Formácia
Strana: z 5

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 07 november 2006 :  21:56:35  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal sasulnik
Žijem ju tak, ako najlepšie viem.
Odpoviem tak, ako som žil svoju vieru.

Ze si ty katolik_? Odpovedas totiz sice pravdivo, ale uplne zbytocne a hlavne nepodavas ziadne informacie, ktore ma zaujimaju.

Podobne ako ten katolicky knaz, ked sa ho spytal jeden parasutista, ktory uviazol na strome po tom ako skocil do neznameho uzemia. Spytal sa ho totiz: Kde to som? Katolicky knaz odpovedal: Na strome!

Takze spytam sa ta znovu, a vyvaruj sa, prosim, tychto prazdnych sofizmom, verbalneho kaukliarstva a informacnej insuficiencie:
AKO KAZDODENNE ZIJES SVOJU VIERU? Skusk konkretne priklady, na kazdu vetu tvojho vyznania aspon tri.

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

AdvoKat

Stav: offline

 Odoslaný - 07 november 2006 :  22:45:26  Zobraziť profil  Pridať AdvoKat do zoznamu priateľov
Tolko vela slov a nic nepovedat - tot umenie

Kto mlčí súhlasí.
Kto nesúhlasí nemlčí.

 Počet príspevkov: 201  ~  Člen od: 15 október 2006  ~  Posledná návšteva: 20 júl 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Pierre

Stav: offline

 Odoslaný - 08 november 2006 :  02:53:29  Zobraziť profil  Pridať Pierre do zoznamu priateľov
GMK:
AKO KAZDODENNE ZIJES SVOJU VIERU?

- A co je teba do toho?

 Počet príspevkov: 5067  ~  Člen od: 31 máj 2006  ~  Posledná návšteva: 14 marec 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 08 november 2006 :  11:54:17  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Pierre

GMK:
AKO KAZDODENNE ZIJES SVOJU VIERU?

- A co je teba do toho?



Presne takto odpovedal GMK na presne rovnaku otazku adresovanu jeho osobe v inej teme

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 08 november 2006 :  12:24:34  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Pierre
- A co je teba do toho?

V podstate nic - len ma zaujima ovocie jeho viery.

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 08 november 2006 :  17:07:13  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
sak Boh to vidi, tebe netreba, ty nie si Boh....

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sasulnik

Stav: offline

 Odoslaný - 08 november 2006 :  17:39:49  Zobraziť profil  Pridať sasulnik do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal GMK
Takze spytam sa ta znovu, a vyvaruj sa, prosim, tychto prazdnych sofizmom, verbalneho kaukliarstva a informacnej insuficiencie:
AKO KAZDODENNE ZIJES SVOJU VIERU? Skusk konkretne priklady, na kazdu vetu tvojho vyznania aspon tri.


Pýtať sa môžeš koľko len chceš, ale odpovedať Ti nemusím.

Napríklad: snažím sa výdavať svedectvo o Kristovi ako najlepšie viem.
Napríklad: snažím sa čo najčastejšie príjmať sviatosti, ktoré nachádzam v Cirkvi.
Napríklad: modlím sa každý deň k Bohu, prosím o orodovanie p. Máriu, svätých.
Napríklad: cestou z práce a do práce ak nešoférujem auto, modlím sa posvätný ruženec.
Napríklad: snažím sa byť čo najväčšou oporou svojej manželke.
Napríklad: pomôžem s nastupovaním staršej pani, ktorá je obťažkaná ťažkými taškami, do trolejbusu.
Napríklad: okrem presnej sumy za NotaBene, dám predavačovi zopár drobných navyše.

Len neviem, k čomu Ti to bude.

 Počet príspevkov: 1677  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 06 marec 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pavelba

Stav: offline

 Odoslaný - 11 november 2006 :  22:33:31  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: pavelba  Pridať pavelba do zoznamu priateľov
To: Sasulnik

Si proste svätec, narozdiel odo mňa hriešneho, ktorý každý deň prosí Boha o odpustenie a Milosť, vyjadruje mu vďaku za Jeho konanie v mojom živote a všetky zásluhy dobrých skutkov pripisuje Jemu a ďakuje za to, že ich mohol v Jeho mene a v Jeho réžii vykonať.

Jedine Boh, Jedine Viera, Jedine Písmo, Jedine Pravda.
<°)))))><(

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4769  ~  Člen od: 06 december 2003  ~  Posledná návšteva: 28 máj 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 11 november 2006 :  22:40:27  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal alesko

sak Boh to vidi, tebe netreba, ty nie si Boh....

OMYL! Mame vydavat svedectvo svojimi zivotmi!

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 11 november 2006 :  22:44:03  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal sasulnik
Pýtať sa môžeš koľko len chceš, ale odpovedať Ti nemusím.

Zrejme nemusis. Vydavas vsak tak svedectvo o sebe. Nie som vsak ten, komu sa mas v tomto ohlade zodpovedat. Napriek tomu mame vydavat svedectvo svojimi zivotmi.

Mna zaujimalo, ako prakticky zijes tuto svoju vieru. Akym sposobom sa to prejavi na tvojom vztahu k bliznemu. Odpoved si naznacil, dakujem.

quote:
Len neviem, k čomu Ti to bude.

K zapisaniu do tvojho kadroveho posudku.

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sasulnik

Stav: offline

 Odoslaný - 13 november 2006 :  20:37:20  Zobraziť profil  Pridať sasulnik do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal pavelba

To: Sasulnik

Si proste svätec, narozdiel odo mňa hriešneho, ktorý každý deň prosí Boha o odpustenie a Milosť, vyjadruje mu vďaku za Jeho konanie v mojom živote a všetky zásluhy dobrých skutkov pripisuje Jemu a ďakuje za to, že ich mohol v Jeho mene a v Jeho réžii vykonať.


Veľmi silne pochybujem o svojom povýšení na oltár.
Keby som bol už povýšený na oltár, nesmažil by som sa.
Bez viery je moja snaha márna.

 Počet príspevkov: 1677  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 06 marec 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 13 november 2006 :  20:59:36  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal pavelba

To: Sasulnik

Si proste svätec, narozdiel odo mňa hriešneho, ktorý každý deň prosí Boha o odpustenie a Milosť, vyjadruje mu vďaku za Jeho konanie v mojom živote a všetky zásluhy dobrých skutkov pripisuje Jemu a ďakuje za to, že ich mohol v Jeho mene a v Jeho réžii vykonať.


nechapem zmysel preco si takto reagoval. alebo mas vari dojem ze SAsulnik sa vychvaluje?

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 13 november 2006 :  21:00:21  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal GMK

quote:
Pôvodne poslal alesko

sak Boh to vidi, tebe netreba, ty nie si Boh....

OMYL! Mame vydavat svedectvo svojimi zivotmi!


tak ale preco ho nutis robit to slovami?

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sasulnik

Stav: offline

 Odoslaný - 13 november 2006 :  21:01:43  Zobraziť profil  Pridať sasulnik do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal alesko
nechapem zmysel preco si takto reagoval. alebo mas vari dojem ze SAsulnik sa vychvaluje?


Jednoznačne .

 Počet príspevkov: 1677  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 06 marec 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 5 Previous Topic: Skandaly v Cirkvi Téma Next Topic: Formácia  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06